bugün

kalabalık olunca ben nasıl inicem, arka tarafa oturunca ya kaptan kapıyı açmazsa bende kaptan arka kapı diye bağırınca beni duymazsa karşılıklı dörtlü koltuklarda köşede oturuyorsam nasıl inicem bunların bacağına sürtünmeden, inerken kaptan kapıyı kapatırda kapının arasında sıkışırsam ne yaparim diye düşünüyorum.
otobüse yayılan ter ve ayak kokusu ne zaman son bulacak diye düşünüyorum.
kulaklığımı takiyim hemen gözlerimide kapiyim uyuma taklidine geçelim. teyzelerin cinsliğine göre bu taktik tutarsa oturursun. sonra mı gerisi sana kalmış sevgilinle olan kavgan mı düşüncen, yaklaşan sınavları mı yoksa her türlü kazığı yediğin arkadaşlarını mı. bu arada sıcak yaz günlerinde otobüsteki klima sıcaklığı alır, koku baki kalır.
sevgili ile yapılan yolculukları düşünerek efkarlanmaktır...
siklemeyen sevgilinin * ne zaman mesaj atacağı.
sevgili ile geçen güzel bir haftasonu düşünülür.
işte yine o teyze, bu sefer de başkasının önün de dur be teyze be!.
etraftaki insanların yüz ifadelerine, giydiklerine, oturuş biçimlerine bile bakarak hayat tarzları, karakterleri hakkında fikirler yürütülür.
bir diğer yandan şu karşıdaki çocuk da beni farketse çok güzel olacak, acaba aynı yerde iner miyiz diye düşünülür.
hava sıcaksa bu insanlar neden deodorant kullanmıyor diye düşünülür.
hava soğuksa kaptan kapıları biraz daha kapatmassa gidip onu vurucam diye düşünülür.
günde en az 2 saati otobüste geçen insanlardansanız, otobüste düşünecek çok şeyiniz olur.
Etrafımdaki kızlara bakarım onlarda bana bakiyormu daha keserim.ehe.
50 Tl üstünü hiç edecek şerefsiz. bir daha hatırlatayım da.
yolun yabancısıysanız ne kadar kaldı sorusu aklınızdan gitmez.