bugün

kısa boylu, teknik, etkili top sürüp pozisyon bulan arjantinlilerin cirit attığı keyifli oyundu. benim ileri dörtlüm aguero - messi - tevez - lavezzi' den oluşuyordu mesela.
online da dünya sıralamasında ilk 50 ye girdiğim ilk pes oyunudur, potteries i alıp yağmurlu maçta bağlantı kasan şerefsizlerle ne mücadele ettim be...
Fenerbahçeli olmadigim halde onunla oynardim.
Zannimca pes' in en guzel serisidir.
Bu dönemde barça-manu kapişmasi olurdu genelde.
eski bir pes oyunu. bugün evdeki cdleri karıştıyordum bunu buldum. kurdum iki el oynadım. özlemişim be.
pes'in iyice bozacağını azıcık ucundan helli etmeye başladığı oyun.
http://www.pes-patch.com/...ietti.html/comment-page-1
pesi tekrar fawori oyun haline getirip 2011 in çıkmasıyla cocuk oyunu haline gelen bir konami sürümüdür
dün bir arkadaşımın bilgisayarında pes 2011 kaldırmadığı için pes 2009 oynadık. eski versiyon olmasına rağmen güldük eğlendik. ama şöyle bir şey var. çok basitmiş lan oyun. evet aynen öle çok basit. ilk çıktığı zaman herkes çok iyi mükemmel gibi laflar ederdi ben dahil. ama dün oynadıktan sonra bu lafı nasıl etmişim hala kendime inanamıyorum. konami her yıl daha yeni bir oyun sürdüğü için bunları çıplak gözle görebiliyoruz. ilk zamanlar böyle laf edenleri döverlerdi ama pes 2011 oynayıp gördükten sonra herkes buna hak verecektir.
(bkz: Pes 2011) O bir efsanedir.Eskileri kıyasla çok daha farklı bir anlayıştadır.Pası yapan alır hocam.
palermoda ki miccolinin çoştuğu oyundur.
yazılımından kaynaklı iki bug (hata) sayesinde bilgisayara karşı oynadığım 100 maçın 99'unu kazandığım oyun.
kullandığı serbest vuruş barajdan ya da direkten dönen futbolcunun mal gibi bekleyip 2-3 saniye hiçbişey yapmaması sebebiyle adamı çıldırtan pes oyunu.
ermenistan'ın ve bizim ''güney kıbrıs rum yönetimi'' dediğimiz ülkenin taraftarları ''türkiye türkiye'' diye tezahürat yapıyor bu oyunda.
çok iyi bir oyun olmasına karşın acayip de saçmalıkları olan oyun.yav arkadaş oyunda sen yapmasan da ,adamlar ceza sahasının içinde rakip takımın futbolcularına kayıp penaltı yapıyorlar.

kaleciler desen içler acısı ,neredeyse bütün kaleciler çekilen şutları bir voleybolcu edasıyla rakip futbolcunun önüne tokatlıyor.

oyuncular ise ,özellikle bazı oyuncular çok abartılmış . mesela eto adam f16 gibi yanından bir geçiyor rüzgarından adamlar savruluyor.yine kaka,ronaldo,messi gibi futbolcular da aynı şekilde kişisel özellikleri tavan yapmış.tamam bunlar zaten dünyanın en iyi futbolcuları ama bu kadarda olmaz ki.

oyunun iyi yanları ise pes 2010 daki gibi pasları atarken fıtık olmuyorsun.attığın paslar genelde yerini buluyor.çalım atmak kolaydır.maçlar oynamayı bilen iki kişi tarafından oynanıyorsa çok gollü geçer.

pes 2009 oynamanın verdiği zevk hiç biryerde yoktur.özellikle cafede oynuyorsan küfür hazneniz baya bir gelişir.sırf yeni küfürler öğrenmek için kafelere gelen adamlar var.

birde en çok şahit olduğum olay barcelona yı kimin alacağı tartışmasıdır.
2010 u beceremeyen bünyenin aradığı oyundur.

en güzeli fifa 99 dur. paslar lök lök diye oyuncunun ayagına oturur. ortalar şak diye kafa da son bulur.

herşey gol ise en güzeli fifa99 dur.
2010 çıktı 2009 varken oynanmaz dediniz. 2009 oynadık 2008 varken esamesi okunmaz dediniz. e ne yapalım şimdi? 2007'ye mi dönelim hocam.. bir çözüm bul bize..
amatör oyuncular için yapılmış bir oyun. oynanılırlık kötü, grafikler eh işte kıvamında.

pes 2008 varken esamesi okunmaz.
psp'de r2-l2 tuşlarının olmamasından mütevellit, formation ekranında oyuncuların yeteneklerine nasıl bakıldığını merak ettiğim oyundur.
pes serisinin en kötülerinden. 2008 ile kıyaslanamayacak derecede dandik ve amatör işi.
profesyonel modda kafa vuruşları baya baya abartılmış. döver gibi kafayla gol atabiliyorsunuz.
eski tas eski hamam.

abuk sabuk kaleci hataları, kafasına göre yerde bitiren ve kafasına göre kırmızı kart gösteren hakem, aşırı zorluk seviyesi, paslarda tutarsızlık...
artık biraz bıktıran oyun, tamam iyi güzel oyun pes 2008 den bariz daha iyi ama artık goller fifa gibi hep tekrarlanıyor ön direği kornerde boş bırakan birine aynı golden belki de yüzlerce gol atıp aynı hatadan da yemişimdir. arka direğe joe cole ile açtığım ortalar büyük oranda anelka tarafından uçan kafa ile gol yapılıyor( adam süpermenmiş gibi sanki), haliyle oyun da olsa yenmek lazım, bu yüzden bu yöntemlere başvuruyoruz ama yaratıcılık yok artık oyunda şöyle yaparsam gol atarım olay bitti, yapmazsam olmaz.
rakiplerin 'vur kaleciden dönen topu tamamla' taktiğiyle oynadığı oyun. artık daha yaratıcı goller yemek istiyoruz.
oyuncunun kendini yere atmasına izin veren oyundur. bildiğim kadarıyla R1-R2-L1-L2. akabinde sarı kart gecikmez.