bugün

günlerce kendimi zorlayarak ilk mevsimini bitirmiş biri olarak açık ve net söylüyorum: sıkıcı!

uzun uzadiye açıklamaya gerek yok. dizide bir şeyler yerine oturmuyor. ne karakterler, ne olaylar, ne genel mantık...
lostdan sonra sonuk kalmis dizi.
2. sezon 21. bölüm ile birlikte gözümde level atlamış dizi.
2. sezon 21. bölüm ile birlikte kalbimde level atlamış dizi.
Bilgisayar biliminin icine micmis, guzelce karistirmis, ustune isemis, kulak memesi kivamina gelinceye kadar kaynatmis, ardindan icine kusup paket yapip seyircinin onune koymus dizidir...

Dusunen bilgisayar diye bir sey yoktur, olamaz da. Olabilecek tek sey, dusunmeyi taklit eden bilgisayardir ki bu da yaraticiliktan yoksundur...

Isin teknik kismina girmeyince, ustune kafa patlatmayinca izlenebilen, heycanli ve guzel dizidir... Sacmalamasalar cok daha hos olabilir...
2x21 daha güzeldi. meraktan osurttura osurttura 1 sene bekletebilirlerdi. ama yapmadılar. bizim yerli dizilerde o telefon 1 bölüm boyunca çalar bölümün son sahnesinde açardı ve birşey konuşulmadan biterdi. neyse!
2x22 ile sezon finaline gittiler ne zaman dönerler bilmiyorum bilen varsa üstüme tarih atsın.

--spoiler--
makine john'a ayıp etmiştir bence. adam'a açıkça söyle işte finch'in nerde olduğunu. o kadar maziniz var hala mı güvenmiyon amk. root'u arayıp "can you hear me?" demesini biliyon ama!
finch de ayrı havalarda. root'u göt etmek için john'dan kaçıyor. john root'u yakalamadan kızı göt etme peşinde.

herşey iyi tamam da root'u tımarhaneye gönderdiniz ama makine aşık mı oldu ne olduysa kızı admin yaptı gene.

son olarak finch'te bir stockholm sendromu başlamış. root'u kimseye yem etmiyor.

neyse hep amerika'nın oyunları bunlar.
--spoiler--
sonradan fringe gibi olmasını beklediğim yeni bölümün çıkması için dört gözle beklediğim yeni dönem diziler içindeki en bomba dizi.
--spoiler--

makine root' u tekrar arayarak bizleri üzmüştür. Acilen format atılıp xp yüklenmeli ve aklını başına toplamalıdır.
--spoiler--
god mode bölümüyle ikinci sezonu bitiren harika dizi.
ezel çakması dizidir.

finch ramiz dayı'dan, reese ezel'den, elias kenan birkan'dan, fusco ali'den esinlenmiştir.

yaa bi gidin olum, yer mi anadolu çocuğu bu numaraları dizisidir.

geyiği bir tarafa son zamanlarda takip edilen en başarılı dizi. kurgusu ve oyunculukları gerçekten şahane. aksiyon sahnelerinde bazen cüneyt arkınlaşılabiliyor ama o da nazar boncuğu diyelim.
koca koca sezonda hiçbirhaltın olmadığı dizi. bu muydu god mode?
birinin başı derde girer bizimkilerde kurtarır dan öte ne gördük? anca 3 bölüm güzeldi şu koca sezonda. yeni sezonda ilk ve son bölümleri izleyince inanın hiçbir şey kaçırmıyorsunuz.
yeni başladığım, şuan 13. bölümde olduğum son derece sürükleyici ve bünyesinde çok iyi oyuncuları barındıran bir dizidir kendileri.
2. bölümündeki Handsome Boy Modeling School - The Truth şarkısıyla beni benden almış dizidir.
konusu,oyuncu kadrosu gayet kaliteli olan dizi. bölüm içerisindeki şarkılar da cuk oturuyor.
şu saatlerde çok iyi gidiyor, tabi uyanık kalınmak isteniyorsa.
o kadar önerilmesine rağmen aylarca kulak asmadigim, ancak can sıkıntısından başladığım ve beni kendisine kitleyen dizidir. daha önce bi ton yabancı diziyi önermiş ve övmüşümdür. örneğin ; lost, prison break, himym bi zamanlar şiddetle önerdiğim dizilerdi. şimdilerde bunlara ek olarak spartacus, game of thrones, following, vikings, da vincis demons, arrow gibi dizileri insanlara öneriyorum. ama hepsi bi tarafa. evet evet hepsi. hepsini boşverin ve acilen person of interest'e başlayın derim. çok şey kaybedersiniz izlemezseniz. losttan sonra böyle güzel konu ve kurgu görmedim. izleyip de hak vermeyen duymadım. öyle de bir dizi. son olarak, 24 eylülde yeni sezonunun başlamasını iple çektiğim dizidir.
http://imgim.com/6298incin5025649.jpg
başta j.j abrams'ı görünce önyargı oluşmadı değil ama jim caviezel kurtarıyor olayı.
8 saniyede CIA ya da FBI'ın sistemlerini kırabilen bir bilgisayar dahisinin olduğu filmdir.

(bkz: Yok artık Lebron James)
Günde 1 bölüm izleyerek bitirdim ve artık hayatımda ki action yok olmuştur. Mobese'den korkar oldum. izlemeyenlere söyleyebileceğim tek şey hemen başlamalarıdır yoksa onlar sizi bulur.
yeni bölümünün bugün yayınlanması gereken dizi.

kaynak* dizimag.
yeni sezonda introsu tekrar değişerek daha da güzelleşmiş olan dizidir.
--spoiler--
root'la makina çok fazla diyalog içindeler. makina Finch abi ile bile bu kadar temasa geçmiyordu . Bildiğin sevgiliye bağladılar. Makina ile root ilk tartışmalarını da yapmışlardır.
Gerisi bildiğiniz person of interest. Reese abi birkaç hergeleyi pataklıyor.
--spoiler--
gün geçtikçe daha da iyiye giden dizi.*
--spoiler--

3.sezonda (özellikle 2.bölümde) mesajlar verilmeye başlanmıştır. mr. finch hafiften yusuf yusuf olmuştur .

--spoiler--
herşeyiyle beni kendine aşık eden dizidir.