bugün

Patates gibi bir nimeti yaratan Rabbime sonsuz şükürler olsun. Hele ki kızartmasını bulan kişi Allah da senden razı olsun. Böyle bir nimet olamaz. Sabah akşam her gün yesem asla bıkmam. Canım patates.
Çok sağlıksız bir yiyecek.

Haşlayıp tüketmek daha iyi.

Hem de kızartmalar her yeri çok pis kirletiyor.
Ketçap mayonez ile hergün yesem yok demem.
Fakir öğünü. Vücudu yağlandırmaktan başka bir şey yapmaz.
Sadece karabiber tuz atan kadın varsa bana ulaşsın. 10/9'luk vadediyorum.

Patates kızartmasının sadece ketçap mayonez ile yenilmeyeceğini gösterelim.

Çünkü bira için en harika patates kızartması sadece baharat ile olur.
Özellikle ketçaplı çok güzel olur.
bazen tok olsak bile ismi geçtiğinde insanın canını çektiren güzellik.
Asla hayır demeyeceğim tek lezzet. Canım patates:)
Her öğün olsa yerim o güzelliği.
dunyanin en zararli yiyeceklerinden biridir.
Büyük bir nimet. Evet.
görsel
bu ülkede kızarttığı nerede görülmüş, patates dedikleriniz bile artmaz. imkansız...
en sevdiğim. olsa da yesek.
Annem her gün yapsa her gün yerim .Yaninda köfte ve makarna da olsa tadından yenmez.
Bir türlü sevemediğim fakat seveninin sevdiği yüksek enerji değerine sahip ucuz besin. Masa da olsa yerim ama öyle çok tercihim değildir.
donmuş patatesi yağda kızartmayın. tuzlayıp kırmızı pul biberleyip fırınlayın, sonra parmaklarınızı da beraber yiyin.
Ocak ve tezgahın temizlenme vakti geldiği için bu akşam yapmayı düşünüyordum. Başlığı karşıma çıktı. Similasyon yine bildiğimiz gibi.
Öğrenci evinde hayat kurtarandır. ihihi.
hayatımda hiçbir zaman hayır diyemeyeceğim yiyecek.
imkansız aşk gibidir.
Çok seversin ama yiyemezsin. Çünkü yan yapar, püüü
şu hayatta yenilebilecek en lezzetli yemeklerden biri olan patates kızartması, köfte, cheddar sos ve ranch sos ile birlikte tüketildiğinde en lezzetli halini alıyor. hayatın tadı resmen.
çok ince sevmem. çıtır olacak. ve mutlaka altın sarısı olması lazım. kararmış olanı asla yemem. ve yanında mutlaka ketçap olmalı .
Pek matah bi lezzet olarak gelmemeye başlamıştır fırında zeytinyağlı ve baharatlı patatesler güzel bir sos eşliğinde tercih edilir.
dönerin içinde de güzel gider.