bugün

Yıldırım mahallesinde olan şehir parkıdır. Eskiden askeriye olan alanın bir dönem sonra lunaparka çevrilmesidir. Vialand tema parkın açılmasıyla oradaki esnafın işlerinin kesat olduğu gerçektir.
cevatpaşa'dan gelen apaçilerin yoğun buhranlarına maruz kalmaktadır.
iki sokak ötemde olmasına rağmen 2 kere gittim ilki açılışına mahallede insan kalmadı korkarım diye tek başıma gittim napıyım.başbakanın yeğenimin yanaklarını sıkıp öptüğü yer aynı zamanda hayatımızdan silmiştik biz bu günü aile olarak ama hatırlattın bak şimdi.yeğenimi öptü gitti ata bindi! üzerinde duramadı indi diyeyim ben.
2.sinde de mfö konserine gitmiştim güzeldi hoştu severim.konser alanı olarak elverişli bir yer olduğu kanısındayım ama yılda 5 kere kıraç ve ferhat göçer gelmesin parkormandan ne eksiği var bence oldukça güzel konserler hatta festival bile yapılabilir hüseyin bürge sana diyorum ama of neyse.
bayrampaşa ilçesinin yıldırım mahallesi'nde bulunan, başbakan'ın attan düşmesi olayı (bkz: attan düşen tayyip) ile ünlü bayrampaşa şehir parkı'nın kısa adıdır. genellikle "adapark" olarak lanse edilir, fakat asıl adı başlıktaki gibidir.