bugün

Gazino vs yerler. Adam kazıklama yerleridir.
galatasaray meydanında yapı kredi tarafında yer altındaki efsanevi "karavan pavyon" üstüne pavyon tanımam--bir zamanlar istanbul, 1970 ler.
2012-2014 arası ankarada tozunu attırdığım mekanlar.
konsomatrislerin erkekleri yolduğu mekan. kızın içkisinin 7-8 kat fazla ücreti vardır.

sene 2014 aralık ay'ı. arkadaşla gitmiştik. 2 hatun geldi. öyle muhabbet falan. sözde mekan kapanınca sabaha karşı çorbacıya gidip, sonra kızların evine gidecektik. sonra da kucağa alacaktık kızları.

sabah 5 gibi mekan kapandı. hesabı ödedik 2300 tl. (kartlardan zor denkleştirdik) kızlar ortadan kayboldu. götümüzü tutarak çıktık mekandan.
pavyona harcanan paranın yarısına çok daha elit ortamlarda çok daha fazla sayıda "dostluklar" kurulabilir.

pavyon keko sağım merkezidir.
ankarada yedeksubaylık yaparken maltepedeki kınalı pavyonda bir aylık maaşımı verdiğimi hatırlatır--3 arkadaştık, hesabı ikimiz bölüştük.
şu hayatta en kötü şey derdinide mutluluğunuda anlatacak biri olmamasıdır. ben kimsesizdim, payvonlarda teselli aradım. pavyonlar benim gibi kimsesizlerin parayla yalancı dostluklar satın aldıkları dükkanlardır. kimsem yoktu. bende ruslarla ittifak kurdum
şu hayatta en kötü şey derdinide mutluluğunuda anlatacak biri olmamasıdır. ben kimsesizdim. payvonlarda teselli aradım. pavyonlar benim gibi kimsesizlerin parayla yalancı dostluklar satın aldıkları dükkanlardır. kimsem yoktu. bende ruslarla ittifak kurdum
Çok kaba saba boktan bir ortam. Kıroların takıldığı mekan. Kalite düşük. Müzikleri de iğrenç. Hatta oradaki herkes iğrenç.
Mahalleden uğur var. Sürekli twerk yapar beni de erkek çocuğu gibi görür, sağ olsun. Arada böyle cidden çok sıkılınca mahalledeki cafede buluşur dururuz. Ve asla gece 12den önce buluşamayız. Ve uğur her buluşmamızda şey der: "ulan keşke sikin taşşağın olsaydı da şimdi burada çay içeceğimize Aspendos'ta (mahallenin pavyonu) 25liraya dolmuşçularla efes göbekli içer, edepsiz konuşmalar yapardık...
Sonra ben istemsizce şey derim: " Olom nolcak ben de geleyim, kalk hadi!"
Ve uğur'dan o kelimeler dökülür...
"Giriş kolay olur da çıkar mısın bilemem..."

Ulan uğur piçi, her pavyon lafı geçince seni anıyorum it.
kezoların ve kekoların buluşma noktası.
10 sene önce gitmek zorunda kalmıştım. bazı salaklar gidip hesabı ödeyememiş, o zamanlar 1500 lira hesap ödeyip kurtardım düşenleri. madem paranız yoktu "karılara" niye ısmarlıyorsunuz. ulan o paraya ben sizi reina'ya götürürdüm be.
gereksiz, para tuzağı, sikilmekten hoşlanan insanların uğrak noktası olan leş yer.
40 yaş üstü yalnız, yıkık insanların uğrak mekanı. Ben de yalnız ve yıkığım ama genelde bar, pub gibi yerlerde ya da tekelden alıp gidip ormanlık bir alanda tek başıma içmeyi tercih ediyorum. Pavyonda hem daha pahalıya içiyorsunuz, hem ortamdaki sikimsonik müzikler kafa şişiriyor, hem de sürekli bir kons musallat oluyor bir rahat bırakmıyorlar amk. Gereksiz, fazla samimi garsonlar da cabası.
insan silkeleten sektör. blutv deki bölümleri aydınlatıcı.
5. bölümde mücahit'in üniversite mezunu kons sarı bebeto'ya olan aşkını işleyen belgesel.
görsel

mücahit diyor ki; "sarı bebeto hayatımı sikti, paramın yüzde 90'ını o yiyor, yüzde 10'unu ben yiyorum."

sarı bebeto'da diyor ki; "evet hayatını siktim, sikmeye de devam ediyorum."

son derece samimi bir belgesel.
ankara gelişmiş bu konularda.
görsel
Dün akşamdan kalma ama hiç zekli değildi..

Kafa dağıtalım dedik kafam şişti.
para vermeden bir kadınla yan yana oturma şansı olmayan barzoların uğrak mekanı. çalışanları fahişe olduğu için bir süre sonra illa ki sikiş pazarlığı da döner.
5 bölümlük blu tv belgeseli. az önce 1 saatte bitridim. öncelikle deli bayram favorim.

iyiki babam ankarada değil amk zaten içerek para saçmayı seviyor eve gelmezdi pavyondan.

entrymi konsamatris bebeto'nun sözleri ile noktayı koyuyorum.

" siken her zaman sevilir, ben de siktiğim için seviliyorum. "
2019 yapımı blu tv dizisi.
-
Pavyonlar, Ankara eğlence sektörünün yaklaşık %80’ini karşılamasına ve il ekonomisini kayda değer bir biçimde beslemesine rağmen, efsaneleşmiş klişelerin yarattığı söylemler sebebiyle genişçe bir kısım tarafından kabul görmez. Konsomatrisler, müdavimler, yalnızlar, âlemciler, işletmeciler, bolca neon ışık, kabarık hesaplar… Ülkenin bir kesimince ‘tabu’ olarak kabul gören pavyon kültürü, seride etraflıca ele alınıyor.
-
blu tv de yayınlanan bir belgesel taksici şarkıcı gibi insanların hayatları da anlatılmakta.

3 bira 1 redbul + mezeler 200 tutmuştu gitmeyin.
960 harcamış. Güzel para. Kaç bileklik sonucu ödedin acaba 960.
960 harcayıp paranızı burda ezmeyin mikrop yer demek pek de samimi sayılmaz.
görsel
tam bir insan müzesidir. gerçekten gidip izlenesi bir ortam. evet
artık açılsa da gitsek. "kocacım" diyen samimi kadınlara hasret kaldık.