bugün

bir kere onlar cagdas taammi tepkisi verdigim baslik.
kızmakla kalmayıp ağzına sıçar. Hayır zaten olan olmuş çık namusunla öyleyim gardaş hayır mı de.
savunma psikolojisinin bir gereğidir.

bir hırsıza hırsız dersen kızar. bir pezevenge pezevenk dersen kızar. bir dolandırıcıya dolandırıcı dersen kızar. tepki verir.

ayrıca kullanılan kelimenin ard niyet içermesi de kızma fiiline ortam hazırlar.

patlak yerine (bkz: vuruk) (bkz: çiğnenmiş) (bkz: izmirli) (bkz: fikibok) denilebilir.
Orospuya bile orospu dersen bozulur. Herseyin bir adabı var.
Annem senin hangi akraban "patlak" niye bu kadar gocunuyosun niye bu kadar dert ettin. Yoksa senin kafan mı patlak. Neyse donuza alıyorum pisliğin içinde boğul. Beyin fakiri.
Yüzüne söylenmesi doğru olmadığı içindir. Terbiyeli insan patlak demez, paparak der.
yerindedir, mantıklıdır. Hatta gerçek hayatta Karşıma çıkıp patlaklı matlaklı konuşsanız öldürürüm bile.

Küfür etmeme sebebim de orospu çocuğu olmamanız değil, benim çaylaklıktan bıktığım için susmamdır.
görsel
patlak tabirine kızmıştır yoksa patlak olması tartışılamaz.
Vurdurmuş erkeğe sikik denmesi gibidir.
Ben olsam kızmaz, güler geçerdim. Çünkü bu ifade, elini 500 kere sikmiş insan beyanından başka birşey değildir.
kafaya bak.

bir kadın ister bakire kalmayı tercih eder, ister kalmamayı..bu birilerine patlak, motor, kevaşe diyebilme özgürlüğünü vermez. kimseye hakaret edemezsiniz, yargılayıp, etiketleyemezsiniz kardeşim. bu kadar.
Çirkin,karizma ve kultür yoksunu olmanızın sinirini, kadınlar üzerinden bu şekilde atabiliyor musunuz gerçekten?

Bunun adı aşksızlık.
patlak değil de eğer küçük yaşta ise kadın denmesi çok koyar.
patlak olduğu gerçeğini kabullenemeyen kızın kızmasıdır. artık kız değil kadın olmuştur zaten.
Patlak olmadığı içindir.
nedeni bilinmeyen sinirdir.patlaksın işte ne var bunda? tamam kimse seni eş olarak almak istemeyebilir ama bunun suçlusu biz değiliz.
sonuçta sana da pezevenk desek sen de alınırsın.
(bkz: durumu kabullenememek)
Yama yapılarak çözülücek bir sorundur.
mısır olmadığı için kızabilir. bunu bir mısıra söylerseniz kızmaz. çok söylemek istiyorsanız kızlar yerine mısırlara söylemenizi öneririm.
(bkz: patlamış mısır)
lastik mi lan bu! hem sevişmek ister, sevişince de patlak der... bak yine sinirlendim.
(bkz: ama nasıl içkiliyim)