bugün

sen git 3 sene flört et sev, seviş.. sonra iş ciddiye bindikten sonra "ayhh anlaşamıyoruz" de sıyrıl işin içinden.. zayıflık göstergesidir..

sevmişsin ki böyle bir duruma kalkışmışsın.. nişan atmadan önce düşünecektin mal..
önceki evrede elalem ne dercilerin vazgeçirme çabası olsa da, eğer kişi nişan atma düşüncesini kafaya koymuşsa kimseyi dinlemeden icra etmelidir.

24 yaşında 1 bebekle baba evinde sığıntı olunca o nişanı atmadığınıza bin pişman olabilirsiniz. *
sonrası uzunca zaman acı veren olaydır. kolay değil evde çeyizlik tencerelerin, yatak örtülerin ve bilimum işlemeli havlularınla oturmak.
sonuç olarak bir ömür geçirmeye karar verdiğin insanla ilişkinin ( muhtemelen) tamamiyle sona ermesinden bahsediyoruz.
belki bir iki ay zaafın yönünde ( benim alkoldü) hareket eder, her seferinde onu anarsın. iki ayın sonunda baktın ki hastanelerden toplanıyorsun, bir anda kendine gelmeye başlarsın. arkadaşlarını ararsın, senden aldığı ne varsa geri almak için tepinirsin ama ne tepinme. arkadaşların, hobilerin, işin, zevklerin, nefretlerin, senden aldığı ne varsa işte.
arkadaşlarınla yeterli vakti geçirdikten sonra iş bulursun, girer çalışırsın ama haftanın 6 günü 12 saat. nefes almadan çalışırsın.
bazen yaptığın iş neyse, (örneğin pilates hareketi yaptırmak) konsantre olmuşken çıkan şarkıda gözlerinden yaş akar. gülümsemeye çalııp devam edersin.
zamanla ağlamlar, ağlayarak uyanmalar, uykusuzluklar son bulur. hattını değiştirirsin, giyimini kuşamını değiştirirsin, sonra bakış aını değiştirmeye çalışırsın, belki küçük bir ölçüde bunu başarırsın.
arada arabesk şarkı kliplerinden fırlamışçasına boş olan sağ yüzük parmğına bakıp içinin sızısını dinlersin, sonra alışırsın.
aylar geçer üstünden, bu süreçte zat- ı muhteremin yemediği bok kalmamıştır. zamanla '' ben bunu mu sevdim vay ameka'' dersin, dersin demesine ama 1 sene geçse dahi takip etmekten geri alamazsın kendini.
arada sana dair bir şeyler bulursun satır aralarında, o zaman '' neden?'' diye sorgularsın. sonra mı? geçer.
arkadaşların '' aaa yeter artık bak şu kişi evlenmek istiyor, sende istiyorsun, tanışsanız bir. en azından bir yemek yeriz herpberaber'' der, oturursun aynı masada ama öyle iğrenmiş, öyle güvenin kırılmıştır ki, değil kişiyle sohbet etmek, gözüne bile bakamaz hale gelmişsinizdir. zamanla geçiyor ama. tanıştırılan insanlara '' merhaba'' demeye başlıyorsunuz.

bu da zamanla her acının küllenip, acıyanın yeniden doğacağına delalettir. atlatılmaz bir şey değildir, sadece atlatması zordur, hepsi bu.
Kizin yapmasi orospuluk erkeğin yapması erdemdir.
türbanlı bacılarımızın asla yapmayacağı eylem (bkz: son kale).
evlenip boşanmaktansa nisan atmak iyidir iyi .. Nisan atanlar şanslı insanlardır , uçurumun kenarından dönerler .
Daha çok erkeklerin yaptigidir.
şarküteri reyonunda peynirin tadına bakıp almamak gibi birşeydir.
sonuna kadar acısını çektiğim olay.
-kendimi senin yerine koyup dusunmeye calisiyorum da, hic sevmedigim birisinde surekli kusur arardim. Ne biliyim gormek bile istemdigim birisini bu kadar uzmeye calisirdim. Artik yanina gelirken "bugun ne kusur bulacak acaba" ya da "bugun bi kusur bulamaz heralde" diye dusunmekten biktim. Neden surekli kusur arama cabasindasin? Neden her yaptigim bu kadar batiyo sana?
Yahu susmasana? Soyle? Sevmiyorum seni artik de? Zor degil. Normal, sevmeyebilirsin artik beni. Soyle bitsin uzatma artik? Sevmiyosan soyle?!

+ abartiyosun.

Sanirim biraz daha abartip artik su evcilik oyununu bitirmenin zamani geldi. Zira abartiyorum. Abartmayi seviyorum. Abartmanin ne demek oldugunu bilmeyen birisiyle daha fazla yasamak istemiyorum. Cocugumun annesi olacak kadinin, beni bitirmesine daha fazla goz yumamiyorum.

Abartiyorum...
Önce almak gerekir.
zordur, meraklılara laf anlatması içinde yaşadığın acıdan dahada zordur.
Zordur sevgili olur ayrılırsın ama nişandan ayrılmak biraz açıklama yapmayı gerektirir zira; Insanların vah vah kötü olmuş ya da oh oh ii olmuş dediği kimsenin senin tam olarak ne yaşadığını anlamadığı durumdur. Gerçekten bardak taştı ise Hayırlısı teriminin cuk oturduğu eylemdir. Şükür NAMAZI kılmayı gerektirir...
Gayet normal..Fakat bugünkü zavallı adamin durumu ayrı bir kötüYDÜ nişanlisina aldığı altınları satmaya gelince kızin onları sahtesi ile değiştirdigini farkedince adam fenalasti.burdan da su çıkar beraber olacağın kızı iyi seçmek lazım
bir seviye öncesi için

(bkz: söz atmak)
doğrusu; (bkz: nişan almak)

(bkz: pardon ben yanlış gelmişim)

(bkz: kusura bakma sen zaten dertlisin)

(bkz: yenge de erik gibiydi kütür kütür)
nişan alınır atılmaz.
tamam berbattı kabul. tutamadım muhakkak yazmalıydım.
Çok kolaydır. iki defa attım. Üçüncü olsa gene atarım. Yalama oldu parmak.
atildikca parmak değil başka seylerin yalama olduğu eylem.
Evlenip boşanmaktan iyi, sevgiliyken ayrılmaktan kötü olan durum.
Nişan almadan, nişan atılmaz.
Seks anlamında olan şeydir. Evet.
Hukuki sonuçları olan eylemdir. Nişan bir evlilik vaadidir zaten. Nişanlılık süresince verilen hediyeler, takılan yüzük ya da altın gibi ziynet eşyaları ve nişan masrafları açısından iade ya da tazmin yükümlülüğü vardır.
Kız anası olacak o zatı muhterem o muhteşem kibri ve egosunda bizide sevgimizide boğdu sözlük ve beni bu eyleme itti. Pişman mıyım? Hayır. Üzgün müyüm? Evet. Seviyor muyum? Malesef evet. O kadın kendi evinde kocasıda dahil herkesi avcuna almış sözlük ve müthiş bir kibir ego var. Beni yıllardır tanıyan nişanlım ise anasının izine gitmeye devam etmiş, anasının egosuna kibrine kapılmıştır.
Bakıyorum güneş yeniden doğuyor,batıyor, insanlar işe gidiyor, ölümler ve doğumlar oluyor kısacası hayat devam ediyor sözlük.
Çok sevdim, çok seviyorum ve seveceğim ama ne kendimi ne ailemi paspas edemem sözlük. Bunuda atlatırız değil mi? Allah bugünü aratmasın.
Umarım onu benim sevdiğim gibi seven birini sever ve kendine mutlu bir hayat kurabilir. Hiç yaşamamışım var olmamışım gibi, tıpkı bir duman gibi dağılırım etrafından. Tek temennim anasına rağmen onun mutlu olmasıdır sözlük ama bensiz.

edit: 10 gün oldu. Onsuz 10 gün... Evet zor ama biliyorum ki ihtiyacım olan şey zaman sözlük, zaman bana iyi gelecektir. Gene biliyorum ki hiçbir zaman tam olamayacağım, hep eksik kalacağım, hep yarım kalacağım. Biz yarım kaldık sözlük. Kavuşacaktık meşk olacaktı, kavuşamadık şimdi aşk oldu.
zor bir karar ve süreç.