bugün

bölüm olarak bakarsak bir psikoloji değildir.
boş işlerde görev almak, yan gelip yatmak isteyenlerin bölümü. Okuması da öyledir gayet kolay dersleri vardır. Buradan mezun olup öğretmen olanlar çeşitli okullara kolaylıkla atanır ve okulda kendi odasında yan gelir yatar. Boşuna terslemeyin adamı öyle, gerçekler sonuçta.
ahhh ulan ahhh. şimdiki aklım olsa bi yıl daha bekler bu bölümü yazardım. okuması da kolay, okuduktan sonra iş bulması da kolay. adaletini sikeyim dünya. gerçi kendi kafamı sikeyim.
okuyan kızları veriyor herkes bilsin.
kendini fakültenin en havalıları sanan gençlerin olduğu bölümdür.
kpss'de adını soyadını yaz atıyorlar. öyle bir bölüm. fazla sürmez 1 2 sene.
pdr kazanamayan insanların hakkında atıp tuttuğu bölümdür.
3 yıl sonra mezun olunca iş bulamayacağımı düşündüğüm bölümdür. zira hem herkes bu bölümü yazmaya başladı hem de felsefecileri buraya atamaya çalışıyorlar.
#alan talanına hayır
#diren pdr
kazanamadım
uluslararası ilişkiler oldu.
ks. (bkz: public domain registry)

resellerclub firmasının registrarıdır. PDR bünyesinden kayıt edilmiş domainlerle alakalı neredeyse hiç sıkıntı yaşamazsınız. tavsiye edilir.
öğretmen atama puanlarının 60 olmasıyla hayal kırıklığı yaşamış bölümdür. bencilce düşünmeyi bırakıp eğitim fakültesinden mezun olup 60 alamayan bir kişinin öğretmen olup ne vereceğini düşünseler haklı bulacakları gerekçe.
2598 kişilik meb kadrosuna başvuru yapabilen 2455 PDR mezunundan 2333ü rehber öğretmen olarak atandı. Geriye rehberlik kadrolarında 265 kişilik yer boş kaldı. atama puanları 60 olmuş
geleceği okul öncesinden farklı olmayacaktır (bkz: okul öncesi)

özelde tonla para verip okuduğum kpssde sıkıntı çekeceğim, bizim okulda yatarak geçilen en rahat bölüm.

parasına fazla diyorlar da hangi mesleğe göre fazla hangisine göre az düşünülmeyen bölüm. tıbbî mümesillerin maaşı daha fazladır altlarına araba da verilir prim de verilir multinet de verilir neden pdr bu kadar yüceltilir anlamam.

1800-2200 le başlıyorlar işe, tahminimce devlet okulunda en fazla 2500 alıyorlardır. o kadar puan kasıp aldığın paraya değmez git sosyal hizmet oku onun geleceği daha açık belki de. iş bulamasan da sertifikanı alır mis gibi aile danışmanı olursun.

he illa bu bölümü istiyorsan oku kpss ile atanamasan bile özelde çalışırsın maaşı şimdilik 3000 falan stresli ama daha aktifsin paranın karşılığını verirsin.

olmadı hipnoz öğrenirsin. can alıcı nokta!

psikoloji mi pdr mi diye soranlar oluyor. hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama kaç tane psikolog kaç tane pdrci var bak bi. psikolog ol tamam, klinik aç, arkaünü yırt hastalara adını duyur her seanstan vicdanın rahat ederse 250-300 al(bunu alabilmen için iyi bir psikolog olman lazım bugün ben çevremde şu psikolog iyi diyorlar denmeyen adama 300 vermrm misal), bu parayla 5000(hesaplamadim) kazandın diyelim klinik kirası çalışan kirası vs de vereceksin. değdi mi oğlum o kadar puanla psikolojiyi kazanıp iyi dereceyle bitirip yüksek lisans vs yaptığına? he pdr çok mu farklı değil ama her ne kadar psikoloji okursan çalışma alanın daha fazla deseler de kanma git realist psikoloji dalında bilgili bir öğretim görevlisine sor öğrencileri napmış.

ben sordum o yüzden vazgeçtim psikolojiden.

neyse öptüm
2015 te kazanmayı istediğim bölüm .
psikoloji diş hekimidir pdr dişçi.
Doğrusu için (bkz: rpd)
kazandigim bolumdur. kazanmaz olaydim.
cok da guzel oldu iyi oldu aferin..

74 le batman a atanmak nedir arrkadaş !!!
herkes mi baatman a atanmiş lan bolumu..
tum mallari toplayan bolüm..

ilk 25 de ucmuşlar, 75-80 le mardin e gitmişler mal olmaya gorsun insan.
OkuyanlarIn psikolojisini kim düzeltecek merak ettiğim bölüm.
psıkolojık danışmanlık ve rehberlik dır açılımı.

cok ılgıncdır ve komıktır de bu bolum sadece turkıye de vardır. dünyanın hıc bı yerınde pdr dıye bırsey yoktur psıkıyatrı ve psıkolojı olarak ayrılır.
hayallerimi süsleyen bölümdür. "psikolojik danışmanlık ve rehberlik" in kısaltmasıdır.
mezun olan varsa bu bölümden tanışalım dediğim. son sınıfım ve bazı konularda fikir danışmak isterim.
(bkz: peder)