bugün

istisnasız her uçuşta ya valizlerimin çıkmadığı ya bir saat geç çıktığı, merkez ofis, çağrı merkezi ve satış noktalarının birbirinden bir haber olduğu ham bir havayolu girişimidir. ama pazarlaması iyidir, millet yer.
boş beleş bi şirket, 0,5 lik suyu 3 liraya satınca cool firma olmuyonuz milleti siken firma oluyonuz.

bilet paralarına 50 kuruş daha koy suyu beleşe ver , onurlu yaşa.

ayrıca hiç sempatik bi firma değil , halkla ilişkilerde olsam halka sempatik görünecek reklamlar çektirirdim.
Sabiha Gökçen'deki suratsız süpervizör üne yaklaşık bir ay önce fena ayar vermiş olduğum hava yollarıyla ilgili olduğunu sanan otobüs firması tarzı çalışan şirketimsi.
küçük hesaplar Peşinde Koşan, yeme içmeden kısıp bilet parasını ucuzlatan uçan otobüs şirketi.
Onur air'e göre biraz iyice, thy larina gore cok kotu bir firma.
Fakat onur air'e binmeyecegime kendime soz verdim, pegasus belki ama thy uygun bilet olunca her zaman ucacagim .
adeta bir özel halk otobüsü olan firma..
köy dolmuşu. ankara, malatya uçuşu hep rötarlı.
Eylül'de zürih, ocak'ta ise madrd'e giderken kullanacağım havayolu şirketi.

(bkz: Türk hava yolları) fanboyu olmama rağmen bu sefer tercihimi pegasus'tan yana kullandım. Ufak da olsa bir heyecan yok değil hafiften.
hic denemedigim bir sirket. thy fanboyu arkadasim, sacma sapan basliklar acan insanlarin yazilari bile su okudugum yazidan daha mantiklidir. heyecan yapman normal.
kalitesini sorgulayanların güldürdüğü hava yolu şirketi. o fiyata bu kalite arkadaş. evet.
acilen kendini düzeltmesi gereken havayolu şirketi.

tarih: 7 ağustos 2015
pc4178 sefer sayılı uçuş için 18.00 da sabiha gökçene geldik. kalkış saati 19.55 olmasına rağmen 55 dk rötar yaşandı, sonra bir baktık ki artmış bekleme süremiz 1 saat 15 dk olmuş. neyse bizi saat 21.15 gibi uçağa aldılar. bu rötarın sebebi air berlin ile yapılan anlaşma yüzündenmiş. air berlin geciktiği için oradan gelen yolcuları beklemişiz. kimse bir açıklama yapmadı ama insanların genel olarak konuştuğu buydu. pistte 4. sıradaydık ama buna rağmen kalkamadık bir türlü. bizim havalanmamız 22.00ı buldu. tuhaftır ki aksilikler bununla da bitmedi. öncelikle havalandırma soğutmak yerine ısıtmayı amaç edinmiş olacak ki bütün uçak az kalsın kapı pencere açıyorduk sıcaktan. bunu hostese söyledim hostes beni hoş olmayan bir tavırla söyledim diyerek tersledi. işin daha da tuhafı sadece beni değil yabancıları da terslediler. insanda biraz kibarlık olur; yemek servisi başladığında bir arzunuz var mı diye sormak yerine bir şey istiyor musunuz gibi tuhaf bir soruyla karşılaştık. insanın bir şey isteyeceği varsa da kaçıyor. bu kadar gerginliğin üzerine dalamana vardık. uçaktan inerken insan bir kusura bakmayın densin istiyor. bir tane hostesi dikmişler kapıya asık suratıyla bekliyor kendi kendine orada. çıkarken hostese onları sözlüğe yazacağımı söyledim. aldığım tepki yazarsan yaz oldu. uçaktan indiğimizde 23.20 idi saat. twitterdan pegasusa yazdım şikayetlerimi. o gece geri dönüş olmadı yine iyi niyetle düşünerek saat geç oldu kimse ilgilenmiyor herhalde sosyal medya hesaplarıyla dedim kendi kendime. ama sonradan anladım ki bugüne kadar kimseden bir geri dönüş olmayınca pegasus sadece övgülere cevap veriyormuş.

yani kısaca pegasus böyle saçma sapan bir havayolu şirketi. keşke zamanında kalkışıyla falan övüneceğine ona o parayı verip türkiyenin en genç filosu olma şansı veren misafirlerine düzgün davranmayı öğrenseydi. bu saatten sonra pegasusla uçar mıyım? tabii ki hayır. 50 lira fazla verir türk hava yolları ile uçarım. en azından bana saygısı olmayan insanların cebine para doldurmamış olurum.
verdiğimiz para sadece o kadarlık bir hizmeti kapsıyor galiba diye düşündüren firma.
(bkz: ne kadar ekmek o kadar köfte) misali...
dandik havayollarıdır.
malatya bileti aldim saati 20.20 idi. bir zaman sonra arayıp saatin 20.00 a alindigini soylediler. erkenden geldim limana. geldigim dakika mesaj attilar 40 dakika rötar var diye. en son rötar 1 saate cikti. ucuz etin yahnisi bu galiba.

ekleme: donus ucusunda da 40 dakika rötar var. ne is bilmez beceriksiz adamlar bunlar yahu. yogun hava trafiginden diyor birde.
Web sitesi berbat bir sirkettir.
Rötarları olmasa iyi sirket aslında.
bilet fiyatı konusunda en iyi yerli firmadır. fiyatına göre hizmetleri de gayet iyidir.
metro turizmin uçan versiyonu.
türk hava yollarını tek geçerim. Türkiyenin yurtdışında 2 tane markası vardır 1.si Galatasaray 2.si thy.
uçuş saatinden en az 40dk sonra kalkan ancak fiyatlarıyla beni cezbeden hava yolu firması.
hacı intenette gene bir pegasus geyiği dönüyor. hafız yerde metro neyse
havada da pegasus aynısıdır, eğer bunu kabul etmiyorsan binmeyeceksin
gerçi metro da kaçak mazotla çalışan uçak bulsa havayada çıkar ki durum duble fena
neyse goçum buna iş için seyahat eden, ne lüzumu var la otobozla karda gışda
10 - 12 saat neyim yol çekecem elimde zaten ufacık çanta biner giderim diyen binsin
tatilciydi yaşlıyıdı çocukluydu hastayıdı ustayıdı, 3 kuruş daha ver atlas a bin
(şu anda hizmet konusunda rakibi yok) veya thy veya onur vs.
hep yazdık gene yazalım, metroya binip pamukkale kamil koç varan konforu
beklemek ne iş se bu da aynı iş.
(bkz: Şerefsiz airlines)
Götüm kadar suyu (330 ml) 3 liraya kitleyen airlines.
1 saatlik uçuş için 3 saat bekleten firmadır.
insanları kandırmakta ve çevremde hemen hemen herkesin lanet ettiği uçak firması. bilet fiyatını 80 tl gösterip, uçak fiyatından çok vergi ücreti kitleyip o bileti 230 tl ye kadar çıkaran firmadır. rezilliktir kısacası. 30 kg. bagaj hakkın olmazsa daha ucuza uçuyorsun falan filan.
ulan zaten seyahate giden bir insan illaki yanında bavul götürür. bu hizmeti sen zaten sağlamak "zorundasın."
en güzeli thy abi. kafan rahat lan en azından.