bugün

Saygı duyarız. Ama cehenneme gitmeni engelleyemeyiz.
Ahirette goruruz.
valla çok da umrumda değil hocam da islam cografyasındaki müslümanlara bakarak islamı yargılamak yanlıs bence. yolcuya kızıp yola küsme derim. ayrıca islamı tek elden araştırma tavsiyem. farklı yaklaşımlar mevcut bazılarına göre islamı anlamaya çalışsam ben de ateist veya panteist olabilirdim belki şahsi kanaatim düzgün ve orijinal görüşün azınlıkta oldugu.
aynı basligi atatürk için açan yazara tepki olarak acildigini dusundugum basliktir.
böyle bi hakkın var, bunu kuran bile yazıyo, ama sonra n´olacağı da yazıyo. sen bilirsin, sonuçlarına katlanırsın.

yani olay tamamen danışıklı döğüş. neyin ne olacağı zaten belli.

yani sen, allah´ın "habibim" dediği peygamberi kıskandıracağını herhalde ki sanmıyosun, bu dediğinle...e deee...n´apalım.

zaten görecen n´olacağını, illa uzun uzun tartışılacak bişey yok yani...kimseyi irgalamaz senin kimi sevdiğin ya da sevmediğin.
demiştik, herkesin dini kendine tabii. ben de Atatürk başlığına nispeten olduğunu düşünüyorum. ikisini aynı anda sevmenize engel olanı merak etmekteyim.
niye eksikliğini hissedelim ki?

bana göre onlar sahtekar, insanları belli kalıba sokup peşinden sürüklemiş aydın görünümlü insanlar. ( ancak aydın değil sadece zekiler, aydınlar halkı kandırmaz çünkü)

ha hepsi kötüdür de denmeyebilir ama bunların peygamber oldukları da dine göre değişir. sadece islama bakıp onun peygamber tanımıyla yetinmek sınırlıdır.

yahudiler mesela peygamberlerin de insan olduğunu ve gayet çok kötü hatalar yapabileceğini söyler.

ama islamistler muhammed i zaten putlaştırmış, diğerlerini günaha bulaşmaz, hiç kötü bir şey yapmaz gibi gösteriyor.

bu sınırlı bir algı.
Demek durum o kadar vahim.
bir müslüman için acı vericidir.

eğer böyle bir müslüman var ise imanını sorgulaması gerekir.

el üstünde tutttuklarına, sözünden çıkmadıklarına ve her dediğini 'emir' kabul ettiklerine bakmalıdır.

şeyhlerine, şıhlarına, patronlarına, amirlerine ya da gözüne girmeye çalıştığı hocalarına verdiği değeri sorgulamalıdır.

peygamber efendimizin hayatını, bize getirdiklerini ve ortaya koyduğu değerleri ilk elden anlamaya çalışmalıdır.

eksikliğini hissettiğimiz için bunca mezhebin ortaya çıktığını, bunca sorumsuz hocanın görüş beyan ettiğini ve bunca karmaşanın olduğunu unutmamalıdır.

peygamberimizi sevmemek bir müslümanı 'allah korusun' imanının zayi olmasına götürür.

ateistlerin ya da diğer dinlere mensup olanların böyle bir derdi zaten yoktur.
1. Dindar olmayan veya dine inanmayan biri için normal olan.
2. Dindar biri için, en azından dindar görünen biri için anormal olan.

ihtiyaçtan ilave bilgi; hz. Muhammed in hadislerinde 9 yaşında kızla evlendiğini beyan etmiş olduğuna inanmak ancak yanlış bir kaynaktan bilgi alındığı anlamına gelir. O kızın yaşının daha büyük olduğu söylenmektedir ki, yaw hehe hicri takvime göre hesaplarsan öyle olur diye bir cevap da saçma olur. 9 ile 18 yaş arasındaki fark için hicri takvimin 183 gün olarak hesaplanıyor olması gerekir.
Eğer bir peygamberi yaptıkları veya yaptığı söylenen şeylerden dolayı sevmiyorsan, dinine de inanmıyorsundur, o zaman bunu beyan etme ihtiyacı neyden kaynaklanıyor olabilir, bunu da bizden değil bir psikiyatristen yarsım alarak çözebilirsin.
büyük kayıp değildir.
Gayri Müslim ler için doğal olan bir sonuçtur. Iman etmeyen adam zaten işine gelmediği için, sevmediği için iman etmez. Zaten bizde onların çok sevdiği putları sevmeyiz. Lakin gözden kaçırmamak gereken birşey varki münafıklar dine çok büyük zararlar veriyor. Dunyalıklarını dinden kazanan sözde hoca takımı kadar dine zarar veren, onu basite indirgeyen bir kesimi daha görmüş değilim.

Bir müslüman olarak ben fatih in, Alparslan ın, Selahattin eyyubi nin peygamberini çok seviyorum ve ona iman ettiğimi tüm kalbimle tastık ediyorum.