bugün

nasıl bir eziklikse dededen toruna intikal etmiş.

ezikliğin ırsi olma hali.

" yavrum biz osmanlı köylüsüydük, tarlada maraba, savaşta atsız sipahiydik."

" tarlada üreten- vergi veren ve savaşta ölen bizdik. "

"" seni osmanlı torunu diye pis gandırmışlar yavriiii "
osmanlı halktan kopuk ve savaşıp aldığı çoğunlukla hrisityan kadınlarla üreyen bir devletti. gen havuzu bile halktan kopuktur. bence mutasyona uğrayıp farklı bir kimliğe bürünmüş bile olabilir.
Çomardır birinin kölesi olmayı arzular.
Tarih bilmeyip Osmanlıcı gezinen tiptir. Bunlara Türkler Osmanlı'da ikinci sınıf vatandaş olarak görülüyor diyorsun. inkar edemiyorlar.
Çünkü istediği kadar araştırsa da Osmanlı'da Türklerden çok hep diğer kişiler ön plana çıkmıştır.
Osmanlı' da türkler asker için kullanılmış her türlü şey yaptırılmıştır diyorsun. e bunu da inkar edemiyor.

E ulan madem bunları yalanlayamıyorsun. Daha ne Osmanlı torunculuğu oynuyorsun ?

inanmayan araştırsın arkadaşlar. Osmanlı da Türkmenlere yapılan bir sürü şey vardır. Adamlar artık bıkmıştı halinden ve isyan ederlerdi. Sonuçlarına bakın o isyanların. Yahu birazcık bilin öyle konuşun. Bakalım daha Osmanlı Torunuyum diyebilecekmisiniz.

Tarihi taraflı şekilde okursanız hiç bir halt anlayamazsınız. Sen burada ki tarihi oku ezberle. Git başka kaynaktan oku alakası olmayan bilgiler görürsün. Çünkü hepsi kendisine göre anlatır. Tek taraflı bir tarih anlayışı kadar saçma bir şey olamaz.
Sonuna kadar osmanlı torunuyum var mı bi diyeceğiniz?? Bazilarinin bi tarafina batmis bu soz.. Osmanli torunuyum o kadar..!
"Sen gibi onun bunun çocuğuyum" demesinden evladir!
ben tosun paşanın torunuyum efem.
o torunuyum, bu torunuyuma o kadar takmış ki insan oğlu yer yer insan olduğunu dahi unutur olmuş.
guldurur.

sen osmanli torunu degilsin benim cahil arkadasim, sen osmanlinin s.klemedigi anadoluda muhtemelen ciftcilik yapan bir dedenin torunusun.

bu millet kula kole olmaya ne kadar merakli aq.

osmanli ailesi sarayda sefa surerken bu mallarin dedeleri sicagin altinda agir islerde calisiyordu.

bu mallar da gelmis burada osmanli torunuyuz heheyy diye ciyakliyor.

afferim size boyle devam edin.
Benim sizin gibi torunum yok. Dagilin siktirin gidin simdi.
osmanlıyı filmlerdeki gibi sanıyor herhalde hepimiz bulgaristanın balkanların oranın buranın göçmeniyiz.
(bkz: ecdadını bilmeyen tabansız)
Osmonlo podoşohloronon boronon bolo onnoso tork doğoldo.

He ananın amı he.

Soy babadan yürür gençler. Tohumu atan soy sahibidir.

Ha hanedandan değilsen sik osmanlı torunusun o ayrı.

Ama şu annesi yabancı o yüzden ırk bozuldu amcıkağızlılığını yapmayın artık.
Losing my religion şarkısının nakaratında çığlık attığını ailen biliyor mu osmanlı torunu?
kafası çalışmayan maldır!
Manevi anlamda söylenmiştir. Yoksa hanedan torunu olduğunu sanmıyorum bunu söyleyenin. Haha iyi güldüm sabah sabah resimlerde güzelmiş. Altındaki yorumda açıklamış arkadaş.
Ulan benim nenem hürrem mi?
Eşşekoğlu eşşek dediricesinden.
siyasi ve tarihi bilgisi zayıf insandır. ama asıl mesele türkiye osmanlı'nın küllerinden doğmuştur.
osmanlı değil göktürklerin,selçukluların felan torunu olduğunu bilmesi gereken maldır.
birileri gibi gibi ermeni p.çi olacağıma mal olmayı tercih ederim. bu gurur bana yeter. demekki Osmanlı'nın adı bile birilerini hala korkutuyor.

90 yıllık ara bitti Osmanlı yeniden doğuyor.
padişahların bir tekinin annesinin bile türk müslüman olmadığını bilmeyen, mal.
osmanlıyı gömücem diye saçmalamaya gerek yoktur. yok hanedanı bilmem neymiş de oymuş da buymuş. türkiye kurulunca bölge ahalisi değişti mi hayır. dedenizin babası benim de sizin de osmanlıydı e şimdi oldu türkiye eyvallah. rusyaya sen sovyetleri devamı değil diyebilir misin. evet rejim değişmiştir ama devamıyızdır bu kadar net. tarihsel bağımızın var olması gündemimizin o olmasını da gerektirmez o ayrı mesele ama dengeyi iyi kurmak lazım.
Döl israfları çekememezliklerini Nasıl da belli etmiş ama... Siz kahpe torunuyum diye söyleyince bize saygı duymak yakışır.hadi yatın zıbarın.
Diriliş Ertuğrul izleyerek tarihini öğrendiğini sanan döl israfının tekidir.
kara kafasına rağmen %70 slav olan osmanlı hanedanlığını atası sanan maldır. bizans torunuyum desen daha az sırıtır amk.