bugün

senaryo itibariyle ters köşe yapalım diye bokunu çıkaran film. asla prestige in yanından geçemez. sahneleri itibari ile izlenebilir.
sıkılmadan izlenebilecek keyifli bir yapım.
film bittikten sonra bir sahne var. bu 4 süvari nereye gidiyor ve o kasalar ne anlayan var mı ?
izlenilesi filmdir.
--spoiler--
sihirbaz kadının (henley) bacaklarının cillop olduğu film. başka sözüm yok hakim bey.
--spoiler--
illüzyon sahneleri ve bu sahnelerin nasıl yapıldığının morgan freeman tarafından anlatılması dışında pek de birşey yoktu. Filmin sonundan bahsetmeyeceğim bile. Twist yapıcam diye bızır bızır sıçmışlar filmin içine. Oyunculuk ve senaryoya bakılırsa bi 7 puan verilir.
--spoiler--
illuminati der kenara çekilirim. artık ben de inanmaya başladım bu göz işine.
--spoiler--
bi yetenek sizsiniz türkiye değil.
Türkiye'de vizyona sihirbazlar çetesi adıyla giren film.
Filmi izledikten sonra tüm sübliminal mesajları yalayıp yuttuğumu hissettiğim film. *
alkollüyken izlediğim için hiçbir şey hatırlamıyorum şuan ama sonunda gizemli şahsiyetin kimliği bende bi eeııımhh hazımsızlığı yaratmıştı. lan filmin her sahnesine inandın buna mı takıldın dersen tamam lan tamam buna da kabul derim ama kapüşönün altında evladı değilde muhterem pederi olaydı daha bi güzel iyi olabilirdi sanki. beklenti oydu.
ne güzel kitap o öyle.
görsel

(bkz: i watch you)
filme inception, the usual suspects ve biraz da limitless hızı ve çekiciliğinde girseler de ilk 70 dakikadan sonra falan biraz baymaya başladığını hissediyorsunuz. yani 2 saatlik filmi ikiye ayırabiliriz bu önermede. ilk 70 dakikalık bölümde sihirbazların olayı, yaptığı iş, kel kafalının aforizma-felsefe tadındaki konuşmaları falan gerçekten filme çekiyor insanı. ancak dediğim ilk kısımdan sonra sarışın fransız ablamızla* kirli sakallı herif*'in çoğu zaman birbirleriyle geçen ikili diyaloğu bayağı bir sıkıcı geliyor. finali de bir güzel sıvamışlar. yani kusura bakmasın hiçkimse, ama saatte 180 km/s hızla giden bir aracın finişi 50 km/s hızla geçmesi gibi olmuş.

yine de konunun ilgi çekici olması ve etkileyici efektlerinden dolayı şahsımdan geçer not almıştır.

ayrıca isla fisher çok çekicisin canımın içi.

son olarak (bkz: illuminati was here)
iki saât boyunca hoş vakit geçirebileceğiniz, filmin sonuna dek "bir pislik var ama ne" diyebileceğiniz thriller.
sonu harika biten film.

ancak Michael bile bu filmdeki sırrı çözemez diyorum.
izlenir bence. uzun zamandır hep aynı klişe senaryolardan gına gelmişken bunu izlemem iyi oldu. beynimin çalıştığını hissettiğim tüm filmleri seviyorum.
showun dozunu biraz kacirmislar sanki, biraz daha agirbasli olsa daha iyi olurdu.
eğlenceli film. kadrosu çok güzel. sonu da tahmin edilemez cinsten. izlerken hiç sıkılmazsınız. tavsiye olunur.
the prestige filmini izlediysen bu filme beklenti ile bakılır ve hüsran yaşanır.
şayet prestige i izlemediysen izle bişey kaybetmezsin.
The prestige benzeri, Sürekli olarak sübliminal vererek bilinçaltı bırakmayandır. Ayrıca gayet zekice yazılmış bir senaryoya sahip filmdir.

Woody reyiz ise başrol oyuncularından biridir. Kendisini "zombieland" ten iyi biliriz.
izlenilmesi gereken güzel bir film. filmde mantık güzel kullanılmış.
izlemeye doyamadığım filmdir,
bütün yazarlarımıza şiddetle tavsiye edilir.
güzel filmdir.
izlerken hiç sıkılmayacağınız büyük üstad morgan freemanın da oynadığı güzel bir filmdir.
sikim gibi filmdir. o göz ne, göze girince ne sike derman oluyor, o adamın gözü kurma aşamaları ve bunun diğerlerine etkisi ne gibisinden zilyon tane cevapsız soru var. senaryo çok fazla oldu-bittiye getirilmiş. şöyle de bir handikap var. film lan bu aq. sihir göstererek, ilüzyon yaparak bir yere varamazsın zira dağı adamın götüne de sokabilirsin, çünkü en nihayetinde bu bir film. önceden de denmiş, the prestige de sihirli mihirli filmdi ama bu filmi düz yatırır ters..öhöm. kadrosunun yarattığı beklentiyi karşılayamayan ve zaten büyük ihtimalle kadronun ekmeğini yemeyi amaçlayan film.