bugün

Bu sabah itibari ile babamın telefonuna gelen mesaj; Tebrikler Pepsi yaşatır seni kampanyasında, 250.000 kişi arasından çekilişe katılarak 4. olmayı başardınız. Ödülünüzü Milli PiYONGO dairesinden alabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0536 bıdı bıdı numarayı arayabilirsiniz.

Babamın da sözlük takipçisi olmasından mütevellit PiYONGO'da bir yazım hatası olduğunu fark etmesi ayrı, gönderilen bilgi hattı numarasının 0536 ile başlaması ayrı, hattın isa denilen bir dolandırıcıya kayıtlı olması ayrı komiktir.

işin en komik yanı, Emniyet Müdürlüğü'nün gammaz hattını arayıp "durum budur, mesaj telefonda kayıtlı, numarası da şudur" dememize rağmen "beyefendi henüz ortada bir suç yok. Dolandırılan kişilerin savcılığa şikayet etmesi gerekmekte" cevabı olmuştur. *
"şirketimizden bir yıl ücretsiz sikorta kazandınız" tarzı yapılmaya çalışılan dolandırıcılık.

(bkz: kol böreği)
pepsi'nin yapmış olduğu bir iş değil pepsi'nin adını kullanan dolandırıcıların yaptığı iştir.

"ben abdullah gül, bu mesajıma gülerseniz 1000 lira yatırın, yoksa yol su elektrik olarak fena girer size" diye bir mesaj yollarsam, bu abdullah gül'ün sahtekarlığı değil benim sahtekarlığım olur.
değerli abonemiz (kimin abonesiysek) pepsi yaşatır seni çekiliş kampanyasından (pepsi içmemem ayrı bir olay) 100 bin ve 20 bin tl ödül ikramiyesinde (hem ödül hem ikramiye süper) hattınız 1500 hat arasında hattınız (anlatım bozukluğu her yerde hattınız) 9. ncı (sayıların yanına gelen noktanın ne işe yaradığını bilmeyen pepsi ve 9 uncu hariciye koğuşunun ismini de mi duymadın be pepsi dedirten dokuzncı eklemesi) cıktı (nokta nerde lan) 20 bin tl ödül ikramiyesi (yine anlatım bozukluğu) kazanmıştır (telefonda veya bilgisayarda nokta nereden konuluyor bilmiyorlar galiba) pepsi bilgi ve islem için merkezi (gereksiz kelime kullanılmış anlatım bozukluğu) 0539 971 31 69 pepsi danışma hattını arayın

büyük bir dikkatsizlik sonucu dolandırılabileceğiniz yeni dolandırıcılık şekli.