bugün

içinde yaşayan insanların mutlu olmasıdır.
Kanunun, kuralın, yasanın tıkır tıkır işlediği, " insan" unsuruna yakışır bir sistemi oturtmuş ülke olmaları en büyük özellikleridir.
Eğitimin, ilim, bilim ve sanatın desteklendiği ve korunduğu bir düzen, olmazsa olmazlarıdır.
Haaa bir de nezaket tabii ki. Kabanın, saykonun, hadsizin haddi çook şaaane bildiriliyor bu ülkelerde.

Keşke bizim ossaaa!
Hepsi tam bağımsız ülkelerdir.
Sokaklarında gereksiz korna sesi olmama özelliği. Sanırım gürültü huzursuzluk, huzursuzluk da mutsuzluk veriyor.
doğu türkistan olmamak, suriye olmamak, filistin olmamak, ırak olmamak diye uzar gider.
Ucuzluk insan olarak değil fiyat olarak. Ewed.
alkol fiyatlarının ucuz olması.
(bkz: jamaika).
Ulkemizin olmayan ozellikleri.
(bkz: halkın mutlu olmaları)
tüm canlılara eşit hakların tanındığı adil bir toplum;
bakın insan demiyorum, canlılara eşit hakların tanındığı diyorum.. her canlının yaşama hakkı var ve kimsenin kimseye zarar vermediği, veremediği bir toplumdan bahsediyorum..
somurtan değil güler yüzlü insanlardan oluşan, hafiflemiş insanların barındığı..
tüm bunları kapsayan bir toplumu barındıran bir ülkenin mutlu olamama gibi bir durumu olamaz zaten.
Insanlarin olmadi bi ulke olabilir ancak
Insan oldu heryerde sorunlar vardir
Nefis ve istekler.
iktidar sahipleri ile halkın yaşantısı arasında uçurum fark olmaması olabilir.
insanlar savaşmaz, herkesler sevişir, yiyişir. Uyuşturucu kullanmak suç olarak görülmez, kimse kimseyi ayıplamaz. Toplumsal baskı yoktur, ahlak normlarını toplum ya da din değil, kanunlar belirler.
Recep Tayyip Erdoğan yeterlidir, gerisi fasarya.
Her yerinden beton akmayan, doğal mekanlar.
iyi bir ekonomi.
iç ve dış işlerinde sağlam bir duruş.
Hoşgörülü insanlar.
huzur, sakinlik. telaşsızlık.
Siyaset ve. Ekonomi konuşulmadan muhabbet edebilen kişileri bir
ARADA görmek yeterli olduğunu düşünüyorum.