bugün

Çok çirkin bi şekilde evet istedikleri için.
Çünkü eşeğin zikinden dolayı.

(bkz: biri yapacaktı)
şundan ötürü .

https://www.youtube.com/watch?v=G9Y5uq5MrxI
kişi sevdiklerinin yanındadır, mecburen hayır diyorum. kararımı cumhuriyet rejiminin lehine olduğu için değil, türk'ün çıkarları doğrultusunda veriyorum.
(bkz: #36320601)
Hayırcılar’a sesleniyorum!

Almanya, Belçika, Hollanda, italya, ingiltere, Fransa, isviçre… Neredeyse tüm Avrupa 'Hayır' diyor… Kim bunlar?... PKK'ya, DHKP-C'ye, FETÖ'ye kucak açıp kollayan ve hiçbir suçluyu iade etmeyen.., PKK'lılara, DHKP-C'lilere gösteri için izin veren.., FETÖ'nün peşine düşen MiT elemanlarını, FETÖ'cülere ihbar eden.., PKK'lılara Avrupa Parlamentosu'nda sergi açtıran, meydanlarda çadır kurduran.., Bakanımızın girişini engelleyen, elinde Türk bayraklarıyla bu durumu protesto edenlerin üzerine atla itle giden.., Cumhurbaşkanımızın başına silah dayanmış bir halde ve yanında 'Erdoğan'ı öldür' yazan pankartı polis kontrolünde parlamento binalarına asan Avrupalılar… Evet, açıktan kampanya yürütüyorlar…

Gazetelerinde, dergilerinde manşetten 'Hayır'a destek oluyorlar… Türkçe manşetler atıyorlar… Tarihte Türkiye'deki herhangi bir seçim ya da referandum ile hiç bu kadar ilgilenmemişti Avrupa… Var güçleriyle bastırıyorlar… Avrupa'nın 'Hayırcı'ları içerisinde; 'Türkiye cehenneminden geliyorum' diyen ittihatçı oğlanlar olduğu gibi, sözde 'Ermeni soykırımı' tasarısını Alman Meclisi'nde onaylatmak için bir tarafını yırtan Avrupa devşirmesi de var!..

Eğer bu anayasa değişikliği geçerse, “Türkiye'de demokrasi elden gider” diyor Batılı dostlar!… Düşün şimdi 'Hayırcı' arkadaşım… Bundan yüzyıl önce Osmanlı'yı parça parça edip işgal eden bu “medeni” Avrupa bizim ülkemiz için endişeleniyor olabilir mi?.. Türkiye'deki demokrasiyi, ülkemizin bekasını dert ediniyor olabilir mi?.. Türkiye'nin ekonomisiyle, teknolojisiyle, askeri gücüyle velhasıl gelişmesiyle dünyaya meydan okumasını mı istiyor Avrupalı dostlar?!..,

Türkiye'nin bekasını düşünecek kadar bizim kara kaşımıza kara gözümüze aşık mı Avrupa?.. “Hayır deyin!..” diye yırtınan Avrupa, Türkiye için her şeyin hayırlısını istiyor olabilir mi?!.. Bir daha düşün “Hayırcı” arkadaşım… Avrupa, bir taraftan kendi çöküşünü, dağılışını engelleyemeye çalışırken, diğer taraftan Türkiye'nin önlenemeyen yükselişini durdurmaya çalışıyor…

Unutma 'Hayırcı' arkadaşım, neredeyse tüm Avrupa 'Hayır' diyor… 15 Temmuz'daki o alçak saldırıyla ülkemizi iç savaşa sürükleyip paramparça etmek isteyen hain FETÖ'cüler içeride ve dışarıda 'Hayır' kampanyasına destek veriyorlar… PKK net bir şekilde çağrıda bulunuyor… 'Hayır deyin..' diyor…

Hatta PKK'nın sözde yöneticileri video görüntülerini paylaşarak; 16 Nisan'da 'Evet' çıkması durumunda PKK'nın ağır darbe yiyeceğini itiraf ediyorlar… Bir daha düşün 'Hayırcı' arkadaşım… Şimdiye kadar ne bu ülkeye, ne CHP'ye ve ne de kendine hayrı dokunmamış Kılıçdaroğlu'nun tezviratlarını bırak bir köşeye… (18 maddeyi bir daha okuyun ve dünyadaki benzerleriyle mukayese edin) Millete güvenin… Hangi siyasi parti, hangi görüşten olursak olalım, cumhurbaşkanını da parlamentoyu da biz, yani bu millet seçecek… Yanlış yapanı da cezalandıracak…

Şimdi düşün 'Hayırcı' arkadaşım… “Hayır” diyenlere bir daha bak, ve bir daha düşün… Derdin bu ülkenin geleceği ise, safın belli olsun…

Hikmet Genç
kendi ağzılarından dinleyelim neden hayır dediklerini .

Çünkü amaç ne olursa olsun bu vatana zarar vermek..
içindeki erdoğan ve islam düşmanlığı kendilerini kudurtmuş olanların anlamadığı şey şu:

Bir kere halk oylamasından " evet " çıksa bile, cumhurbaşkanlığı seçimi 2019 da. Yani daha 2 yıl var. Farzedelim erdoğan ın ve akp nin ciddi hataları oldu bu dönem de. işte fırsat sizin için bu fırsat. iki yıl boyunca çözüm üreterek, dürüstçe çalışırsınız sizin cumhurbaşkanı adayınız kazanır. Mecliste çoğunluğu siz oluşturursunuz. Bir seçim dönemi iyi işler çıkardınız mı halkın tamamen güvenini kazanırsınız.

Ama adamlar da inanç yok ki! yemin ediyorum bir chp li olsam bunu fırsat bilir " evet " derim. Çünkü artık koalisyon yok. iktidar olmak sadece sizin çok iyi çalışmanıza bağlı değil artık. Hükümetin gözden düşmesi bir anda chp yi iktidara getire bilir ki bu alternatif en çok ta millete yarar.

Ama adamların derdi ve görevi yapmak değil, yıkmak; kolaylaştırmak, destek vermek değil engel olmak.

Yav inanın artık şuna. Akp nin gözden düştüğü gün chp iktidar da.
neden hayır dediklerini kendi yavşak ağzılarından dinleyelim . kanlı canlı .

cevabını verenlerin ibiş ibiş ibne olduğu soru. zır cahiller ne utanmasınız vekilleriniz bile chp nin pisliğini görüp tek tek istifa ediyor siz hala.. naptılar olum size ananıza bacınıza mı göz diktiler nedir sizdeki bu gözünüzdeki at gözlükleri. evet.
çünkü rte evet diyor bu da en büyük hayır deme sebeplerimden biridir.
(#36220642)
cevabı basit bir soru cümlesi.

önce vatan. bir kişinin istikbali değil.
Lan adam soruyor işte neden cevap vermek yerine hainlikle suçluyorsunuz? Varsa bilginiz, varsa götünüz cevap verin.

O hain bu hain, siz ne boksunuz acaba?
Sistemi özetleyen soruların hepsine cevabım hayır olduğu için.

1- Yeni sistemde Cumhurbaşkanı bir partinin genel başkanı olacak. Cumhurbaşkanı’nın bir partiyi mi, hepimizi mi temsil etmesini istiyorsunuz?

2- Cumhurbaşkanı, sınırsız sayıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı tayin edebilir. Canı kimi isterse onu bakan yapabilir. Bu seçilmemiş kişilerin, yürütme yetkisini kullanmasını uygun buluyor musunuz?

3- Cumhurbaşkanı hastalık, ölüm gibi nedenlerle görevini yapamaz hale gelirse, seçilmemiş bir kişinin Cumhurbaşkanı yetkilerini kullanmasını uygun buluyor musunuz?

4- Cumhurbaşkanı, Anayasa Mahkemesi’nin 15 üyesinin 12’sini bizzat kendisi seçecek. Geri kalan üç üyeyi de başkanı olduğu partinin çoğunluğu ile Meclis’te belirleyecek. Cumhurbaşkanı’nın, kendisini yargılama yetkisi de olan Anayasa Mahkemesi’nin tüm üyelerini seçmesini doğru buluyor musunuz?

5- Cumhurbaşkanı, bütün hâkim ve savcıları tayin edecek kurulun 13 üyesinden 6’sını bizzat seçecek. Geri kalan üyeleri de Meclis’te genel başkanı olduğu partinin oylarıyla belirleyecek. Hâkimlerin ve savcıların belli bir siyasi görüşe mensup olarak görev yapmalarını doğru buluyor musunuz?

6- Cumhurbaşkanı, valileri, kaymakamları, bütün yüksek bürokratları herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan tek başına tayin edecek. Partili bir cumhurbaşkanının, bir parti devleti yaratmasını uygun buluyor musunuz?

7- Cumhurbaşkanı, partisinin genel başkanı olarak partisinin il başkanlarını ve ilçe başkanlarını da seçecek. Bu kişilerin, valiler ve kaymakamlarla birlikte, Türkiye’yi bir tek parti devletine dönüştürmesini doğru buluyor musunuz?

8- Cumhurbaşkanı, tek başına vereceği bir karar ile TBMM’yi feshedip seçime götürebilecek. TBMM’nin bunu yapabilmesi için ise en az 360 oy gerekiyor. Oyların yüzde 50.01’iyle seçilen bir kişinin, seçmenin yüzde 100’ünü temsil eden Meclis’e karşı bu kadar güçlü olmasını doğru buluyor musunuz?

9- Cumhurbaşkanı, kanun çıkarılmasına ihtiyaç duymadan ülkeyi kararnameler ile yönetebilecek. Bir kişinin, bütün gücü eline geçirmesi size uygun geliyor mu?

10- Cumhurbaşkanı tek başına alabileceği bir karar ile olağanüstü hal ilan edebilir ve temel haklarımız dahil her türlü hakkımızı kullanmamızı kısıtlayabilir. Bunu istiyor musunuz?

11- Cumhurbaşkanı, Meclis tarafından denetlenemez. Herhangi bir konuda kendisinden hesap sorulamaz. Yasa dışına çıkarsa, yargılanabilmesi için partisinin çoğunlukta bulunduğu Meclis’in 5’te üçünün, yani 360’ının oyu gerekiyor. Bu, görev süresi bittikten sonra ortaya çıkan suçları için de geçerli. Cumhurbaşkanlarının ömür boyu dokunulmazlıklarının olmasını istiyor musunuz?

12- Egemenliği kullanmanın en önemli aracı olan Bütçe Kanunu’nu Meclis kabul etmese bile Cumhurbaşkanı, eski bütçeyi kanundaki oranlarda arttırarak kullanabilir. Bütçe hakkınızdan vazgeçmek istiyor musunuz?

13- Cumhurbaşkanı beş yıldan beş yıla, sadece seçimlerde hesap verebilecek. Bunu yeterli buluyor musunuz?

14- Bakanların, halkın oylarıyla seçilen Meclis’e karşı sorumlu olmadıklarını, hesap vermeleri gerekmediğini biliyor musunuz, onaylıyor musunuz?

15- Cumhurbaşkanı’nın, Meclis’te kanun çıkarılmasına gerek kalmadan yeni iller ya da bölgesel eyaletler kurma yetkisine sahip olduğunu biliyor musunuz, onaylıyor musunuz?

Kaynak: mehmet yılmaz/hürriyet
http://mobil.hurriyet.com...r-mi-karar-sizin-40427933
Çünkü Vatanımı seven bir ülkücüyüm. Pkk cılar haburda çiçek toplayarak evet diyenler.
evet diyenlerin %56 sı tayyip erdoğan'ı sevdiğinden, hayır diyenlerin % 54 ü tayyip erdoğan'ı sevmediğinden hayır diyormuş (!) fakat anayasa bu, devlet ve millet arasında denge, insanları devletten korumak amacı da taşır. partilerle ya da kişilerle alakası yok! oy vereceklerin % 17 si anayasayı okuyup anlayıp oy verenlermiş.

hayır çalışmalarında 4 tane çocuk geldi akpli lermiş ve sıraladıkları sorular;
1-lozan 2023 te bitecek ve biz istanbul boğazından kimyasal ve bor lozan yüzüne çıkartamıyoruz kim imzaladı bu antlaşmayı?

2- padişah vahdettin'e kadar topraklarımız büyükken atatürk kaybetti toprakları nasıl savunuyorsunuz onu?

3- başörtüsü yasağını chp getirmedi mi?

adnan menderes soruları vs. dalga geçtiğim bütün konular ile karşılaştım bu 18~19 yaş arası kardeşlerimde, hiç mi tarih öğrenmemişler bilmiyorum fakat bunları inanmışlıkla savunmaya çalıştılar.

kimden öğrendiniz bunları dediğimde, internet ve büyüklerinden cevabını aldım. eğitim seviyemiz bu hale gelmiş!

çarşaf giyen bir kadın hayır çalışması sırasında anneme baktı (annemde başörtüsü taktığı için) sert adımlarla yanına gelerek aşağılayıcı bi bakış ve ses tonu ile;
- neden hayırmış! ben evet diyeceğim bi' kere ... diyecekken
araya ben girdim!
sorum tek oldu.
-anayasa nedir?
bu soru karşısında gardı düştü bi' anda ve biraz düşündükten sonra cesaretini toplayan kadın döndü
- bilmiyorum sen söyle bakalım?!
dedi!
-sorunun cevabı bende var ki ben burdayım ve hayır diyorum, peki sen bunu bilmeden nasıl evet demeyi düşünüyorsun? istersen anlatayım dedim.
kızdı, döndü arkasını ve gitti.

bildiriyi alıp asla diyerek yırtanlar mı (oysa ki çalıştığımız parti baraj altı kaldığı için sadece üyeleri ve gönüllerin bağışları ile basılmış sınırlı bildirilerdi yırtıp attığı) dersin!
önümüzden geçerken evet diye bağırıp tehdit edenlermi.
şıkıdım giyinip yanında başörtülü bacılarla geçerken salakmıyım ben tabi ki evet diyenlermi!
burda parayla çalışıyorsunuz siz diye konuşanlar ki herkes gönüllü ve anlatmaya hevesli yaşlı insanlar, benim dışımda!

anayasalar köprü, yol, para, zenginlik getirmez, anayasalar devletin gücünün milletin birliğinin dengesidir ve milletin eşit haklara sahip olup devlet tarafından ezilmesini(kralların, padişahların kulları gibi) önlemek için yapılır!

bu anayasa oylamasında pkk, almanya, hollanda, dış mihraklar vs. oy kullanmayacak biz kullanacağız!

bu anayasa sonucunda partiler, kişiler gelip geçecek fakat türk milleti yani atalarımızdan çocuklarımıza ve gelecek nesillere nasıl yaşayacağını belirleyeceğiz. karar verirken partinizi ya da yalan yanlış bilgileri değil, araştırıp maddelerin ne getirip ne götüreceğini anlayarak hareket etmeliyiz. yoksa başımıza gelecek şeyler hepimizin başına gelecek sadece hayır ya da sadece evet diyenlerin değil! biz türk milletiyiz, bizi yüceltecek olan liderlerimiz değil bizlerin yani milletin çalışmalarıdır!

anayasal haklarımı ve meclis yetkilerini sınırladığı için, geniş yetkilerin kullanımı sonucunda yanlış kararların insanları mağdur etmesi ve bunların hesabının sorulmamasını garanti altına aldığı için hayır diyorum.
Pkklı akşenerci ve fetöcüyüm.
metin uca bir tweet atmıştı. başbakanımı seviyorum bu yüzden hayır.
Çünkü 1993 yılında belediye başkanıyken kendisi hayır demişti. Kendisi bile hayır diyorsa biz neden evet diyelim ki? Kararım hayır.
özgür iradem olduğu için.
görsel
Bugün refarandumu ahrete bağladı ya. Artık hacı babamdan bile evet çıkmaz.
yeminle söylüyorum " söyle "

' sana saray şekilli pasta yapacağım '

desem söylemezdi.

Sırada ne var ?

Cennetten suit daire mi ? Diye sormak gerek.
ulkenin yugoslavya gibi kanla gozyasiyla bolunmemesi icin hayir.
Olum bulaşarak uzun yazmayın. Adamların daha iki kelime kurmadan evet diyor senin o kadar yazdığın şeylerimi okuyacak.
kasetçi genel başkan hayır dediği için;

medeniyette bize tur bindirmiş avrupalı büyüklerimiz hayır dediği için;

bu ülkede barışın yegane temsilcisi hdp hayır dediği için;

kısa süreli hükümet değişikliklerinden mütevillit erken seçimlere hasret kaldığımız için;

hükümet kuracak çoğunluğu elde etti diye bu ülkede iktidar olduğunu sananlara, bu ülkenin asıl sahiplerini hatırlatacak vesayet sisteminin varlığı için,

ne kadar cahil cühela, göbeğini kaşıyan, koyun varsa hepsi evet dediği için;

hayır.