bugün

(bkz: içim ürperiyor ya evde yoksan)
"olur mu öyle şey çocuklar, ben hep evdeyim."

Ha bende hangi filmden diyorum.

Jeton yeni düştü.

Uzun zamandır izlemedim ama güzeldi.
çok iyi bir filmdir, underrated kalmıştır.
-intihar edeceksek de yaşayarak edelim!
Yıllardır ne sebepten bilmiyorum izleme fırsatım olmadı. 2 aydır cips yemiyor, bira içmiyordum. Bunların Şerefine güzel bir film bakarken denk geldim. Aslında bilmem kaçıncı kez turist Ömer izleyecektim ama oturdum bu filmi izlemeye başladım. Kendime inanamıyorum ama Özcan Deniz bile sempatik gelmeye başladı gözüme. Öyle sıcak bir film olmuş. Hatta Cem Özer bile iyi. Siz düşünün artık ata Demirer, Haluk Bilginer, Demet Akbağ ne kadar kaliteli bir oyunculuk sergilemişler.
"olur mu öyle şey çocuklar, ben hep evdeyim."
görsel
(bkz: intihar edeceksek yaşayarak edelim)

gideyim de 48374932. kez seyredeyim.

düdüt: ayrıca mükemmel ötesi bir küfüre ev sahipliği yapmaktadır; (bkz: lâ nın boku mu çıktı si sinden siktiğim).
görsel
Bir sual. iyi bir çocuk olursak elbet biz de Firuze'yi görürüz diye düşünüyorum.
Haluk Bilginer ve demet akbağ adlı duayen sanatçıların Özcan Deniz gibi birisiyle aynı filmde oynamış olduğu elim film.
görsel

“Gerçekler söylenince, artık hatırlanacak ne kalıyor ki geriye?”

2004, ezel akay.
müzikleriyle ve haluk Bilginer'in mükemmel oyunculuğu ile efsane Türk filmidir.
türk sinemasının en iyi yapımları arasında sayılabilecek filmlerdendir. müzikleri, konusu,kurgusu çok güzeldir. tek eleştireceğim nokta Özcan denize galiba ben biraz gıcık oluyorum. başka biri oynasa daha keyifle izlerdim.
Spesifik bir filmdir. Bana göre orta kategoridedir.
Sanki biraz fazla abartılmış bir film gibi geliyor bana.
soundtrackleri de efsane olan filmdir. türk sinemasında kült olmaya adaydır. hatta olmuştur belki.
Biraz önce tekrardan izlediğim kitap tadında nostaljinin dibine vurduran enfes film.. Sonu çok hızlı bağlanmış..

Müslüm baba sensiz olmaz efsane idi...
Net güzel filmdi.
önyargım yüzünden yıllarca izlememiştim, izledikten sonra en sevdiğim türk filmlerinden biri olacağına inanmazdım.

kaybeden olmanın en masum kederi var bu filmde.
Çok güzel bir filmdi. Evet.
Türk sinema tarihinde rahat ilk 10'a girebilecek film.
Kadrosu demet akbag, haluk bilginer, cem özen gibi önemli isimlerden oluşuyor. Orhan gencebay'ın girişi sigara yaktırır.
Ha bu arada içim ürperiyor;
(bkz: ya evde yoksan)

Edit: puu orhan Gencebay ne alakaaa müslum Gürsestiiii..
---spoiler---
Kuma yattık bekliyoruz ses yok faça yok aniden çarpacazz*
---spoiler---
Sensiz olmaz sarkisi ile beni benden alan film.
ya evde yoksan.
“-Ölüm bütün ızdırapların sonu, biz ızdırap çektirmek için burdayız.”

görsel