bugün

OBSESiF-KOMPULSiF BOZUKLUĞU OLAN SANATÇIMIZDIR Ki BUNU DA ÇEKiNMEDEN iTiRAF EDER YANi TÜM KUSURLARIYLA BiRLiKTE KENDiSiYLE BARIŞIKTIR.
obsesifliği yüzünden, zamanın behrinde, yamuk olduğunu düşündüğü bir minareyi 'beni rahatsız ediyor, işime konsantre olamıyorum' diyerek, valilik, bakanlık vs.. gibi makamlara kadar çıkarak, yıktırıp yenisini yaptırmıştır.
göztepede oyuncu yetiştiren kapı gibi okulunu görmediği için "ey müjdat abi. sen naptın ya?! " repliklerine maruz kalan oyuncudur.
7 Mayıs 2009 perşembe günü Uludağ üniversitesi görükle kampüsünde kariyer günleri kapsamında söyleşi yapmış tiyatro sanatçımızdır.
cihan yıldız ın silemedi yağmur adlı hoş parçasında seslendirdiği şiir kısmıyla kulaklarımızı okşamıştır.
ilerde hocam olmasini umit ettigim sanatçi.dusunceleri,bakis açisi,zekasi,hayat felsefesiyle beni kendine hayran birakan beyaz saçli yuruyen beyin.
(bkz: gökyüzünde müjdat gezen yıldızlar)
ankara oran'daki alışveriş merkezinin barına takılan tiyatrocu.
aklımda nedense tek eski "taksi" programındaki şoföre acaip sarkması hatta sahilde çay içmeyi teklif etmesi kalmıştır. Benden başka hatırlayan varsa ordaki durumu ve müjdat gezenin saf bir sırıtışı vardır onu, birleştirerek acaba bu büyük tiyatrocu cinselliğiyle ilgili bir takım şeyleri kamuoyundan saklıyor mu diye çıkarımlara varabilir. ayrıca gençken hep tayt giymesi ve peltek oluşu ... bide ne alakaysa pembe panter'de oynaması.
hem yazarlık hem oyunculuk hem de öğretmenlik konusunda aşmış insan. eli öpülesi bir sanatçı.
"eşinizle ortak noktalarınız nelerdir" sorusuna "ikimiz de aynı gün evlendik" yanıtını verip güldürmüştür.
*katıldığım bir toplantısında ibrahim tatlıses ile yaptığı tespitle beni benden alan değerli tiyatro sanatçısı.
-ibrahim tatlıses sürekli ekranlarda urfada oxford vardı da biz okumadık mı der...iyide be adam ilkokul lise vardı onu okusaydın...bırak oxfordu liseyi okuyaydın...
uğur dündar'la aynı dönem vefa lisesi'nden mezun olan tiyatro sanatçımız. hatta aralarında sürekli olarak bir yaş polemiği sürüp gitmekte. melih aşık'ın köşesinden bir kuple:

geçenlerde uğur dündar'la sohbet ederken söz bir ara müjdat gezen'e geldi, o anda aklımdaki soruyu sorayım dedim:

- siz müjdat'la vefa lisesi'nden arkadaşmışsınız doğru mu?

+ yok canım ne ilgisi var, dedi uğur, ben okula girdiğimde müjdat'ın orada büstü vardı... adı okulun kurucuları arasında geçiyordu...
bu konuşmayı olduğu gibi müjdat gezen'e aktardım...

- doğru mu bu?

+ sen onu boş ver dedi müjdat, fark ettin mi uğur'da zaman zaman nükseden bir kırıklık var?

- evet o eski neşesi yok. peki neden?

+ yavuz sultan selim'in ölümünü kaldıramadı da ondan.

müjdat'la uğur'un arasında bir yaş tartışması almış başını gidiyor. son karşılaşmalarında aralarında şöyle bir muhabbet de geçmiş...

müjdat: - aydın boysan'ın selamı var... 89'uncu yaş gününde beraberdik.

uğur: - öyle mi nasıl aydın bey?

müjdat: çok iyi... seni de özlemiş... uğur abi'me selam söyle dedi...

yazarın notu: böyle de mizahi bir adam bu müjdat gezen.
bir insan bu kadar mı itici, laubali ve şarlatan olur arkadaş! pes doğrusu. şu üç kavramın cuk diye oturduğu başka bir adam göremedim daha!
Disko kralı'nda kenan evren için ''tatlı adamdır senden tatlı olmasın okan'' diyerek güzelce dalgasını geçmiş, değerli üstat, tiyatro tozuna bu ülkede en içten bağlanmış kişilerden biri.

(bkz: ağlama paylaço makyajın bozulur)
şu topraklar dahilinde gelmiş geçmiş en iyi gerçek sanatçılardan biridir.
disko kralında kenan evren ile ilgili anısını anlatarak bizleri derin dşüncelere sevk etmiştir.
an itibariyle kanal d de genç bakış programına konuktur.
kişiliğiyle beğendiğim kişidir. dün abbas güçlü' nün programında yine kendisine hayran bırakmıştır. bedavaya tiyatro eğitimi veren, 50 yıllık emeğini tiyatrodan kurayla seçtiği 10 öğrencisine yine tiyatro yapılması üzerine bırakacak olan insan, adam gibi adamdır. helal parayla, kimseyi kandırmadan, kimsenin dini inancını sömürmeden yapmıştır bunları. ayakta alıkışlanan kişidir.
türkiye'de takdir ettiğim insanlardan bir tanesi.
(bkz: adam gibi adam)
(bkz: beyaz saçlı hamlet)
unicef iyi niyet elçisidir.
vefa lisesi'nden çıkan komik adamlardan biridir. diğerleri için;

(bkz: kemal sunal)
(bkz: şener şen)
bir zamanlar rahmetli savaş dinçel'le beraber meşhur diyarbakır cezaevi zindanlarında nazım hikmetle ilgili bir kitap yazdıkları gerekçesiyle zincire vurulan büyük sanatçı.