bugün

her pazar günü düzenli olarak bozulan organik bileşim, bir canlı türü.

normal günlerde de değişken tavırları olsa da, pazar günü bambaşka bir şeyler oluyor adama. her hareketiyle: "bütün hafta ben milletten çektim, bugün de siz benden çekin a.q" diyor sanki. bir kurt adam durumu var ortada ve inanılmaz rahatsız edici.

günlerden haberi bile olmayan evin diğer fertleri, o günün pazar olduğunu kahvaltıda bir karış suratla oturan babadan anlıyorlar ilkin. herkes içinden bir "siktir" çekiyor. buz gibi geçen bir kahvaltıdan sonra baba insanı kumandayı eline alıyor saçma salak ne kadar program varsa izliyor. dışarı çıkıyor sonra ama "kurtulduk" diye sevinen ev sakinlerinin hevesleri 1 saat sonra kapıyı çalan baba yüzünden kursaklarında kalıyor. halbuki normal günlerde anahtarıyla kapıyı açan baba, pazar günü zili basmak suretiyle "bu gün pazar ulen" havası yaratıyor. kapıları çarpmalar, kendi çapında hunharca hareketler sonrası bir ara gözden kayboluyor. kısa süre sonra arabasını yıkadığı anlaşılıyor. evden bilumum zımbırtı istemek için 10dk içinde periyodik olmayan aralıklarla zil çalınıyor. ev sakinlerinin sinirleri de gerilmeye başlıyor haliyle. şayet, hafta içi kahveye dahi gitmeyen ve sigara kullanmayan baba, kahveye gidip gecenin geç saatlerinde bombok bi koku üzerine sinmiş halde gelmek üzere ortalıktan kaybolmazsa bir aile faciasının yaşanması işten değil.

bu can sıkıcı durumun babanın sürümünden mi, kullanım koşulları ve çevre faktöründen mi kaynaklandığını henüz çözebilmiş değilim. yaptığım mini araştırma neticesinde farklı sürüm ve çevre koşullarındaki babaların da bu tür davranışlar sergilediklerini öğrendim. ancak bu kadarla kalmak niyetinde değilim.konuyla ilgili gözlemlerim sürecek...
eger memur bir babaysa bu pazar aksamında ayarları bozulur.cuma aksamı yasanan olaya pazar aksamı kızmaya proglanmıs gibidir.kravatın rengine, gömlegin kolunun arka tarafının ütüsüne, takım elbisenin astarına dahi kızarak sizi dumura ugratabilir.gecicidir.ertesi güne bir seycigi kalmaz.
haftasonları dışarı çıkmayan kızının birden düzenli olarak pazar günleri dışarı çıkması sonucunda kendi kendine triplere giren baba modeli.