bugün

kırmızı-beyaz rengini zamanında coca cola'nın reklam figürü olması nedeniyle alan hayali kahraman.
yılbaşında herkesin kılığına büründüğü dolayısıyla da gına getirten sanal pokemon.
Yaşadığı var sayılan yada gerçekten yaşamış,dağıttığı armağanlarla insanları sevindiren ve Almanya'da azizlerin azizi lakabını almış aziz karakterdir.
-eli olmayan babaya ne denir?
+noel baba
noel sabahı sözlüğümüze de birkaç adet hediye bırakmasını dilediğim babadır. sol frame'den de anlaşılabileceği gibi çoluk çocuğun neşesi oldu sözlükte.
hakkında bu kadar çok başlık açılınca öldüğünü sandığım...
sözlükte zibilyon tane gereksiz başlık varken adına açılan birkaç başlık bazı yazar arkadaşları rahatsız etmiş olan hayali varlık. çoluğum, çocuğum geyik yapıyorum.
an itibarıyla sozluk olarak, kendisinin emperyalist isbirlikci olduguna karar verdik.

(bkz: noel baba nin kapitalist olma ihtimali)
(bkz: noel baba nin sosyalist olma ihtimali)
türkiye de doğduğuna inanılan kırmızı giysisinide coca cola nın işi olduğu söylenen yılbaşlarında bacadan düşerek hediye getiren şişman adam.
sübyancıdır. hediye bahanesidir.
(bkz: ne sikime fayda)
(bkz: ne sikime melhem)
hep keferenin gavurun piçini sevindirir.
(bkz: kapıdan kovsan bacadan girer)
*
hep böyle yalanmış, öyle bir şey yokmuş gibi davranılır bu babişkoya. ama vardır ve gerçekten hediye getirir. geyikleri falan var bu adamın, hafif tombiş beyaz sakallı falan.

sanırım 5 yaşımdaydım bize geldiğinde. hava soğuktu ve yılbaşıydı biz çocuk olduğumuz için erkenden yatmıştık üzerimizde çift kat yorganlarla. tabii o zamanlar doğalgaz falan yok, sobalı ev tek oda ısınıyor o da salon.

gece 00:00 olduğunda bir gürültü duydum. babam ve annem sevinç çığlıkları içerisinde bizi uyandırlar. nasıl olduğunu anlamadan salona gelmiştik bile. müzik sesleri ve annemle babamın neşesine o dönem anlam verememiştik abimle beraber. e uyku mahmurluğu da var.

meğerse noel baba gelmiş. abime büyükcene bir polis arabasıyla bana da büyükcene bir bebek getirmiş, bizi uyandırmamak için de salonda koltuğun altına bırakmış nevaleyi.

sonra ben bebeğimi, abim arabasını alıp yataklarımıza geri dönmüştük.

nedense ertesi gün babam hala ''noel baba geldi'' diye ısrar ediyordu. acaba şimdi sorsam ne der? yoo yooo soramam alacağım cevaptan korkuyorum.
dedikodulara göre geyiklerinden birisini avlayıp, öldüren caniler yüzünden yas tutmaktadır Alaska - Kodiak'taki evinde.
asırlardan beri hristiyan batı dünyasının özgün bir objesi olduğu sanılan fakat biraz saksıyı çalıştırınca hiç de öyle olmadığı anlaşılacak olan hede.

şöyle ki noel baba haddi zatında doğu müslüman halklarına mahsus senkretik bir varlık olan hızır aleyhisselam'dan başkası değildir.

dış görünümü, kırmızı giymesi, ak sakallı olması, çocuklara hediyeler vermesi ve sair özellikleri ile noel baba bariz bir şekilde hızır aleyhisselam'ın hristiyan batı dünyası tarafından üretilmiş yan sanayisidir.

ayrıca bu 10 numara tespitinden ötürü pek sevgili pederime şükranlarımı arzeylerim.
son birkaç yıldır ortalarda görünmeyen tontoş adam. oysa küçükken hep aklımdaydı.

(bkz: biz büyüdük ve kirlendi dünya)
kırmızının modasının artık geçtiğini düşünerek, yeni kreasyonlar denemiş, alaska - kodiak'taki evini satmış, antalyadan yazlık almış; geyiklerini atatürk orman çiftliğine bağışlayarak sosyal sorumluluklarını bir kez daha yerine getirmiştir... ancak kendini halktan 'soyut'lamamış; bayramda kapısına gelen çocuklara şeker hatta bazen para vererek sevindirme işlemini evinde icra etmeye devam etmektedir...
noel baba çocuklara hediye alarak para saçmayı seven, akli dengesi bozuk, yaşlı bir amcadır.
Baca deliğinden girmek suretiyle bacaları temizleyen,bıraktığı üç beş dandik hediyeden daha fazlasını aşırıp giden kırmızılı şişko.
toplumumuza uymayan ama uydurulmaya çalışılan batı toplumunun hayali ürünlerinden biri...şahsen bizim kültürümüz bize yeter ne gerek var yabancı saçmalıklara.
belki sakallı olması sebebi ile belki de antalya da yaşamış olması sebebi ile Türklerce benimsenmiş aziz.
doğudan henüz gelmiş bir kürt çocuğu annesine sorar
_ ji bu sofu kimdir
_ ji o sofu noel babadır.
gerçekten valla.
hangi evde çocuk var nereden biliyor ve benzeri sorularla çocuk bünyemde derin sorgulamalar yaratan tonton insan.halime dayanamayan ablam aniden 'noel baba diye biri yok,hırpalama artık kendini' diyince 'allah da mı yok 'diye hövkürmüştüm.
anadolu dan çıktığı söylenen şey.
aman dert ettiğiniz şeye bak anadolu dan çıksa ne oluuur çıkmasa ne olur. ne kaybederiz yani. zaten türklere özgü bir şey olmamasına rağmen birçok evde biblosu bulunan gereksizlik abidesi.
neymiş bacadan giriyormuş! girsin bakıyım bizim bacadan da görsün ebesininkini!! orda sıkışmış haliyle bi tarafına sokmuyor muyum odunları kömürleri!!!
ben heidi'nin dedesini noel baba sanıyordum küçükken .televizyon siyah - beyaz'dı,dedenin kıyafetini kırmızı sanardım .sonra renkli televizyona bir geçtik ki , meğer adam karl marx gibi adammış lan ... kızın o yüzden ekstazisi patlıyor zırt pırt .