bugün

(bkz: mehmet çelebi)
Osmanlı'nın 2. Kurucusudur.

(bkz: fatih sultan mehmet)

"Fatih sadece bir türk büyüğü değil, cihan tarihindeki en büyük adamdır.
Fatih'in devrinde yaşasaydım memnuniyetle oyumu ona verir ve onu cumhurbaşkanı seçerdim" atatürk

Hepsi tarihimizi oluşturan değerli isimlerdir. iyisi ve kötüsü değil hepsinin iyi yanı kötü yanı gerçek kaynaklardan okunup öğrenilmeli ve geleceğimize aktarılmalıdır.

Tarihimizdeki tüm isimler saygıyı hakeder.

Öğretir.

Olumlu yanıyla olduğu kadar hatalarıyla da kabul etmeliyiz öğrenmeliyiz. Öğrendikçe osmanlı'yı dirilteceğiz masalı okuyanların osmanlı'nın sadece adını hatırasını kullandığını anlayabiliriz. tarihimize sahip çıktığımız koruyabildiğimiz kadar ders alıp geleceğimizi güçlü zeminlere kurabiliriz.
Mustafa reşit akçay.
Şüphesiz Yavuz sultan selim.
8 yılda koca imparatorluğun köklü temellerini atmış .
Üç kıtaya yaymış Osmanlı topraklarını ( Avrupa Asya Afrika ) .
selim the grim, house of ottoman.. first of his name khan of the turks, caliphate of muslim, protector of throne.

long may his reign...
tartışmasız fatih sultan mehmet'tir.
bakmayın yeni yetme cahillerin müzik haramdır demelerine. Enderunda müzik eğitimi verilmeye başlanmasını sağlayan, sanatçılara düşkünlüğü, onları kurumsal olarak koruyup kollayan ilk padişah olmasıyla pek tabii ki Sultan Mehmed

(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: Recep Tayyip Erdoğan)
(bkz: Sultan birinci Recep)
ne kadar geriye çekilirsen o kadar ileri sıçrarsın mantığı ile seferlerini doğuya yapmıştır ki batıya gittiğinde arkasında düşman kalmasın 8 yıl padişahlık yapmıştır devlet hazinesini ağzına kadar doldurmuştur doldurduktan sonrada
benim altınla doldurduğum hazineyi torunlarımdan her kim doldurabilirse hazineyi kendi mührü ile mühürlesin aksi halde hazine i hümayun benim mührümle mühürlensin diye vaziyette bulunmuştur.
bu vasiyet tutulmuş ve o tarihten sonra kimse hazineyi dolduramadığından hazine daima onun mührü ile mühürlemiştir.
cem sultan.