bugün

elde uzun lm, diğer elde tesbih, hız sabitleme tuşu basılı, madrid'den lyon'a petrol taşırken süper giden şarkıdır.
(bkz: euro truck simulator)
derdi olanın, olmayanın; adamı bilenin, bilmeyenin her alkollü içkide ağzına sakız olmuş, anlamını yitirmiş şarkıdır.
insanı ağlatabilecek bir şarkıdır. tüyleri diken diken yapar.
http://fizy.com/#s/1agyqe
kederli bir şekilde bardağa meyva suyu doldururken şarkının şu kısmı çalmaktadır
"
siz benim niye içtiğimi
nereden bileceksiniz"

hoş bir tesadüf.
Gece gece adamı ağlatan şarkıdır.
ofiste bile adamı içecek konuma getirir.
suskunlar dizisinin 3. bölüm fragmanında çalan ahmet kaya şarkısıdır. moraller bozukken vazgeçilemeyen şarkılardandır.
kendisine hakszlık edildiğinde dinlenilmesi gereken şarkı .
yalnız dinlenecek parçadır. bazen her kelimesi cuk diye oturur insanın hayatına.
suskunlar dizisinin fragmanından sonra bilmeyen kişiler tarafından da bilinmeye başlanmış facebook sayfalarının vazgeçilmez videosu olmuştur.
diziyle birlikte horlatılmış, sözleri dikkat çekici içe oturucu cinsten şarkıdır aynı zamanda fenadır. *
ahmet kaya dinlemeyen beni bile bir haftadır dinleten şarkı.
özellikle suskunlar dizisinin 3. bölümünde sarı nın vurdular mu oğlum sana sorusuyla başlayan sahneyle birlikte dinlenirse iki kat daha vurucu olabiliyor.
rahmetli kıvırcık ali'den de bir kez olsun dinlenmesi gereken parça.
mutlu olan bir insana sadece 10 saniyede kötü olan şeyleri hatırlatan, ağlatan, öldüren, yalnızlığı hatırlatandır. * *
hayat siken ahmet kaya şarkısı..
suskunlar adlı diziyi alıp götüren ahmet kaya şarkısıdır. dizi konusu göz önünde bulundurulursa, çok manidardır.
--spoiler--
siz benim niye içtiğimi nereden bileceksiniz
--spoiler--
Kimler ile yatıp kalktığı nereden bileceksiniz.
sikip atan ahmet kaya şarkısıdır..
rakıyla ağlatır. evlenmiş boşanmışsanız hele. çok ağlatır. öyle böyle değil. saatler boyu yanağınızda o gözyaşının sıcaklığı böyle..

--spoiler--
ben ardımda yaş bıraktım,
ağlayan bir eş bıraktım..
--spoiler--
kalbim taş oldu diyen insanı bile ağlatabilen şarkıdır. insanın unuttuklarını, şu satırlarla yüzüne yüzüne vurur.

bir fidandım derildim
fırtınaydım duruldum
yoruldum, çok yoruldum
siz benim neler çektiğimi
nereden bileceksiniz
ahmet kaya'nın yoruma bile gerek bırakmayan, hiçbir şeyi anlatmayan aslında her şeyi anlatan parçası, içe işler .
bir isyan, feryat şarkısıdır.. her sözü her zerresi isyandır, tutsaklıktır.. insanı kendini anlatamadığı zamanlarda ilaçtır..

her zaman dinlenmemesi gerekir çünkü ne zaman olursa olsun hep duygusallaştırır, kötü eder insanı..

ahmet abi'nin bizlere bıraktığı en güzel eserlerdendir..
Yusuf hayaloğlu'na ait sözlerin ahmet kaya tarafından muhteşem yorumlanması sonucu ortaya çıkan mükemmel şarkı.