bugün

her zaman ve heryerde kendinsin o. nereye gidersen git kendini de götürürsün. mutlu olmayı bilmeyen o kafasız insanı..
insanın değiştirmeye çalışmadığı bakış açısıdır.
(bkz: insan ırkı)
kararsızlıktır yahu.
mide bulantısı.
geçmiyor adi şey bir türlü.
dalgalandım da duruldum adlı veciz şarkıyı vatani görevini vücudumda yapan ve bulam bulam bulanan mideme itfah ediyorum...
hiçbir şeyden memnun olmayan sürekli sıkıntı veren sevgili.
mutlu olmayı sağlayan, beyinde bulunan serotonin hormonunun salgılanmamasından kaymaklanan ruh halidir. dolayısıyla; kaynak serotonin hormonudur, zira bu hormon sürekli salgılandığı takdirde başınıza ne gelirse gelsin, sürekli mutlu olursunuz.
kalabalık içinde yalnız kalmak.
ne istediğini bilmemektir.
elindeki imkanları yok sayıp, değerlendirmemek. hep olmayanları hayal etmek ve istemek.
adamına göre değişen ama işin aslı mutsuzluğun kaynağında değildir...o kaynağın canlı kalmasını sağlayan sizin beyninizdir..söyleyin beyninize o kaynağı kurutsun ve sizde hep mesut yaşayın...
(bkz: memnuniyetsizlik)
(bkz: işsizlik) ama en önemlisi genetik yapıdır. yapısında huzursuzluk olan bir insan cennete girse mutlu olamaz.
(bkz: insan)
bir gece yarısı kalkıp sigara paketine bakıp sigara bulamamaktır.
ihtiyaçların karşılanmaması ile alakalıdır.
herşeyden sikayet etmek, daha fazlasını ıstemek, daha fazla mutlu olmak ıstemek, daha cok sevilmek, daha çok ilgi gormek, daha çok ne istediğini bilmemek en büyük mutsuzluk kaynağıdır.
insandan insana değişen , kimi için para ,kimi için zaman ,kimi için hayat olan ve bunun daha fazlası da olabilen şey.
insanların senin hakkındaki görüşlerini takma durumu.
YETiNMEMEK.
ölecek olmamız.
çok mutlu olmayı istemektir bazen.
Onu tanıdıktan bir süre sonra olmayacağı gerçeğinin yüreğinizi bir kanser gibi esir alması.
mutsuzluğun kaynağı kişi ise gün gelir terk edip gider. madde ise el değiştirir. mutlu olmak için var olduğunu bilmek mutsuzluğu önemsememek gerekir.
yanlış yerde doğmak. dünya da olabilir.