bugün

silinmemek için (bkz: moderatore blowjob cekmek) işlemini yapan fikrini beğenenen mühendis fikirlilerin ünvanı. kevaşe de denebilir.
haysiyetini satana denir..
bütün yöneticilerimiz de bu bağlamda orospudur..
meslek olarak geçmektedir. evet.
beden iscisi demek daha mantikli gelse de bir meslekten cok bir yasam biciminin isim hali.
seks işçisi de denebilir.
(bkz: adalet)
genelde günah keçisi ilan edilen hanım kızlarımızdır. toplumun ahlakını bozmakla itham edilirler.
(bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)
hayat kadını olmak şart değildir durumu. bazı dişi insanlar bu mesleği zaten icra ediyor dolaylı ya da dolaysız yoldan. ellettiren kızlar, nerde yattığı belli olmayan dişi kişiler. para ya da hediye alsın ayağına kendini malzeme yerine koyan dişi canlılar. beklentisi olan dişi varlıklar.

evet o dişi varlıklar kendisine bir sorsun, beklentim nedir bu er kişiden bir şeylere sahip olmak için memelerimi kuku mu vücudu mu ona sergiledim mi sergilemedim mi diye sormalı durumu. *
Yahudi, fransız, ve kürt soyunu tanımlayan kelime.
sadece malum eylemi gerçekleştiren kişi değildir, çok geniş bir kelime dağırcığını içinde barındırır.
bundan bir kaç ay önce. gecenin bir yarısı ruhum daralıyordu. bir an önce evden çıkmalıydım. bir kaç kadeh içtikten sonra arabaya binip kontağı açtım. nereye gideceğimi düşünmedem yol aldım. kaldığım şehrin bütün sokaklarını gezmek istiyordum. bir ara dar bir sokağa girdim. son derece yavaş gidiyordum. köşe başında bir kadın bekliyordu. şık giyinmişti tabi önce aklıma kadının orada müşteri beklediği gelmemişti. yanına yaklaştım ve durdum. kendisine merhaba der demez. bana dönüp geceliğine aldığı ücreti söyledi. ani oldu neye uğradığımı şaşırdım. az bir duraksadıktan sonra tamam olur bilebilirsiniz arabaya deyip yol aldık. kendisi işi sağlama almak için ücreti yolda istedi. son kalan bir kaç günlük şarap paramı kendisine verdim. bana nereye gidiyoruz diye sordu? benim eve gidelim hotel'e verecek param kalmadı. hem evde birer kadeh içeriz dedim. sağolsun kormadı beni evime kadar geldi. birer kadeh şarap hazırladım içmeye başladık. ortam tam anlamıyla mükemmeldi. ikinci bir şişe açtık saat üçe geliyordu. bir ara göz göze geldik. dakikalarca bakıştık. kafasını göğsüme yasladı ve iyi biri olduğumu söyledi. bir kaç saat içinde nasıl bir insanın iyi olduğunu söyleyebilirsin? bilmiyorum kendimi huzurlu hisettim dedi ve hadi gidelim odaya sevişelim neden getirdin beni. elinden tutup o şarap kokan yatağıma götürdüm. yorgundu yatağa uzattım yanağından öpüp iyi geceler dedim ve odadan çıktım. hiç tepki vermedi sadece gözüme baktı. ha bu olayın kahramanı kadının ismi zümbül. herneyse sabah erkenden telefonum çaldı. arayan eski patronum bana acil ihtiyacı varmış. zümbül hala uyuyordu. kendisini öyle bırakıp gittim. akşam geç saatte eve döndüm. kendisi gitmişti. çok yorgundum. kendimi yatağa attım ve uyudum. sabah uyandığımda çok farklı şeyler yaşadığımı hisediyordum uzun bir zaman sonra mutlu uyandım. yatağıma sinen şarap kokusu aylar sonra beni rahatsız etmişti. annemin hediye ettiği yeni çarşaflardan bir tane çıkardım. değiştirmek için yastığın altında para vardı.aldım parayı düşünüyordum nerden çıktı bu para diye saydım. zümbüle verdiğim paranın miktarıydı. verdiğim parayı bırakmıştı. akşam üzeri kapı çalındı gelen zümbül dü. elinde bir kaç poşet bir an şok oldum. ne arıyorsun burada? seni ziyarete geldim. akşam yemeğini beraber yeriz ben yapacağım. ne diyeceğimi bilemedim. tamam buyur gel içeriye. direk mutfağa geçti allah var çok hamarat bir kadındı. bir saat içinde yemeği hazırladı. kendisiyle şarap getirmeyi unutmamıştı. yemekten önce birer bardak şarap aldık. sohbet etmeye başladık. kendisine geçen neden öyle yaptığımı sordum. gözüme baktı. ve bana lütfen herşeyi unut bu gecenin tadını çıkaralım. hadi o zaman öyle olsun nede olsa misafirimsiniz. herneyse yedik içtik muhabbet derken saat on iki olmuştu. saate baktım ve geç oldu istersen seni eve bırakayım dedim. elimden tutup dudaklarımdan öptü beni sevdiğini söyledi. ilk kez bir kadının ciddi bir şekilde bunu söylediğini hisettim. ve o geceyi annemin sayesinde mis kokan yatağımda geçirdik. ertesi gün güzel bir aşkın başlangıcıydı bizim için.

yani bazı deyyusların oruspu dediği güzel bir insanla evlenmeyi düşünüyoruz.

sizleride düğünümüze beklerim yazardaşlar.
zümbül de şu an yanımda ufak bir şey eklemek istiyor.
asıl oruspuluk insanın ruhundadır.
aynı anda birden çok kişiye iş atan, zarf atan, hayatında biri varken başkalarıyla fink atan hatta düşünen kişidir.

yani "orospu" dediğimiz kişiler hayat kadınları falan değil aslında..

bir gerçekte şu ki, orospunun cinsiyeti olmaz.
işine geldiği zaman, işine geldiği gibi davranan insanlara verilen sıfat.
erkekleri de olan sıfat.
zorunluluktan, tembellikten, para derdinden ya da her ne içinse ondan bedenini satan kadındır. erkeklerine jigolo denir.

bir de oyunu, ruhunu, şerefini, haysiyetini, yurt ve ulusunu satanlar vardır. onlara söylenecek söz yoktur. bu kadar alçalmaya ancak ve ancak akp denir.
(bkz: kevaşe) (bkz: zilli)
cömert kadın .
orul orul orospuluk eylemini gerçekleştiren kişi. para karşılığı vurdurması muhtemeldir. fikfikleyin onu. hemen. şimdi.
para karşılığı yapana tek gece mutlu edene fahişe, bir ömür de geçse akla gelince küfür ettirene orospu denir.
Para karsiligi her turlu insanla iliskiye giren insan. (bkz: erkegin orospusu)

Yalniz aniden gorunce basligi sesli guldum.
aynı zamanda hepsi birer sex machine'dir. ver dersin verir, aç dersin açar. baam güümm çaat çuuut. ohhh ne vuruştu ama.
neşeli, hoşbeş kadın anlamındaki söz öbeği.

vesselam...
Paralı asker.
(bkz: tdk nın şok eden hayat kadını tanımı)
kaşar, götveren, götü başı dağıtmış folloş kişi.