Mecbur olan bir beklentıdir. Aksi halde coğrafyamız kan gölüne dönecek.
aslında osmanlı ruhunun ve diğer Turk devletlerindeki türk ruhunun öldüğünü zanneden aklıevvellerin yavaş yavaş tekrar hissetmeye başladıkları gerçektir.
bir gerçek değil var sayımdır;

manuel bkz: he ben de bir gsli olarak 2000'den beri bekliyorum o ruh tekrar dirilecek diye...
dirildi aq dirildi

çık saray burnuna bak dipdiri.
Sadece güldürür.
ışid tarafından yapılmaktadır.
Dünya da tekiz bu konuda.

Avrupaya bakın bir hiç bizans ruhunu geri getirmeye çalışıyor mu?

Osmanlı ruhu nedir yaaa!

Kopun zincirlerinizden, yıkın tabularınızı ve gerçeği görün; osmanlı özenilecek bir sisteme sahip değildi.

Bir ailenin ülkesi sahibi olması durumuydu.

Şimdi sizi yönetecekleri kendiniz seçebiliyorsunuz. Osmanlı geri gelirse seçme seçilme hakkınız olmayacak.

Allah a değil padişaha kul olacak, tebası olacaksınız.

Sadece allah a kul olmak istiyorsanız; türkiyeyi ve cumhuriyeti yüceltin. Atatürk ün izinden gidin.

Okuyun, beyninizi kullanın.
90 yıl önce türkiye cumhuriyeti nin altın da kalmış bir ruhun gelmesini umut eden embesil fosillerin beklediği gerçek.
Yorumlara bakılacak olursa kemalcanların zoruna gitmiş önermedir.
akapenin yapmak istediği bir şey ama tek bir sözüm var ..bedenimi alabilirsin ama ruhumu asla
inşşş cnım yhaa..
yeni bir fatih sultan mehmet han, yenı bir orhan gazi falanmı geldide haberimiz olmadı. ayrıca osmanlı ruhune aq koskaca turk tarıhını bir ahnedanlıga sıkıstırıyorsunuz. alparslan ruhu canlansın madem, mete, atilla...
mesela, osmanlı padişahlarınin
bazılarının anadilleri hariç 7 dil
bildikleri söylenir. büyük usta
dediginiz kişi anadili hariç kaç dil
biliyor?
bu ütopya peşinde koşmaktır, bakın işid halifeliği ilan etti o kadar kafa kesti kimsenin biat ettiği yok,
yani sen osmalıyı dirilteceksin, önce kendi ülkende olan muhalefeti yeneceksin daha sonra insanları biate zorlayacaksın.
bunlar hayal ürünüdür. bu günün dünyasında imparotorluk kurmak diye bir şey yapan yoktur.
o yüzden bu tür duyguları besleyenler sadece umut edecekler.
sadece tüketim ekonomisiyle ve dış borca dayalı kredilerle yapılan avm ve rezidans gibi hiç bir halta yaramayan şeylerle dirilmeyecek ve zaten dirilmesi imkansız şey.

20 yy imkanlarıyla dil öğrenemeyen eblehler elbette "padişahın oğluydu o o yüzden öğrenebilmiş" derler. ulan lider gördüğünüz adam aşağıladı lan dil bilmeyi. tercüman mı arıyoruz dedi.
türkiye gelecek yıl 169 milyar dolar dış borç ödeyecek ve 60 milyar dolarda dış ticaret açığı var. bakarsak 1854 sonrası dönemi tekrar yaşıyoruz. bir şey yapmadı ondan önceki 80 yılda diğerleri deniyor iyi de bu akp neyi satıp durdu?
padisahlarin bildigi dillerden bahsedilmis. o yedi dil bilen padisahlarin babalari da padisahti.
bak bakalim devletin kurucusu osman bey kac dil biliyormus.
Gecenin bi vakti beni güldüren entrydir.
ölmediki dirilsin sadece bayilmisti, narkozun etkisi bitiyor ve bittiğinde zalimler 2 kez düşünecek.
osmanlı bir sülaleden fazlası değildi. Türk tarihinde görevini layıkıyla yerine getirip sahneden çekilmiş bir hanedan millet yaşadıkça saygıyla anılacak, yüceltilecektir. ama osmanlı hayalleri kurmak cahillikten başka bişey değil sanki farklı bir devlet var şimdi, devlet yine türkler'in yine türkler'in .
nah olur imparatorluklar devri aşkım doğu roma ile batı yani bizansin ayrılmasıyla bitmişti bundan sonraki imparatorluklar sadece arta kalan elbet çökecek olan devletlerdi günümüzde imparatorluk mümkün değil çünkü ıstanbuldan new york a bir günde uçuyorsun.
hz.isa iseniz yapmanız mümkündür. bildiğinizi düşünerek hz.isa hakkında açıklama yapmak istemiyorum. umarım anlamışsınızdır.

ayrıca o kadar saçma sapan bir açıklamadır ki, osmanlı'nın son dönem padişahı dahil ailesinden kimse türkiye cumhuriyetine tek kelime etmemiştir. ve aynı şekilde kurucu mustafa kemal de onlara söz söylememiştir. söylediği sadece "işlerin yanlış yürütüldüğü"dür.

ama yok illa bizim iki sikik kafalı, biri osmanlıcı diğeri de osmanlıyı reddedip cumhuriyetci olan kişiler bütün bir türk halkını bölmektedir. bölücü kürtlerden daha zararlısınız arkadaşlar.

bu konuda biraz bilgilenmek istiyorsanız "ilhan bardakçı" nın kitaplarını okuyabilirsiniz. nasıl bir ırk'ın evladı olduğunuzu anlarsınız ve tabi osmanlı ile cumhuriyeti de.
osmanlı ruhunun dönüp dönmemesi mühim değil, mühim olan hakiki müslümanların geri dönmesi.

ayrıca;

osmanlı padişahlarına oğlancı diyen, babasıyla karısını karıştıran at yaraklarıdır. (evet, sert konuşuyorum beyler)
ülkede bile bu kadar itiraz varken hayal iş.

ayrıca, afedersiniz alevi arkadaşların tepki göstermesi normal.
osmanlı'yı diriltmek istiyorsanız padişahlarıni örnek alın. mesela, osmAnlı padişahlarının bazılarının oğlancı olduğu soylenir. Büyük usta dediginiz kişi, kaç toto eskitmiş? onu söyleyin evvela.

Ayrıca;
Ruhunu sikeyim osmana bişey olmasın ya da tersi, farketmez.

Osmanlıdaki oğlancılık geleneğini bilmeyen yahut kabullenemeyen ensest tohumlarının bekledigi boş hayal. Silah sattığınız ışidle mi 3 kıtayı fethedeceksiniz amk? gerizekaliliğin bile bir sınırı vardır lan, eksi hanede iq seviyesi sanırım ensest ilişki çocuğu olmaktan kaynaklanıyor.
anlatım bozukluğudur.
ruh ebedi hayydır.