bugün

Alışveriş yaparak .
mutlu olmak istiyorsanız, kendi mutluluğunuzdan önce başkasının mutluluğunu düşünmekten vazgeçin.
Bir beklenti içine girmeyin. birilerinden bir şey beklemeyin.
En önemlisi de kendinizi mutluluğa inandırın. mutlu nasıl olunur diyorsanız hâlâ, mutluluğu kendi içinde arayanlardan olun.
En kötü gününde etrafinda seni güldürmeye calisan birileri varsa iste o zaman mutlusundur.
Müzik,sigara çay uclusu ideal.
artılarını farkedebildiğin zaman.
Mutlu olmaya çalışmak yerine sevdiğin işi yaparak.
Bardagin dolu tarafini aramaktan once bardagi gordugune sevinerek.
Hep bi hedef belirleyerek,hayal kurarak ve hep çalışarak.
hayattan hiçbir şey beklemeyerek.
Ülker de var.
mutlu ismi konulduğunda.
Ölerek, o da belki.
Olunmaz.
Uzan yatağa, kur hayalini ( bu hayal istediğin herşey olabilir, orada kimse sana karışamaz, hiç kimse laf edemez, yargılayamaz. Dünyada olan veya olmayan herşeyin hayalini yarat beyninde ) hayal kurarak uyu.
Bazı insanlar mutlu olmayi hak etmiyo bizim hakkimizi yiyolar mk.
artık şehit haberi alamadığımız zaman.
sevgiliyi aşkı iyi geceler mesajlarını geçtim.
insanlara aldiris etmeyi bırakarak........
Anlatım bozukluğu yapmadan .
Anı yaşayarak, beklentiye girmeyerek, gerçekçi hedefler koyarak, hayatımızdaki fazlalıkları çıkartarak sanırım mutlu olunabilir.
beklentileri çok yüksek tutamayarak mutlu olunur dediğim bozuk cümledir. ilk önce kendimize bakacagız. ben neyim kimim amaçlarım ne hayattan beklentim ne bunları bileceğiz. ve bir hedef belirleyeceğiz. ona uygun aktivitelerde bulunacagız. mesela sevdiğimiz varsa dur biraz daha gezelim demek yerine evlilik düşünüyorsak uzatmayacağız. okul iş vs.
Kendine yararlı şeylerle meşgul olup düşünmemek ile.
Ya da ortam değiştirerek, görmezden gelerek.
fazla düşünmeyerek. çünkü iyi bile düşünsen , ille bir bokluk düşüncesi giriyor araya, mutsuz olabiliyorsun amk.
Mutlulugun anahtarı maddesel şeylerden ziyade,deneyimler icin harcama yapmaktır.
mutluluğa çok fazla anlam yüklemeyerek. günümüz insanı hep eller havaya modunda olmak istiyor. ama hayat öyle bir şey değil. yokluğu, ayrılığı, hastalığı, ölümü var. bu gerçeği kabullenip en azından başedemediklerimize tevekkül edersek daha az mutsuz oluruz.
mutlu olunmaz. sizi mutlu eden birileri vardır. yoksa sağda solda sevgisi bol olsun der durursunuz.