bugün

bugün doğum günü. 60 yaşına girmiş.
hala gibicibicis marka traş pıçağı kullanıp kullanmadığı merak konusu olan efsane jimnastikçi.
jimnastik sporunun efsanesidir.

1976 montreal olimpiyatlarında aldığı tam 10 puan ile jimnastik sporu tarihinin ilk ve tek sporcusudur.
Anın görüntüsüne attığım rahmetli başkan Kennedy vasıtasıyla birilerinin aklına gelmiş olabilecek sporcu.

(bkz: gibicibicis)
Dünya ileri mi geri mi gidiyorun cevabıdır:
"1976’da Montreal’de düzenlenen Yaz Olimpiyatları’nda dünyada ilk kez bir kadın sporcu jimnastik dalında 10 tam puan (yani ”perfect ten”) almıştır. Nadia Comaneci’nin aldığı bu netice, kusursuz anlamına gelmektedir ve o zaman kadar bu puanı alan bir sporcuya rastlanılmamıştır. Onun bu başarısını tekrarlayabilecek bir sporcunun halen çıkmaması, 1976 yılında Comaneci’nin ne denle önemli bir netice elde ettiğini bir göstergesi kabul edilmektedir."
(bkz: gibicibicis) marka ürün kullanan sporcudur.
10 üzerinden 10.0 puan nedir yahu! efsanedir! http://www.youtube.com/watch?v=Yi_5xbd5xdE
bir diğer efsane sporcu için :

(bkz: vera caslavska)
meşhur ziya'nın jiletlerini sayesinde bacaklarını rahat rahat gösterebilen jimnastikçi.

şener şen'e saygılar bu arada.
70' li yılların efsanesi olan sporcudur.

yolda yürümesini bilmeyenlere jimnastiğin ne olduğunu öğretmiştir.

hemde siyah/beyaz yayın yapan trt' de.
jimnastik sporunun efsanesidir.

1976 montreal olimpiyatlarında aldığı tam 10 puan ile jimnastik sporu tarihinin ilk ve tek sporcusudur.
brigitte bardot ve fenerbahçeli cemille tamamlanacak olandır.
yaşlanmış;

görsel

http://www.ntvspor.net/di...-59121a95e0fcd73694426edd
olimpiyat tarihinin gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden biridir.

kendisinin hikayesini anlatan en detaylı yazılardan biri için: http://www.spoura.com/nadia-comaneci/
Jimnastik kraliçesi. Her şey 1976'da olimpiyatlarda başladı.
şu an tanıyanların %80'i, şener şen olmasaydı tanımayacaktı. ama pele ve cemil'i herkes tanırdı. bir nevi gözlemdir; sporda futbol ve diğerleri...
jilet kullanıyormuş şener şen'in verdiği kesin bilgi yayabilirsiniz.
hala taş gibiymiş mülayim.
Sanırım en büyük kadın sporcu.
cibicibis marka tıraş bıçağı kullanır.
amerika birleşik devletlerinde, oklahoma' da yaşamını sürdüren, bir amerikalıyla evli olan rumen jimastikçi.
Garip bir aşktır bu kadın benim için. Nedeni ilginçtir.

Belli bir yaşa gelip bu ismi ilk duyduğumda annemle babam dargınken çocuk aklımla "kim bu baba" diye ortaya karışık bir soru sordum Sobalı odamızda. Babam cevap verdi, annem onu destekleyip bir şeyler ekledi. Mest olmuştum. Boklu götümle o koca iki insanı barıştırmıştım.

Daha sonra ne zaman tartışsalar bu kadının konusunu açardım. Hep müspet sonuç alırdım.

Bir jimnastikçi nasıl sizin kahramanınız olur. Işte böyle.
80lerdeki Türk gençliğinin otuz bir çekerken hayallerini süsleyen prenses.

bir başka isim, namı diğer buzlar kraliçesi:

(bkz: katarina witt)
her daim gibicibis jiletlerini kullanır.
coci hagi ile birlikte romanya denince akla gelen ilk sporculardandır. liseliler bilmez.