bugün

normal olandır.
(bkz: facebook a face demek)
sezen aksu'ya sezen diyen kadın olmak gibidir.
(bkz: ünlülere adıyla seslenen özgüvenli kız modeli)
okan bayülgen'e bu şekilde hitap eden çoğu insanın amacının kendisinden yaşça büyük bir insana saygısızlık etmekten değil, aksine kendisine yakın görmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. zaten okan bayülgen de programında oldukça doğal, oldukça bizden davranıyor. eğer kendisine "okan" denilmesinden rahatsız olsaydı ekranda daha resmi ve daha kasıntı dururdu.
beyazıt öztürke beyaz demek gibi bir şey olsa gerek.
(bkz: babası yaşındaki insana ismiyle hitap etmek)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
salak insanların isimlerini televizyon ekranında görünce göt kalkması sonucu yaptıkları eylem.
"Size giren çıkan ne" olarak cevaplanacak önerme.
ayıptır.
tanımadığınız ve samimiyetiniz olmayan birine ismi ile hitap etmek, hele de henüz 18 yaşına basmışssanız ayıptır, görgüsüzlüktür.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
yurdum insanının sadece okan bayülgene değil, kaba tabirle tüm ünlü kişilere hitap şeklidir efendim isim ile hitap etmek.
idris demekten iyidir.
(bkz: zall a iso demek)
nerden geldiği bilinmeyen bir samimiyetin ürünüdür.

- hadi kanka hafta sonu okan a gidelim..
+ okan kim lan ben tanımıyorum fakülteden falan mı?
- yok laa....

not: beyazıt la kıyaslamak yanlış olur zira biz beyazıt öztürk ü beyaz olarak tanıdık ve öyle devam etmesi doğal. bilmem anlatabildim mi?!
artistliktir.

"en az senin kadar zekiyim, ününü sklemiyorum, beni telefonda ezemezsin.." gibi kendini kanıtlama kompleksi içeren türlü türlü mesaj kaygıları vardır altında. zaten çoğu zaman çemkirirler kendisine.
ne kadar samimi geldiğinin göstergesidir.
kendi istediği içindir. en sinir olduğuda birisinin ona abi demesidir.
o insanlara, telefonla baglanan insanlara ismi ile hitap ettiği içindir.
soyadını söylemeye üşenmek de olabilir.
okan bayülgen'i çevresine yaydığı samimiyetten kaylanan durumdur. öyleki telefon bağlantılarında da okan diye hitap ediliyor genellikle ve kesinlikle böylesi daha "sayın okan, okan bey" gibi ifadelerden çok daha iyi.
(bkz: okan bayülgen e kamil demek)
(bkz: cem yılmaz a cem demek)
mahmut tuncer e mahmut demek gibi bir şey olsa gerek...