bugün

Doğası mükemmel olan şehir.
Yaşadığım şehir ama merkezinde bi bok yoktur ilçeleriyle adını duyurmuştur bodrum datça fethiye Marmarisle kalkınır.
iş sebebiyle hayatımın iki yılını geçirdiğim güzel şehir. havası, insanlarıyla yaşanılası memlekettir.
Bodrum beldesi olmazsa olmaz yerlerden biridir.
iş sebebiyle henüz gidemediğim şehirdir. başka sebeplerle de gidemedik ki bu entariyi güzel bilgilerle dolduralım.
balı sağlam olan il.
tayyip'in gelmesiyle bugün karışacak olan memleketim.
insanı değil de doğası çok güzel bir yer.
çürük mü çürük bi yumurtayı hak eden bir kişiye ev sahipliği yapacak köküne kadar sosyal demokrat il.
ben size alamazsınız demiyorum belediyeyi. hobi olarak gelin gene alın. alırsınız üçün birini.
edit: kanımca, son derece önemli bi besin kaynağı olarak yumurtaya ve onu meydana getiren tavuğa saygısızlık olur diye düşünmekteyim. son kararım bu yönde.
Belediye seçimlerinde bütün chp seçmenini evlerine kapatsalar, kimse o gün dışarı çıkamasa, Konya dan adam,toplasalar seçmen olarak Muğla ya, chp aday yerine Osman gurun u değil de bayır'dan bir eşşek çıkartıp adayımız bu dese, yine oranlar şöyle olacaktır;

%48 chp
geri kalan oylar mhp akp:)

yazın bunu, akp nin yaptığı her yatırım boşadır muğlada, muğladan alacağı sadece kafacalı halilin goca mektepte okuyan oğlu tolga nın taşşaklarıdır.
Beyfendi muğla'ya geliyor muş!

Marmariste ara sokaklara bile "hoşgeldiniz sayın başbakanım" afişleri asıldı. Adam marmarise gelmeyecek. Bakın gelmeyecek. Peki asan kim. AKp gençlik kolları mı? Hayır. Muğla Valiliği ! Bu allah belanızı versin number one.

Fethiye de liman başkanlığı tüm tekne sahiplerine bildiri yaptı ve tekneler yat limanını terketsin diye. Lan oğlum kış başlamış zaten. nereye gidecek bu tekneler. AÇıkta rüzgar fırtına. Zaten çoğu kış başı motorunu bakıma sokan var personelini gönderen var. Neden çekilecek peki tekneler olası bir beyfendi ziyaretinde ya adam limanda dolaşmak isterse. bu da allah belanızı versin number 2.
sıkıyönetim ilan edilen ilimiz...

(bkz: ileri demokrasinin çok ilerleyip gözden kaybolması)

diktatör bozmasının biri geliyor diye faşizm rüzgarları estiriliyor...
merkez ilçesi beş para etmez olup ilçeleri sayesinde ayakta duran şehirdir.
lacivert şehir.
chp:%49,4
akp:%28,7
mhp:%18,1
hdp:%1,6
şeklinde sonuçlanmıştır.

(#23241648) %0,7lik bir yanılmayla tahminimin tuttuğu şehir.
bütün kış boyunca yağmayan yağmurun şu an yağdığı şehirdir.
bodrum, marmaris, datça ve fethiye gibi muhteşem güzellikteki ilçelere sahip olan ilimiz. ayrıca merkez nüfusu 60 bin civarında olmasına karşın ilçelerinin fazla nüfusu sayesinde toplam nüfusu 800 bin civarında olunca son yasayla büyükşehir yapılmıştır.
türkiyenin en güzel şehirlerinden biridir. antalya ile yarışır yaşamak ve gezmek için çok uygun bir yer. antalya ise gezmeye daha.musait ama çok daha sıcaktir.
içimi cız ettiren şehir. Özledim ben Muğla yı.
[kat: türkiye şehirleri]
öğrenciler için uygun kiralı evlere sahip olan ve esnafların biz öğrencileri para makinesi olarak gördüğü güzel şehrimiz.

(bkz: 1+1 ev 600 tl)
dün gece başlayan şiddetli yağmurlar nedeniyle felç olmuş şehrimiz. son 24 saatte metrekaresine 46 kilo düşmüştür.
Kardan nasibini almış şehirdir.
ilçelerin turistik ünü Muğla kentini gölgede bırakır. Ancak osmanlı zamanından beri jeolojik konumu nedeniyle Mugla merkez olmustur. daglık bir cografyası olan bölgenin merkezindedir. Osmanlıdan beri memurlar gelip gitmiş bazıları da yerleşmiştir. Bu yüzden memur kenti olarak uzun süre içinde kedi kültürünü kurmuştur.

ilçelerine gelince. adalılar haricinde ilçelerindeki halk yörüktür. ve turizmden parayı erken vurmuş ve adeta şımarmışlardır. Muğla'nın halkını pek sevmezler. Nedeni bilinmez Mugla'nın hep merkez olmasını mı yediremezler anlamam.

Fethiye en büyük ilçelerindendir. Ancak en yobaz ilçelerinden de biridir aynı zamanda.. zaten seçimlere bakınca anlarsınız. Bodrum istanbullu'ların ikinci duragıdır.

Kendin içinde küçük bir "trolian park" adında müze vardır. 7 milyon yaşında hayvan kemikleri. Bugunku hayvanların atalarının kalıntıları vardır. çok kucuk bir muzedir. Ama görmeye deger.
ilçelerini çıkarsan yozgat, sivas gibi iç anadolu ili olacak şehircik.

denizi bana soğuk geliyor akdeniz'de büyüdüğüm için sanırım.