bugün

Veda ediyorum bu sehre...

Bu sehri ne kadar sevmesem de veda ediyorum 1 senem burada gecti icime bir seyler oturdu...

Mugla kendine iyi bak, insallah daha da buyursun.
Nerde dengesiz tip var buralı. Kafayı yemişsiniz evet.
akdenizle ege arasında genelde türk turistleri çeken bir şehirdir. evet.
Marmarisini yediğim şehir.
sanıldığının aksine nüfus yoğunluğu az olan şehir. yer şekillerinden midir nedir yerleşim sadece belirli alanlarda kurulu. çoğu yer taşradır. marmaris, fethiye, milas güzeldir. bodrumu demeye gerek yok zaten.. kızları da güzel.
görsel
Ortaca ilcesi sarigerme deniz kenarindan bir kesit. cennet cennet.
2007 yılının mart ayı ortasında bir sabah.. Bodrum'dan Muğla'ya geldim.
yağmur yağıyordu.
Akşam oldu dönüyorum, hala yağmur yağıyordu.

iki gün sonra yine geldim, yağmur yağıyor. Gidiyorum, yağmur yağmakta.

Sonraki hafta yine geldim, aynı... Yağmur.

Orada yaşayan birine sordum.
"Bu nedir ki, başladı mı bir ay yağdığını bilirim." demez mi? Alay ediyor sanıp, biraz kırgın bakmıştım yüzüne. Ciddiydi.

Öğrendim sonra, Türkiye'nin en çok yağmur alan ikinci şehriymiş.
ilçeleriyle mest olduğum hatta bayıldığım cennetten bir köşe olan şehir.

baharda yine geliriz.
Muğla-marmaris yolunun virajları beni benden aldı onlar nasil virajlar oyle. Ilk kez gelecekler sakin hizli girmeyin virajlara, dikkate alinmasi gereken uyarı.
Universiteye gelenler icin söylemeliyim ki kiralar 800den asagi degil. Ozellikle menteşe'de çok pahali. Haberiniz ve bol paraniz olsun diye yapilan uyaridir.
muğla "koy götüne tuğla" diye içimden söyleten şehir.
hayret bu aralar yağmur düşmüyor noluyo olm sana kendine gel.
fethiyenin yanında esamesi okunmayan şehirdir. hangisi il hangisi ilçe insan hayret ediyor.
ev yapacaksan muğlada kız alıcaksın tuğladan.
eğer bir şehire aşık olacaksam muğlaya aşık olurdum. her sene giderim.
Yaşadığım şehir. Sevdigim şehir. Dünyadaki cennet de diyebiliriz.
Fethiyede (canım benim) yasayan biri olarak nesinin ozlendigini merak ettigim sehir. Merkez için konuşuyorum yani sevilecek biyer değil. Ama ilçeleri derseniz ayrı ayrı şahane.
Giresun merkezde büyüyen gençlere tavsiye, babanız emekli olmadan bir Muğla havası alalım derse, Muğla merkezi kastetmediğinden emin olun.
çok sevdiğim il.

ilçeleri de güzel.
Köylü kaynayan bir yer.Turizimcileri bırak halkına kadar herşeyi kötü.Almayayım aman.
Milas ilçesinde doğup büyüdüğüm ve yaşadığım il. Türkiye'nin hiç bir yeri daha güzel değil, senin yüzünden.
ufacık tefecik merkezi olan ama insanın kendini fena huzurlu hisstiği yer. bana unutamadığım 4 yıl armağan eden şehir. en yakın zamanda tekrar gitmek için fırsat kolluyorum.
Dandik il. Şu Fethiye bir kurtulamadı şu dandik ilin boyunduruğundan. Bir gün il olacağız. Göreceksiniz.
ilçeleri güzel olan şehir.

fethiyenin il olması durumu vardı. çok ciddi gündemdeydi son dönem ama devlet bahçelinin şu ittifak oprtamında il yaptırmayacağı çok belliydi. kurtulamadık yine muğla merkezden.
senelerdir yaşadığım şehir. hiç bir şehre değişmem