bugün

amerikan dizilerine bin basacak kalitede olan ingiliz dizisi.
görsel

dizi 1890larda , 1900lerde mevcut olmuş aynı isimli gerçek mafia çetesinden esinlenmiş.
Bu diziyi izlediğinde her kelimeden önce ' fookin ' diyesi geliyor insanın.

Grace yeniden dahil olduğunda diziden biraz soğumuştum fakat patronumuz tommy' nin hüzün dolu günleri grace' ye bile sempati duymama yol açtı.

görsel
in a dusty black coat with a red right hand !
Yeni başladım fakat o ne karizma öyle! Giyim tarzları moda anlayışları harika o zamanlarda yaşamak istiyor insan.
görsel

3. sezonun en çarpıcı sahnelerinden biri. alfie solomons ve thomas shelby'nin karşı karşıya geldiği an ve alfie'nin thomas'ın seçtiği hayatla ilgili söylediği buz gibi söz. tek kelimeyle muazzam. tom hardy yine döktürüyor.

kılıç çeken kılıçla ölür.
Çıksa da izlemelere doyamasak dediğim dizi. Bekle bekle tükendim lan!
görsel
iyi dizi, hoş dizi de, bir şey eksik. akmadı bende. çok dertliyim yine.
Benim izlediğim altyazıda dizinin adı soğuk körler. Üşenmedim araştırdım. Peak kasketin siperliği demek blinders da kör edici veya at gözlüğü demek.

Yanı adamlar dizinin izleyenleri bilir çetenin simgesi jiletli kepleri refere ediyor.

Kasketle kör edenler çetesi.
keşke bende... diyen ergendir. güzel dizidir fakat özenmeyin. kurtlar vadisine özendiniz çukura özendiniz sıra buna mı geldi
bilirsiniz sizden gizlim saklım olmaz.

ben bile özendim aq. baktım izlerken viski içiyorum. durup durup yea! a woman diyorum. who i loved (lovd okuyan beni anlar.) diye ekliyorum falan.

özenmeyen ibnedir. net.
Dünya savaş tarihinin en şiddetli çarpışmalarından birine katılmış olduğu için post travmatik stres sendromundan muzdarip bir ana karakteri vardır. Uyuşturucu bağımlısıdır.
5 sezon gelsin diye bir yerlerimi yırtmaktan helak olduğum mitiş dizi, gel lan artık yaktı özlemin içimi..görsel
Her bolumde 1 paket sigara iciren mukemmel dizi... Peaky "fucking" blinders
allah gibi dizi.
Peaky blinders yazılır ; piki faking blayndırs diye okunur.
görsel

All of us' trouble.
ne zaman gelicek bunun 5. sezonu ya. yeter 2 senedir bekliyoruz.
biraz konuyu kavramamız uzun süren ama çok güzel bir konusu olan bir dizi. aksanlar, elbiseler çok güzel ve sırf bunun için bile izlenebilir.
Cillian Murphy ile Tom Hardy'nin Inception dan sonra beraber oynadığı ikinci dizi/film türüdür. Ingilterede geçen drama dizisi birçok seyircinin kalbinde yer almıştır. Ve yeni sezonu tarafimdan beklenilmektedir...
Arka sokaklardan hallice ergen dizisi.
3 sezonla bitirilmesi gereken dizi. 4 ve 5 boş sezondur.
peaky fucking blinders.
3. sezondayım güzel gidiyor. bir de fargo vardı bak o da güzel dizi yeni sezon çektiler mi bitti mi ne oldu?

neyse güzel dizi izleyebilirsiniz.
Seviyorum bu diZiyi, geç başladım ama olsun.. konsepti , karakterleri , tarzları, o eski arabalar ve müzikleri harika..