bugün

fethiyeliler çoşmuş yine.. Muğla ve fethiye yi yakından tanırım Dışarıdan bir göz ile ve bayaa zaman geçirdiğim bu iki kenti kıyaslarsam.

Muğla nın yerel halkı fethiye nin yerel halkına 100 basar arkadaşlar...

Fethiye'nin demografik yapısını biraz adalılar (Rodos - Girit) iyi anlamda değiştirmiş ancak yine de kentin 25 sene önceye kadar çoğu seracı çomar...

Normalde çiftçimize saygımız sonsuz ama bu çiftçi haddini bilmeyen takoz kafalı ve Muğla dan ve Muğla lılardan nedensiz nefret eden bir çiftçiyse böyle bir yorum yapmak yerindedir.

Yine de Rize lilerden bir tık ileridir Fethiye nin halkı. Hatırlıyorum çocukken denize gittiğimizde o güzelim koylarda bir tek adam yoktu. Sonradan aklım yerine geldi. Şu yörük kültürü öyle işlemiş ki daha yerel halk yeni yeni denize giriyor düşünün.

Adalılar adam etti Fethiye'yi o da ancak bu kadar... Şimdi takoz kafalı Fethiye lilerin (genelleme tabii) yorumlarını kenara bırakırsak Muğla dan bahsedeyim.

Aslında Muğla osmanlı zamanından beri vilayet olduğu için hep okumuş memur gelmiş. Bazıları da kalmış Bu yüzden Muğla da halk kültürel anlamda bir avuç kent olsa da Fethiye2liden fersah fersah ileride...

En basitinden Fethiye de kitapçı sayısına bakın bir de ondan çok daha az halkın yaşadığı Muğla da....

Son not: Ben kimsenin kimseyi ötekileştirmesi taraftarı değilim ancak böyle çıkan çomarlara karşı olabildiğince bir açıklama yazma gereği duydum.
seni asla unutmayacağım.
ilçeleri sayesinde büyükşehir olan il. şehir merkezi nüfusu 70 bin toplam nüfusu 900 bin.
cok sevdigim, bahar kokusunu hatirlatan sehir. yakindir tekrar gidecegim zaman.
izmir, eskişehir, kadıköy, nilüfer ile birlikte taşınılacak ender şehirlerden biri olan şehir. bir buraları kaldı artık.
Evi tuğla dan kızı muğla dan demişler.
Batıda yaşamak istiyorum.
desteklediği partisi ve "hayır" kararı hiçbir zaman değişmeyecek birkaç ilden biri. izmir'in kardeşi de diyebiliriz.
Körü körüne bir şeye bağlanan şehir. islamcılardan farkı ne?
akp nin hiç bir zaman kazanamayacağı kent.
Cumartesi günü, i am lucifer ile, Akyaka ilçesinde rakı içeceğim şehir.
Ben qalp Akyaka.
Arabayla giderseniz de rezillik arabasiz giderseniz de rezillik taksiciler müthiş Kazikliyo arabayla gitseniz de benzininiz gidiyo istanbulda bile ilçeler birbirine bu kadar uzakta değil her taraf birbirine çok uzak.
Memleketim olan şehirdir. Bizzat sevdiğim ve yaşadığım her zaman aşkla bağlı kalacağım şehirdir. Küçüktür evet ancak insanları samimidir. 15 dk kadar bir sürede bir çok kişinin merak ettiğin akyakaya inebilir mavinin ve yeşilin o muazzam uyumunu görebilirsin.
Kışı nasıldır bilmem.
Yazı çok aşırı sıcak ve kalabalık. Leş bi gece hayatı var. Esnafı avcı gibi.
Sırf denizi için gidilir ama.
güzeldir değildir bilmem ama dizi sektörü sırf tatille birlikte dizi çekelim diye buralarda köy dizisi çekmesinler artık. her yaz kusturuyorlar. evet.
akp nin hiç bir zaman kazanamayacağı kent.
muğla'nın fethiye ilçesinde doğmuş biri olarak kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok güzel bir yer herkesin gelip görmesi gerekir.
muğla ilinin tatil bölgelerine giderken sanki ayarlanmış gibi tepeden aşağıya doğru manzara izleyerek inilir.
türkiyenin 19. büyük ili.
yüzölçümünü 12.949.21 km2 dir.
büyüklüğü vanuatu'nun yüzölçümünü kadardır.
Favoriler listemde artik izmir'i gecen, en sevdigim cennet sehirdir. Sevgilimle birkac gun daha marmaristeyim, daha once yesil deniz kadar mukemmel bir yerde yüzmemistim. Hayatimin sonuna kadar kalabilirim burada.

Edit: sahiller komple kürt degil, rustur. Merkezinde de yörükler vardir.
Tatilde gittiğim ve ciddi anlamda sevdiğim şehir olmuştur. Kürt, çomar falan denmiş ama ben rastlamadım. Ayrıca olsa ne olur ? On numara şehir. Domuz eti satan restoranlara rastladım ki çomar bir şehirde bu kadar fazlası olmazdı. Turist dolu. Komşum ingiliz bir aileydi. Güzeldi. Paraşütle atlanan yere çıkmak için çok çok uğraştırmış ve güzelim orman havasını bana tattırmıştım Atlayayım derken yere çakılan delilerde vardı, onları es geçemem. Abarta abarta anlatılan sikimsonik metropol şehirlerini yerinde katlar.
Amk memleketi, fön makinası gibi!
fethiye o kadar sıcak ki, deniz buharlaştı.
Son 1 ay ...
her bir ilçesini ayrı ayrı sevdiğim il.
Gelin dostlar muğla çok güzel..