bugün

aracınızın arkasına yazarsanız ceza yemenize yol açan ifade. *
http://tinyurl.com/y9e9v75
ırkçı bir slogan olduğu için, bugün yazıldığı dağlardan silinmeye başlanmış, gereksiz söz kümesi.
hamdolsun ki ne mutlu türküm diyebiliyorum.
(bkz: ne mutlu insanım diyene)insana iyi geliyor.
birilerinin kalkıp da ırkçı slogan, silinecek falan dedikleri turk olmanin ayricalikli oldugunu anlatan ozlu soz.

ey ırkçı falan diyerek saçmalamaya çalışan arkadaşlar;
gerekenler yapılacaktır, kuşku duyanlar beklesin ve görsün. bunların hepsinin hesabı sorulacaktır.
başka seçenek mi vardı önümde duran da ben mi seçmedim?
neden mutlu olalım, bir türlü çözemedim (bkz: türk olmanın ayrıcalık olduğunu düşünen kafa tasçı)
değil milyonlarca türk, bir türk bile kanını akıtmışsa bu toprağa, ne mutlu türküm diyene. türküm demekten rahatsız olanın bu topraklar üzerinde yaşaması abestir. unutulmasın ki bu ülkenin sınırları erkeklerin kanlarıyla, kadınların gözyaşlarıyla çizilmiştir.
bu iş yürek işidir. sevda işidir. bir kıza bir erkeğe aşık olmak neyse, aynısıdır. türk olmak, bu memleketin değerini çok iyi anlamak, bu ülkede kafatasına göre değil, her gönülden isteyenin türk olacağı gerçeğini bilerek, kanımdaki asalete güvenerek ve bu dünyada tarih sayfalarına geçmiş, adı herkes tarafından bilinen, özgürlüğün ve istikbalin emsali olmuş bir milletten olarak gururla ölene kadar haykıracağım, ne mutlu ki türküm!
yakında ne mutlu kürdüm, ne mutlu ateistim..... şekline dönüşecek sözdür. ne beklenir ki?
ondan özür dile, bunun götünü yala, ona askeri yardım yap, ülkeyi bölenleri kahraman ilan et.

bunun sonu gelmez kanımca!!!!
vizyon sahibi biri tarafından söylenebilecek söz. "ne mutlu türk olana" denilmemiş "ne mutlu türküm diyene" denilmiş. hangi ırktan, dilden, dinden olursa olsun söyleyebilene ne mutlu... sözü kastedilmiş. faşizan ve ırkçı söylemlerden nefret eden biri olarak neden ırkçı bir ifade olarak anlaşılır anlamış değilim.
(bkz: kürt açılımı ve sonuçları)
bir diğer meali:

''biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve türk milliyetçisiyiz. cumhuriyetimizin dayanağı türk topluluğudur. bu topluluğun fertleri, ne kadar türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur''

mustafa kemal atatürk.
sözlükteki pkk'lı hainlerin zoruna giden değerli cümle.
Şimdi söylenmesi "türkiye'de" yasak olan söz.

Bknz:Minibüsünün arkasına bu sözü yazan kişiye ceza verilmesi
(bkz: ne mutlu türk e değil ne mutlu türk üm diyene)
askerlik zamanımda, barzoları toplayıp defalarca, bağıra bağıra söylettiğim değerli cümle.
demeyene yazık olan söz. ruhun şad olsun atam.
ırkçılıkla suçlanmaması gereken cümledir. dönem şartlarında değerlendirilmelidir. Türk toplumunun "gazla çalıştığını" çözen Mustafa Kemal'in, toplumu ayaklandırma yöntemlerindendir.

ayrıca milliyetçileri çözememem ta bu söze dayanır. bir ırk'ın mensubu olmak neden bi insanı gururlandırır. çaban mı var? sen mi seçtin?*
(bkz: türk soluna özgü fikirler)
rasim ozan kütahyalı kişisi bu sözün doğu ve güneydoğu bölgelerimizde dağlarda yazılı oluşunun kürt halkını kışkırttığını düşünmekte.evet evet,kendisi düşünebiliyor.

(bkz: la havle)
bölücü kürtçlerden başkasına batmayan güzel hoş duygu dolu cümledir.
Bazı zavallı yorumcuların da içinde bulunduğu gibi,zamanında devrim ateşiyle yanarken söylenen "Ne mutlu Türk'üm diyene!"sözüyle,bu vatanda yaşayanların o coşkusunu yansıtan söz.Irkçılıktan bahseden arkadaşlara sesleniyorum,bugün "Ne mutlu Türk'üm diyebilene!"haline gelmişse bu bakış açısının sorunu değil midir?Taraf gibi yanlı gazetelerin ağızlarıyla konuşmayın,neden biliyor musunuz?Çünkü esas ırkçılığı körükleyen onlardır.Objektif olarak bir kez Nutuğu açıp okumuşluğunuz var mıdır?Zamana ve taraf gazetelerini yan yana açıp okudunuz mu köşe yazılarını hiç?Sırf aynı ağızdan çıkmış olduğunu bakın nasıl göreceksiniz.ispat mı istiyorsunuz,bu konuda size seminer bile veririm.Şimdi az ötede durun da,çirkeflik çamurlarını,ölmüş bir devrimcinin kutsal hatıralarına ve sözlerine saldırmayın.Önce bu cümleleri yazabilecek özgürlüğe nasıl sahip olduğunuzu hatırlayın,kendi özgeçmişinizi okuyun,washington tarafından kaleme alınanı değil....
not:Zannetmeyin ki,tüm gençlik istendiği gibi asimile olmuştur.Hala başı dik,mağrur,Kemalist devrimlere sahip,toprağını tanıyan gençler vardır.Varsın bazıları,Damat ferit gibi davransın.Bu ülke ne damat Feritler gördü.Boş versenize..
sadece rasim ozan kütahyalı yı kıl etmesi bile türklerin mutlu olması için sebebtir.
Git gide kafamıza utanmamız gereken, modası geçmiş, gerici bir sözmüş gibi empoze edilmeye çalışılan "ne mutlu türkiyeliyim diyene" gibi abuk sabuk türevleri ortaya atılan gurur duyulası söz.