bugün

konuşurken teklemeyen, ne dediğini bilen akademisyen kişilik. yaklaşık 1000 sayfalık siyaset adlı kitabı üniversitelerde okutulur.
hakkında bilgi sahibi olmayanların ve önyargılıların kurbanıdır aynı zamanda ...
dtp için o partinin adını ağzıma bile almak istemiyorum diyen yaşar büyükanıt'ın; tsk iç hizmet kanunu'na göre suç işlediğini söyleyen profesördür. teröristi savunmak yerine daha bilimsel konulardaki çalışmalarıyla gündeme gelmesi arzulanan insandır.
sırf kimse bu konu hakkında bir şey söylemiyor, bari ben söyleyeyim diye düşünerek 'türklerin simgesi aslında kurt-bozkurt değil, sivas kangal köpeğidir..' diyen kişi..
karısına yer ayarlayana kadar canı çıkmıştır. düşünün, recep tayyip erdoğan'ı dizi karakteri yapmış bir insandan bahsediyoruz. ama kendi açısından bakarsak ballı bir heriftir. genç manitayı bulmuş, iktidarla arası iyi... ohh süper.
son dönem Türk aydınları içinde yıldızlaşmış, gerçegi egip bükmeden, dogruca söyleyebilen, fikir namusu en üst düzeyde ki, ender aydınlardan bir tanesidir.
yeni anayasa tasarısı konusunda pek ümitli olmadığını belirterek, Zararın neresinden dönülürse kardır. ak parti taslağı rafa kaldırsın. açıklamalarını yapan şahsiyet.
6 aralık 2007 tarihli zaman gazetesinde yayınlanan din ticareti başlıklı yazısı, uludağ sözlükte sik suyu rumuzlu yazar tarafından kaynak belirtilmeden yayınlanmış yazar. bu durumda ya sik suyu alıntı yapmış ve bunu belirtmemiş oluyor, ya da mümtazer türköne uludağ sözlük'te sik suyu rumuzuyla yazıyor.

(bkz: din ticareti/#2670358)
(bkz: bu kadar cehalet ancak tahsille mümkündür)
an itibariyle kanal 24 de konusmaktadır. faidelemidir değilmidir tam kestirmiş değilim ama özlem üzerinden dedikleri ile baya bir tenhada kalmış şahsiyet.
okan bayülgeni dövmekle korkutmuştu bu adam yanlış hatırlamıyorsam, okanı yolda görürsem döverim falan filan, şimdi ben okan bayülgen diye ölmüyorum fakat, sen kimsin lan adam dövüyorsun, karın ülkeyi satan bir partide vekil sen ülkeyi satanlardan maaş alan bir gazeteci!! diyemeyeceğim çünkü gerçek gazetecilerin kemikleri sızlar, neyse şimdi her gün bir bomba patlatıyor abimiz şöyledir böyledir , aman arkasından konuşmayalım bizide döver sayın!! abimiz .

ayrıca bu adam şu 'hamdi alkan'ın programında sürekli dayak yiyen bir tip vardı aynı ona benziyor, keşke gazman gelip sürekli osursa bunun suratına .*

edit: mumtazer buralarda ben kaçıyorum , şimdi karısı da gelir bi ekside o verir, ha bu arada aynı pc den girmeyin yazarlığınız silinir ha .
bugünkü yazısında (http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=669632) deniz gezmiş'ten, mahir çayan'a herkesi darbeci, gladyocu olarak sunmuş lakin gladyo'nun anti-komünist tarafını bir anda sallamıştır. Bizim komünizmle mücadele derneği, ülkücü gerilla kampları ise sırf demokrasi karşıtı bu darbeci marksist gençliğe karşı demokratik türkiye'nin varlığı için mücadele etmekteydi. Mastürbasyon aparatı olarak kullanılabilir yazılarının bulunduğu gazete sayfası.
hatırla sevgili ye danışmanlık yapan kimse,Can Dündar ın boşluğunu dolduramayacağı düşünülür.
bu milletin gerçek düşmanı olan baasçı kafalı ulusalcı yobazlara ayarlardan ayar veren, ipliklerini pazara çıkaran, âkil ve analitik bilimadamı; gerçek aydın; münevver insan...
che guavera hakkında yazdığı yazıyla ciddi derecede tepki çekeceğe benziyor. ortalığı bulandırmak konusunda etkili bi' insan olduğu açık gerçi. milyonların sevgilisi olmuş biri için katil demek her babayiğidin harcı olmasa gerek.

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazarno=1076
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=695739 bugünkü yazısında 27 Mayıs basit bir Baasçı karaktere büründürüp Türk Silahlı Kuvvetleri yapısından ayırarak garip bir şekilde kafa karıştırmıştır, ne yaptığını anlamadık. Lakin 27 Mayıs hiçte kendisinin anlattığı gibi değildir, zira Albay dedin mi şöyle bir duracaksın. Sürekli teğmen yüzbaşı örnekleri vererek harketi küçümsemeye çalışmıştır lakin hareket zaten bu sınıfın eseridir.
tv8 de pazar günü yayınlanan sağduyu programında türkiye barolar birliği başkanı özdemir özok tarafından hukuka saygılı olmadığı için ayarı yemiş kişi.
tersine, borazancılığını yaptığı partiye karısını milletvekili olarak sokan adam.

bu arada "mümtaz'er" diye kesme işareti var adamın isminde.
borazancılık ve teker yağlamada önde giden şahsiyettir.. eşinin milletvekili olmasından kesinlikle kaynaklanmaz bu durum tabii..

benzer bir durum için

(bkz: salih memecan)

ne tekermiş yahu, yağla yağla bitmiyor..
tansu çiller döneminde ülkücüydü bu adam, faşistti. şimdi nasıl liberal oldu da ergenekon çetesinin çökertilmesinden bahsediyor anlamak zor. kesinlikle ve kesinlikle cia ile bir ilişkisi olduğunu düşünüyorum. tansu çiller amerikan vatandaşıydı. amerika çiller'i destekliyordu. türköne'de çiller'in danışmanıydı. şimdi bakıyorum. fethullahçı zaman'da yazıyor. fethullah nerde? amerika'da. çiller zamanında ülkücü olması kime yarıyordu? amerika'ya. bugün liberal olması kime yarıyor? amerika'ya. ayrıca eşi de akp milletvekili.*
" bilecik üniversitesi nde yüksek lisans derslerine giriyormuş" şeklinde duyum aldığım şahıs...

edit: evet duyumum doğrudur, bilecik üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü'nde haftada bir kere derslere giriyormuş kendisi...

2. edit: geçtiğimiz akademik yıl girmiş, artık girmiyormuş kendisi...
eski ülkücü, şimdi liboş şahsiyet.
garip bir şekilde zevk alınarak okunan adamdır. Görüşleri liboşlukla çok fazla örtüşür ama diğer liboşlar gibi değildir.
Liboşluğunu bu milletin anlayacağı şekilde dillendirir, fikirlerinin tamamına katılmasanız da "haksız ama şu konuda haklı" diyebilirsiniz.Diğer liboşçukların yanında bu toplumun değerlerini iyi bildiğinden art niyetli olmadığı düşünülür bu şekilde olumlu bakılır kendisine. Ama nihayetinde liboştur çoğu zaman boş konuşur.
siyaseten hanım köylü gördüğüm kişidir. özel hayatında durum nasıldır bilmem etmem.
Karısını meclise sokan kendini de fettonun gazetesine atayan liboşgiller ailesinin demirbaş elemanıdır.
Tıpkı, Salih Memecan ve nursuna memecan ailesi gibi.
- Herhangi birimizin neden solcu, neden sağcı olduğumuzla ilgili anlamlı nedenlerimiz olduğuna inanmıyorum. Takım taraftarı olmak gibi. Sosyalleşiyorsun.

diye beyanat veren kişi.