bugün

R. M. Rilke edasıyla Recep ivedik karakterini incelemiş bir yönetmen,senarist.

Eleştiremezsin diyor ama hayır efendim eleştiririm, eğer Şahan Gökbakar da o insanın yalnızlığına gülüyorsa karakterinin arkasında duramıyorsa e kusura bakma da bırakın ben de bu devrandan nefret edeyim, eleştireyim.

Recep ivedik bir sirk garabetidir, ortaya alıp insanların güldüğü bir tüketim toplumu malzemesidir. insanlıktan çıkmış yalnızlık boyutuyla hüzünden çok, rant ön plana çıkan biridir.
Ne kadar rezil olsa o kadar çok kazanacak bir karakterdir. Neyse konumuz onur ünlü.
Haklı tarafları var. Benim merakım şu; sorsan herkes recep ivedik düşmanı, akp düşmanı. Biri her seferinde gişe rekorları kırıyor, diğeri her seçimde açık farkla başa geliyor. Bu nasıl oluyor??
alkollüyken fikir beyan etmemesi gereken yönetmen, senarist, şair, vs.

he alkollü değilse de öyle görünüyor.
iki kelimeyi bir araya getirememesiyle beni hayretten hayrete düşüren yapımcı/yönetmen.

Recep ivedik yalnız bir karakter, demek ki dolu. Bu da onu elestiremezsiniz anlamına geliyor tadında saçma sapan şeyler söylemiş arada da kemal sunal yalnız değildi bu recep ivedik'i daha dolu yapar diye sıçıp sıvamış insan.

Biz de zeki de ondan absürt yapımların altından kalkabiliyor diyoruz. Meğerse realist yapmaya çalışırken beceremediğinden absürt yapıyormuş.

Fesli tarihçinin sinemacı versiyonu.
görsel
recep ivediğin tartışıldığı bir ülkede yaşıyoruz amk. Gündeme bak amk.
Her açıdan kariyeri adına fikrimce çok pişman olacağı talihsiz bir recep ivedik filmi yorumu yapmış yönetmendir.
15 temmuz'dan sonra iyi yırttı. gişeli filmi kaptı, eskisi gibi saçmalıyor şimdi, özgüveni yerine gelmiş.
yüceltilen vasatlardan yalnızca bir tanesi.
Recep ivedik karakterine çok yalnız bir karakterdir diyerek memeleketimizdeki kendini über entelektüel sanan plaza insanlarının şimşeklerini üzerine çekmiştir. Onur ünlüye yakışan samimi bir eleştiridir.
Şahan ile film çekeceğini düşünüyorum. *
Korkuyorum cumali ceberi de münir özkul ile değerlendirecek olan ünlü yönetmen.
ÇOĞU iŞiNi TAKiP EDER iZLER VE HAYRAN KALIRIM. KAFASI FARKLIDIR BU ADAMIN. AMA BU AÇIKLAMAYA ANLAM VEREMEDiM. BELKi DE KENDi HiKAYESiNDE OLAN DERiNLiKLERiN BUNDA DA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ. BENCE iVEDiK DE DERiNLiK FALAN YOK ÖKÜZ iŞTE SAF ÖKÜZ. KEŞKE BÖYLE BiR ŞEYE GEREK DUYMASAYMIŞ..
HA iŞSiZ MiDiR ASLA. EĞER BiR KONUDA FiKRi OLUP iLETMEK YORUMLAMAK iŞSiZLiKSE ULU SÖZLÜK BUNLARIN YUVASI O ZAMAN.
YAPTIĞI AÇIKLAMA UMURUMDA DEĞiL ONUR ÜNLÜ KAFASI BAŞKADIR.
Recep ivedik e bağlamış yönetmen. Galiba bu aralar çok yalnız.
güzel bir yere bağlamak isterken sıçıp sıvazlamış gibi gelen kişidir. recep ivedik'i analiz etmeli aslında işin özü başka falan bu entel dantel ayakları geçicen onur bey.
(bkz: şarapçı)
(bkz: deli yürek)
cingöz recai gibi güzeide bir eseri katletmiştir.
üstteki yoruma ilave katlederken işkence de ettirmiştir.
polis filminin yönetmenidir, haluk bilginer'le birlikte ilk devleştiği eser odur bence.
Malesef ülkenin tim burton'ı yakıştırmasını bende doğru bulamadım.

Zira absürt komedi ve drama alanlarında çok başarılı olsa da tim burton'ın bilim kurgusu, fantastik dünyaya bakış açısı çok daha farklı ve geniştir. Onur ünlü'nün görünen adam'ı ile tim burton'ın ölü gelin'ini ya da beterböcek'ini karşılaştır hadi. Zor oluyor. Fakat ülkenin kendi alanında en sevilen yönetmedir.
“sen, o filmi iki saat izliyorsun ama ben ona altı ayımı verdim. iki saatte her şeyi çözüp seni buradan gönderemem, kusura bakma! birazcık oynayacağız.” Demiş kendisi.
Şubat gibi muhtesem bir diziyi bizlere sundu.
bonnnnnnboşlaşmış bir adamdır. yazık etti kendine.
Vasat filmlerinden de dizi çekercesine bir özensizlikle her ay bir film çekmesinden de hoşlanmamakla birlikte saygı duyduğum bir adam. Bildiğini okuyor.
Absürt film/dizi çekeceğim diye yırtınan kişi. Tamam Türkiye’de en absürdünü sen yapıyorsun da başarılı değilsin.

Ah Muhsin ünlü olarak gidip bir şeyler yazmaya devam et.