bugün

Sayfalarca yazılsa az gelecek olan, can olan ciğer olan, yiğit olan aslan olan.
Acıyorum şimdi milletimize ata seçer birini kötüler birine sempatizan olur. Hepsi özümüz kökümüz yaşa Mustafa Kemal Paşa.
(bkz: sabetayist)
Bir TÜRK para gibidir ışığa tut ATATÜRK yoksa sahtedir.
adını duyduğumda, fotoğrafını gördüğümde, vidyosuyla karşılaştığımda içimden ağlamak gelir. daha 100 yıl önceki tüm çabaları, yeni bir ülke kuruşu gelir aklıma. o ülkenin ekonomisini, politikasını, uluslararası ilişkilerini, insan ilişkilerini, aile yapısını, giyimini kuşamını, dil bilmini, dilini, tarihini, eğitimini ve buna benzer birçok parçasını bir insan hayatında düzenlemiş insandır o. bir de dönüp ülkemin durumuna bakarım, vicdan azabım gözlerimi ıslatır, öfkem depresif bir hale gelir. elden bir şey gelmez.
gerçekten fazla aşırıya gitmeden tapmayın.
bir insan tapılırcasına fazla sevilmez.
fikirlerini gerçekten uyguluyor olsaydık. özel sektörün sermaye yetersizliği veya riski yüzünden kurmadığı bir sürü fabrikayı kurmuş olurduk.
örnek olarak. elektronik yonga fabrikası, bilgisayar fabrikası, uçak fabrikası, tank fabrikası ve dev bir yazılım şirketi.
belki bu fabrikalar dünyanın en iyi üretimlerini yapamazdı ama en azından her anlamda bizim yönetimizde olurdu.
Hayranlık duyduğum ve her geçen gün sevgimin arttığı Ulu Türk.
son yıllarda hakkında birçok gizli belge oldugu iddia edilen eski cumhurbaşkanı..
Ulu önder.
Sonsuz uykusunda bile ismini unutan soysuzları çıldırtan büyük önder.
Hitler ve Stalin ile bir tutanların kullandığı maddeler merak edilmekte..
bırakın şu adamı artık mezarında rahat uyusun.
her fani gibi o da öldü şimdi nerededir.
en sevdiğim fotoğrafı..

görsel

one true alpha..
asalet, beyefendilik, ileri görüşlülük, bilgelik ve tavizsiz liderliğin karakterinde buluştuğu güzel insan.
Az önce rastladığım bir video.

Kurtuluş savaşında esir alınmış ve bir işten dolayı Atatürke madangozluk yapan bir yunanlının kendi ülkesinde Atatürk hakkında anlattıkları.

Atatürke dil uzatanların utanması için bu video...

https://m.youtube.com/watch?v=EdvTZywu8CI

Dipnot:adamlar daha izlemeden eksiledi.
Büyük komutan ruhun sad olsun bugün sehitlerimizi ve seni gözlerim dolu dolu hatirliyorum anma ya çalisiyorum haklariniz ödenmez.
Iyi ki vardin iyi ki tanidik seni ve askerlerini

kimse senin kadar sevemez vatanini.
Bu ulkede onun degerini bir
siyasal Ümmetciler
Birde pkklilar anlamaz.
cunku ikiside yok ediomesi gerekilen iki topluluktur
Kanserlidirler..
Atam bunlarin belini 1930 larda buktuysede islerini bitirememistir ne yaziki artık bize nasib olur artık...
Büyük adam. Arıyoruz kendisini.
dahili ve harici troller tarafından sevilip sevilmediğini hiç de umursamadığım, dünya tarihinde muazzam bir yeri olmasının yanı sıra halkına insancıl ve özgür yaşama koşulları hediye etmiş, ilerigörüşlü zeki ve mert adam.

birileri gibi "ben sizin kurtarıcınız olacağım" deyip yardım kuruluşlarından devlet ihalelerinden vergilerden cebini doldurup vatandaşın anasını ağlatmadığı için, trollerde ve köle ruhlu bazı yaratıklarda hazımsızlık yapıyor.
çok büyük adam be.. çok büyük adam....
bu ülkeye böyle bir adam daha gelir mi, gelmez gibi..
türk tarihinin en büyük kumandanlarından ve tarihteki son türk devletinin kurucusu, kurtuluş savaşımızın başkumandanı, birinci reis-i cumhurumuz, türk halklarının başbuğudur ve bütün mazlum milletlere meşale olmuş büyük devlet adamıdır. emperyalizmin vücud bulmuş hali ingiltere ise anti-emperyalizmin vücud bulmuş hali ise atatürktür. başka yerlerden başka ülkelerden sözde kahramanlar ithal etmemize gerek yoktur asıl kahramanlar şanlı tarihimizdedir atamızda bunlardan bir tanesidir. ruhu şad olsun.
anafartalar kahramanı büyük asker. bugün kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.
"Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muhare­belerini kazandıran bu yüksek ruhtur."

(Mustafa Kemal Atatürk)
Paşam önünde saygiyla egiliyoruz bu gençlik sana minnettar.