bugün

kış hâlâ duruyor olduğu yerde... ben duruyorum…
sen yanımdan hızla geçiyorsun uzaklara ….
oysa bilmiyorsun ben uzaklara yollanacak bir mektubu taşıyorum içimde…
yazılanlar çoktan yazıldı... yaşandı ve bitti olric...
yazılanlar çoktan yazıldı bitti...
asla yinelemeyeceğiz bir daha!
nereye gitsem yabancıyım…
oğuz atayın o kült eseri tutunamayanlar kitabının kahramanlarından Turgut'un iç sesi, yol arkadaşı.
''belki bu arada seni çok ihmal ettiğim olmuştur. fakat, her zaman varlığını hissettiğim de bir gerçektir. seni hiçbir zaman yanımdan ayırmadım. bana bunları açıklamak zorunda değilsiniz efendimiz. üzerinize titrediğimi belli etmeden her zaman yardımcı olmaya çalıştım size. birlikte daha güzel günler göreceğiz olric. ''
"sen ile ben olric
öğrenmeliydik yalnızlığın kaç bucak olduğunu...
ve bir ve iki ve üç olric dönüş yok
sen ve ben, tükendiğinde yittiğinde her şey "yaşandı bitti"
diyebilecek gücü şimdiden toplamalıydık.
geç mi kaldık olric ?"
Yağmur yağıyor Olric. Islanıyor etraf, ağlasak kimse anlamaz değil mi?
Anlamaz efendimiz...
birinin ayakçısı bu herkese efendim diyor felan.
facebook'la birlikte çoğunluğunun ergen olduğu bir kitle tarafından içine s.çılmıştır.
o güzel hayali kahramanı '' Olric Reyiz '' yapan bünyeye sövüyorum.
daha iki gün önce 18 yaşında olan yeğenin duvarında bahsinin geçtiğini gördüğüm akabinde de bahsi geçen duvar yazısının birçok yaşdaşı tarafından beğenildiğini görünce mutluluğa büründüğüm Oğuz Atay karakteri. Kendi kendime dedim ki demek ki birşeyler değişmiş gençler okumaya yönelmiş ve Türk edebiyatının nadide örneklerinden olan Tutunamayanlar'ı okumuşlar ve çok beğenmişler...

Meğersem öyle değilmiş bugün sözlükte öğrendiğim üzere Facebook geyikleri üzerine dönen bir karakter halini almış.

Oysa ki Selim Işık'ın geçirdiklerini gerçekten anlamak 18 yaşında bir bireyin geleceğe dair bakışını değiştirip çok şeyler katabilirdi...
heryerde diyalogları dönmesine rağmen bu kadar hayali olması beni korkutan şahıstır bu olric.

-olric sen kimsin?
+ben sizin kafanızda yarattığınız, aslında olmayan biriyim efendimiz.
-bana deli muamelesi yapma olric.
+ben birşey yapmıyorum efendim. siz yarattınız beni.
-bana deli muamelesi yapıyorsun hala.
+hayır efendim. nefes alırsınız, dışarı çıkalım mı?
-seni görecekler mi?
+hayır efendim.
-üzüyorsun beni olric.
+kıyamam sana ben oyyy. pardon efendimiz içinizde ki feminen duyguya hakim olamadınız bir an.
yamulmuyorsam oğuz atay'ın tutunamayanlar adlı romanından fenomen bir karakter.

edit:bilgi içerikli entryi eksileyen güzel kardeşim, derdini söyle ki derman bulasın.
facebook'ta anasayfamın nerdeyse tamamını dolduran karakter..

O değil, paylaşanların bir çoğu hangi kitabın karakteri onu bile bilmiyor..
-susmak nedir olric?
-susmak konuşmamak değildir efendimiz; insan bazen konuşurken bile ölesiye susar...
-susalım mı olric?
-susalım efendimiz...
facebookta boku çıkmış karakterdir. eğer olric olric diye dolaşanların hepsi tutunamayanları okuduysa oğuz atay artık paraya başka bir şey der.
(bkz: olric kimsin lan sen amın oğlu)
herkesin herşeyi kendisine sorduğu şizofrenik karakter.*
+Beni dinle olric emrediyorum !!!
-Emredersiniz efendimiz.
+Emre olric, Emre.
olric, sadece zihinsel bir hizmetkar. o değil de, kimin aklında böyle bir karakter canlanmadı ? ha ?
http://galeri.uludagsozlu...m/r/olric-kim-lan-166463/
Insanlarımız bir şeyin b*kunu çıkarmada müthiştir. Olric'te öyle oldu zaten. Genç ergenlerin duvarlarından eksik olmuyor ismi. Bırakın o güzelliğiyle kalsın.
artık facebook paylaşımlarının yüzde doksanını oluşturduğu ve lise gençlerinin odak noktası haline geldiği için duymaktan sıkıldığım isimdir.
sahipsiz bir piç hissi veren isim gibi..
bugünler baya bi boku çıkarılan er kişisi.yeter anasını satıyım.

olric in de *.
yarrak kibin isim. oğuz atay başka isim bulamamış mı amk tutmuş olric koymuş. olmamış oğuzcuğum olmamış.
(bkz: olric reyiz)
-nedipdurun olric?
-nedem efendimiz çiğdem çıtlayıpdurum.
-sende mi olric?
-tabiki efendimiz, buda herkes çıtlatıpduru.
-aferin olric hade bakem.
son günlerde moda olan roman kahramanı. oğuz atay'dan haberi olmayan, tutunamayanlar'ı okumamış, olric kimdir, neyi simgeler bilmeyen tuhaf kişilerin son gözdesi.