bugün

Türkiye’deki doktorlar bunu korkudan söyleyemezler.

Çünkü söylediklerinde linç edilebilirler.
içki, sigara kadar değildir.
Orucun insan sağlığına zararı yokki.Orucun hasta insanlara zararı vardır.Orucun sağlıklı insanlara hiçbir zaman zararı yoktur.Daha rahat uyursunuz,Metobolizmanız daha hızlı çalışır,Daha enerjik olursunuz.Ha zararları değilde şöyle bir kaç şey olabilir.Örneğin yere eğilirken falan başın dönebilir açlıktan şekerin düşer tansiyonun düşebilir falan.Bunlarda beklenilmesi normal şeyler zaten.
aklamıyorum, içki sigara içenlerin orucu kötülemesine atıfta bulundum.
hayır aq yemek yemenin ne faydası var ki öğlen yemeği yememenin ve biraz az çay kahve sigara gömmenin zararı olsun.
Dinde zorlama yoktur. Nefsinize hakim olamıyorsanız o sizin sorununuzdur (bkz: Hoş geldin Ya Şehr-i Ramazan)
su içen tanıdığın var mı? benim yok.
Alkolün zararlarından daha az olduğu net o ayrı.
Ben sağlık diyorum metabolizma diyorum adam hala nefis diyor.
Orucun sağlıklı insana zararı yoktur.Orucun hasta insanlara zararı vardır.Yapılan bilimsel araştırmaları birazcık okursanız aydınlanmış olacaksınız arkadaşlar.islamofobi yapmaya gerek yok.
Güneşin altında 16 saat boyunca aç ve susuz kalarak sağlıklı olabileceğini sanan dindoşları çıldırtan gerçektir.

Sözde bir arap cinini -allah- kullanarak insanlara zulmetmenin bedevi yolu...
insan sağlığına değil de tutanların çevresine zararı bir hayli fazladır.

oruçlu oruçlu trafiğe çıkar akşam vakti, trafikte terör estirir.

toplu taşımayı kullanır, leş gibi kokuyla milleti kusturur.

yolda uyuşuk uyuşuk bitkin düşmüş haliyle yürür. insanların yürümelerine engel olur.

oruç tutmuyor diye başkasına saldırır islam terörü estirir.
günün yarısında su içmemek zararlı değil demişler başka biri oradan yararlı demiş.
Açlık insanlara zarar vermez, hatta susuzluk dahi bir nebze tolere edilir. Çünkü esasen insan denilen canlı günlük üç öğün yemek yemeye uygun bir bünyeye sahip değildir. Bulduğu zaman yer.

Orucun zararsız oluşu Gölgede herhangi bir memeli gibi 16 saat uyuduğunuz zamandır. Yoksa sabah 8 akşam 5 çalışan insanlar icin hele hele Bunu işçiler gibi daha fazla yorularak yerine getiren vatandaşlar icin oruç zararlıdır.
Belirtmekte fayda var, açlık değil, susuzluk mühimdir.
Uykuya tutturulduğunda ise sorun olmayacaktır.

Edit; eksileyen muhterem, hangi dayanağa göre verdin o kötü oyu? işine mi gelmedi? Git istediğin kadar kendini aç bırak bana ne. Cins midir nedir.
o anki şartlara göre az çok değişeceği söylenebilir.
mesela 40 derece sıcakta ve upuzun bir gündüz boyunca susuz susuz dolaşıp boş bir mideye akşam oldu mu birden yüklenip, sahur vakti de yeniden doldurup yatmanın sağlıklı hiçbir tarafının bulunabileceğini sanmıyorum.
Şu bilimsel araştırmalar kelime ikilisi ile entrysine başlayanlar bir kaynak, yayım tarihi ilgili bilim adamının ismini bari donunun rengini paylaşsanız da biz de hatamızı düzeltsek arkadaşlar . Bi film izledim çok güzeldi kim çekmiş yok, kim oynamış yok, konusu ne yok neyse girmiyim o konuya.
Aklı kıt olanın dert etmemesi gereken zararlar.
Onlar her şeyden muaf olduğundan zarar görmezler.
Aklı olan da faydasını bildiğinden iki taraf için de sıkıntı arz etmeyen durum.
Yaşamak kadar fazla değildir.
idrar koyulaşacağından taş oluşumu artar.
https://eksisozluk.com/or...ercegi--5657529?a=popular
sağlıklı bir insan oruçtan çok fazla zarar görmez. ancak sorun şu ki, kimi dindarlar orucun yararlı olduğunu öne sürüyorlar. her ramazan beslenme uzmanları basın yoluyla topluma uyarılarda bulunarak, iftar ve sahurda nasıl beslenmeleri gerektiğini anlatır. burada amaç "fiziksel" zararı önlemektir. buna karşılık bir tane bile doktordan orucun yararlı bir şey olduğunu duyamazsınız. her müslüman orucunu tutma hakkına sahiptir ve buna kimse karışamaz. ama hiçbir müslüman da orucun sağlıklı olduğu masalını yineleyip, durmasın lütfen.
Yoktur. Ruh sağlığına faydasının olduğu yadsınamaz bir gerçektir.münafık değilsen tabi.
ben bile bi zararını görmediysem yoktur inanmayın.