bugün

müslüman mısın? diye sorulan kadına türbanlıyım cevabı vermesi durumandan daha iyi olan durum.
ağzı salyalı sarıklı cübbeli dürrük hoca hayranlarının pek bi bozulduğu muhabbettir. ha saçmadır orası ayrı. bu arada bu homo salyalamyuslardan laikliğin kişiye özel bir kavram olamayacağını da öğrenmiş bulunmaktayız, haydi hayırlısı!
Herşeyi yanlış anlamış adamın vereceği cevaptır, baştan sona anlatılmalıdır durum bu adama.
laikliğin devlete ait bir kavram olmasıyla, "müslüman mısın?" sorusuna laikim şeklinde cevap verilmesinin saçmalığı arasında ne alaka vardır anlaşılmayan eylem. yani mesela devlete ait olmayan insana ait olan herhangi bir kavram ile cevap verilseydi mantıklı mı olacaktı?

-müslüman mısın?
-sol açığım ben abi..

şimdi bu mantıklı mı oldu? eh hem espiri olsun hem de entry mesaj içersin kolay değil tabi..

"ayrıca laiklik devlete ait bir kavramdır" kalıbı bazıları tarafından*, laik misin? sorusuna cevap vermemek için üretilmiştir. laik olmanın "laikliği savunmak" anlamında kullanıldığını anlamayacak kadar çapsız olduğuna inanmıyorum ben kimsenin.
ha unutmadan..

siz laikliği savunuyor musunuz?
müslüman mısın sorusunu kimsenin sormaya hakkı olmadığından cevap alamayacağı sorudur. hadi sordu alacağı cevap sözkonusu entry de açıkça belirtilmiştir...

(bkz: #1529256)
yanlıştır.

doğrusu şöyledir;

- müslüman mısın?
+ sana ne?
RTE ile görüşleri aynı olan kişidir.
(bkz: hem laik hem müslüman olunmaz)
yok lan sen kesın orospu çoçugusun yoksa öyle cevap vermezdın
edit: sorun gündemle alakalı herkes almış başını bir laiklik gidiyor, zaten hiç dini kitap okumayan zat-ı muhteremler için olası cevaptır.
(bkz: paris hiltonun başını kapatması)
(bkz: britney spearsın müslüman bir erkekle evlenmesi)
(bkz: koş hanım ülke elden gidiyor)
yanlıştır. cevap sana ne olmalıdır. dinini soran kişiye laikim diye cevap veren kişi angutsa bir kişiye dinini soran kişi angutun bayrak tutanıdır.
- müslüman mısın?
+ bahçelerde kereviz gel bize bazı bazı.. *
-müslüman mısın osman?

-elhamdülillah laikim abi!?
elhamdirullah atatürkçüyüzdiye cevap verilebilecek durum...
ALLAHım akıl fikir ihsan eyle diye dua edilesi, zavallımsı.
baslık aslında türkiyenin suan icinde oldugu karısıklıgı da göstermektedir, insanlar laikligin ne oldugunu bilmeden ben laikim diyor, sonra da neden karsı cıktıklarını bilmedikleri birsürü seye karsı cıkıyorlar.
(bkz: aşıkım) *
musluman misin sorusuna dasak gecer gibi cevap vermektir.

- musluman misin ?
- budistim a.q.
müslümanlık ile laiklik arasında saçma sapan bağlar kuran, hayattan haberi olmayan herifin lafıdır.
bu soruya cevap veren angutsa,bu soruyu soran da angutun şahıdır.
en az laik misiniz sorusuna müslümanım demek kadar saçma. körü körüne bir ideolojiye bağlanmaktan başka bir şey değil. takım tutar gibi din tutuyoruz, atatürk'ü tutuyoruz. bu fikirden uzaklaşmadıkça adam olmayız zaten.
- musluman misin?
+ ..
- sst! hoop! musluman misin dedik sana!
+ ha ben mi?
- hey allahim ya, yok ya#agimin anteni! senden baska kim var burada!
+ peki..
- lan cevap versene, musluman misin?
+ ben as..
- laikim diye cevap vermek?
+ tabi ki. isin icinde lai..
- sen allaha kufur mu ediyon lan?
+ ne allaha kufur..
- sen allah yok mu diyon lan?
+ eee s#kecem simdi 7 ceddini ha!
- muharrem kos la, bu anarsik ataist hipna peygamberlere sovuyo..
+ eben..

seklindeki bir guldurgectir.
bir kampüs'te yada herhangi biyerde geçmesi muhtemel diyalog.
müs:müslümanmsın kardeş
lai:hayır laiğim.
müs:sen devletmisin lan.
lai:evet burda devlet benim beğenemedinmi?
müs:abi sıyırmış bu gidelim.
lai:öyle soruya böyle vevap sanane lan benim müslüman olup olmadığımdan.
hic bir gercek laikin vermeyecegi cevaptir. allah askina laik olmak dinsiz olmakmidir? eger buna evet cevabi veren varsa, yasamasin bu ülkede. iran, malezya, suudi kralligi sizi bekliyor.
hamdi müslümanmsın oğlum sen?
yok abe ben dinsizim
bak olmadı şimdi
neden abe?
oğlum laiğim diyeceksin ki sözlüğe başlık çıksın yoksa ben nasıl sözlüğü karıştırcam haa yavrum bak şimdi bir daha soruyorum.
hamdi oğlum müslümanmsın sen?
evet abee
oğlum git bana bir çay koy sonrada seni önümüzdeki yüz sene görmek istemiyorum.
tamam abee
Laikliğin kişilerin değil devletin dinsizliği olduğunu algıda zorlananların verdiği yanıttır. Ben hiç böyle cevap veren duymadım ama ne diyelim.
müslümanlığın *tanrı katında değerlendirilmesi gereken bir kavram olduğunu anlamayan angutumsuların gericilik timsali olan sorularına, sorunun muhatabı olan kişinin bu soruyu iplemediğini belli etmek adına verdiği cevap da olabilir?

(bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)