bugün

müjdat gezen'e yakışmamıştır. dokuz yıldır bu tarz söylemler akp'yi iktidarda tutuyor bunca kültürlü bir insanın bunu bilmesi ve ona göre hareket etmesini beklerdim. bu mizah da olamaz, bu bir temcit pilavıdır. her seçimden sonra söylene söylene artık fenalık getirmiştir insanlara. aziz nesin bu sözü ilk söylediğinde mizahi bir etkisi olmuş olabilir ama mizahın içine eden şey yinelemedir.

21 milyon insanın oyunu bu şekilde tahlil etmek müjdat gezen'den beklenmeyen bir davranış değildir, kötü olan muhalfetin de konuyu bu şekilde ele alabilmesidir.
halk çok pis karşılık vermiştir.
(bkz: dost acı söylermiş)
kimsenin kendi halkı için salak deme gibi bir lüksü yoktur, olamaz. düşünsenize yabancı biriyle konuşurken sizin halkın yarısı salakmış öyle mi diyip dalga geçtiklerini. milletin eline koz vermektir. saçmalıktır.**
4 ihtimal vardır;

1) müjdat gezen'in gözü gerçekten dönmüştür hırsından.
2) müjdat gezen akp'nin adamıdır.
3) müjdat gezen, sağlık sorunlarından ötürü ne dediğini bilmemektedir.
4) yaşından ötürü benimsediği ideoloji küf tutmuştur.

kimse alınmasın gücenmesin.
kimsenin haddine değil koca bir millete hakaret etmek.
hayır kardeşim çık güldür sonra siktirgit afedersin.
uyanmayan halk için söylediği sözdür. doğru demiştir.
bizim millet olarak en büyük sorunumuz herkes herşeye burnunu sokma çabasında.
manken oyuncu olur, oyuncu şarkıcı olur,şarkıcı oyuncu olur, asker siyasetçi olur uzar gider bu liste
önünü alamassınız.
böyle sığır bir halka az bile söylüyor.
efenim bu ülkede göte göt denir, doğru demiştir üstad.
bilinçli olmayı kendi desteklediği partiye oy vermek olarak algılayan köhnemiş zihniyetin bilindik söylemi.

gülerek izliyoruz kendilerini.
benzin 4.5 lira olmuşken istimlakı yıllar öncesinden yapılmış ama 9 yıldır bir türlü bitirilememiş basit bir "duble yola" sevinen, eğitim sisteminin temeli olan Öğretmenler ücretli, sözleşmeli yıllardır süründürülürken "kitap dağıtımına" sevinen halka, Yahudi'ye One minut çekip halkın milliyetçi duygularını kabartıp sonrasından tornistan yapılmışken, üzerine bir de Türkleri de yahudiler katletmişken "eşek adalarının krizdeki yunanistan tarafından" işgaline ses çıkarmayan halka, Bütün ortadoğu amerika'nın operasyonlarıyla çalkalanırken ve buna tayyip destek verirken tayyip'i "padişah" ilan eden halka, basit bir fatura ödemesinde bile özelleştirilmiş dağıtım şirketlerine yüz milyonlarca lira toplamda haraç veren halka hakaret değil doğruları söylemiştir.

Lakin doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. KOvarlarken bir de Kulp bulurlar, o solcu, bu eşkıya, şu kafatasçı, ötekisi darbeci bilmem neci diye. Ulan Tayyip diye sizi kandıran adam Milyarlarca dolar servet edinmiş bir kişi ülke yönetiminden, çevresindekiler de milyarlarca dolar haksız kazanç elde etti. Şimdi Müjdat gezen, ben, o, askerler, yazarlar
yani hiçbir çıkarı olmayan insanlar Tayyip hakkında yalan söylüyor, ülkenin boka gittiği hakkında yalan söylüyor, bu işlerden milyarlarca dolar kazananlar doğru söylüyor he?

Tamam siz, inanmak istediğiniz şeye inanmaya devam edebilirsiniz. çoğunuz eğitimsiz, cahil, iyi kötü eğitimli olsa da kendi başına var olmasını beceremeyen kişilersiniz. Benden daha fazla etkileneceksiniz ülke tamamen battığında, dilimle, mesleğimle yeryüzünün herhangi bir bölgesinde geçerliliği olan, bireyselleşmiş haliyle kendi ayaklarımın üzerinde durabilecek olan benim.

ek: Müjdat gezeni seçermiş halk daha iyisini görseydi, gezen parti kurmuş da haberimiz yok herhalde. Senin yapacağın muhalefete, zekana...
müjdat gezen denilen şahıs, eskiden ayı oynatan birisiydi ve bu halk ona gereksiz bir değer verdi ve sanatçı yaptı, aynı halk bir partiye oy verdi diye bu kişi tarafından aşağılanıyor.. buna yediğin tabağa sıçmak denir.. seni o boktan yerden alıp sana para verip adam yerine koydular diye hakareti hak etmemeliler.. halk bizim halkımızdır, oy vereniyle de vermeyeniyle de.. bu sene bu partiye verirler, gelecek seçimde bir başka partiye.. bu halk gerizekalı olsaydı, senin desteklediğin partileri de zamanında başa getirmezdi, demek ki görmüş sizden bi bok olmaz, bu adamı seçiyor 3 dönemdir.. siz de bu parti gibi halka göstermelikte olsa bişeyler yapsaydınız ya.. ben bu partiyi desteklemiyorum, hiçbiri benim liderim olamaz ama bu halkın bir bildiği varmış demek ki.. yoksa niye 3 dönemdir bi adamı lider olarak benimsesin.. ama benim bu halkı aşağılamamı gerektirmez.. eğer sizde de bir kıvılcım, bir zeka parıltısı, bir destek görseydi, bu halk zaten sizi seçerdi.. demek ki yokmuş aq.. ayrıca müjdatçım, eğer bu halk isterse, o ayı oynattığın döneme geri gönderir seni, hatta ayı yerine sen bile oynayabilirsin.. halkın kafasını bozmayın.. halkımız bizimdir, öyle ya da böyle, hakaret edeceğinize sorunu kendinizde arayın azıcık aq..
(bkz: halka hakaret)*
(bkz: görünen köy)
halk dediğimiz ''akp seçmeni'' olduğu için yaftalamak serbestir.

(bkz: it ürür kervan yürür)

%50 yi hakir görenlerin olduğu bir ülkede ''demirağlarla ördük cumhuriyeti'' sözleri pek bir manidar kalmakta.
müjdat gezen hangi dağın iti arkadaş ne hayrı olmuş memlekete ki havlıyor ? Benim işime akp geliyor ona veriyorum oyumu, sana giren ne müjdat aga ? Siz anca tv programlarında kendiniz çalar kendiniz oynarsınız. Başka bi sik değil sizinki bol bol konuşun durun.
inat ettim 5 sayfayı da okudum;

bazılarınıza az bile demiş. tek başınıza yüzde 80 falan edersiniz.

(bkz: 40 yapar)
az sözle anlatma imkanı varken lafı sakız gibi uzatıp ağıza yüze bulaştırmanın lüzumu yoktur. şöyle yani:
tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış. siz bunu tavşan dağa sövmüş dağ s.k.ne takmamış olarak anlayabilirsiniz.
az bile söylemiştir. ne demiş atalarımız 'deveye diken, bu halka -iken yaranır'. aynen bencede öyle.
müjdat gezen ne kadar sanatçıdır ne kadar ciddiye alınır tartışmalı. mesela ben sikime takmam ama sadece söylediği söze bakarsak "adam haklı beyler" deyip dağılmak düşer bizlere. *
http://www.kadikoyguide.c...tim-ve-detayli-bilgi.html
sanatçı nedir? eser veren kimsedir, halk içindir, hayatta bir duruşu olmalıdır ama o duruşu halka hakaret olmamalıdır o zaman sanatçı olmaktan çıkar ayı oynatan olur.
arkasında halk çoğunluğu olup olmadığı belli olmayan kemalist şefliğin hayaliyle yaşayan yetenek fakiri bir adamın söyledikleridir.
şimdi akp yi sevmememle beraber müjdat gezenden nefret ederim. (izlediğim oyununu ve tv programlarına göre)güldürmek namına sıfır, inanılmaz derecede itici ve yapmacık olan bi şahsiyeti oraya çıkarıp soru sorup cevap bekleyen bünyenin beynine bir zamanlar bir yerlerde tecavüz edilmiştir. asıl bunu sorgulamak gerekir.
vay ayıcı baryam vay.