bugün

adını gördüğüm an bile boğazımın düğümlenmesine yol açan lider.
En sevdiğim sözü, "iftara daha kaç dakika var ismet." olan devlet büyüğü.
şemsi efendi mektebinde öğrenim görmüştür.
selanikte doğmamıştır.
http://www.bilinmeyenler....urkun-sansurlu-resmi.html

birileri atatürk'ün eşini atatürk'e yakıştıramamıştır. bence bu da düşünceye ve demokrasiye vurulmuş gizli baltalardan birisidir. karşılıklı hoşgörü her sorunun üstesinden gelecektir.

not: kişisel olarak "kadın"ı ne mini etekle severim ne de çarşafla... ben kadını beyaz elbiseler içinde uzun saçlarıyla bir melek gibi hayal ederim. vücuda yapışık kot pantolonlu ve şortlu kadınları da severim. yani ama hürriyete mustafa kemal kadar düşkünüm.
sözlükte ne yaptığını bilmeyen, şuursuz insanların malzemesi olması gerçekten çok üzücü olan yüce ÖNDER. O her zaman kalbimizde yaşayacak !!! dini araç olarak kullananlara pabuç bırakanlar ATATÜRK'ü silemeyecek.
-Atatürk'ün öldüğü gün istanbul Üniversitesinde ders okutan Alman Profesör derse girdiğinde öğrencilerin üzgün halini görünce yüreği parça parça olmuş üniversite rektörüne telefon ederek ;
-Bugün ders veremeyeceğim ne yapayım? diye sordu.
-Sizin memleketinizde büyük bir adam ölünce ne yapılıyorsa onu yapın. dedi.Yabancı profesörün cevabı şu oldu :
-Almanyada hiç bu kadar büyük adam ölmedi.
Komünist yakıştırması yapılıp aslında komünizmle alakası olmayan lider. ''Bir gün tüm Türk Devletleri ile, Çin Seddi'nde buluşacağız.'' diyip en büyük hedeflerinden birini belirtmektedir.
Bana umutların tükendiğini söyle.
Sana TÜRK olduğunu söyleyeyim..!
mustafa kemal atatürk
Bir süre Rapla Çiftliği'nde dayısının takılmıştır.
türkiye'nin ilk cumhurbaşkanıdır.

devletin, lise ve ilkokul kitaplarında "süper kahraman" olarak lanse edilir.
türkleri başka devletlerin himayesine girmekten kurtaran şahs-ı muhteremdir.

ilk okul ve lisede aşırı derecede okutulduğu için ona olan sevgi 10 iken 8'e düşmüştür ne yazıkki.
vatanı milleti için herşeyi yapmış,ileri görüşlü ulu önder. bir daha asla onun gibi bir lider dünyaya gelmez dedirtir.fakat bazıları vardır ki allah akıl dağıtırken bunlar nerdeydi bilemiyorum hala bir atatürkü sevmemeler, laf atmalar ki bunlar genelde dinci kesimdir acaba atatürk olmasaydı şuan hayatta olabilceklermiydi yada babaları belli olacak mıydı bunlar sanırım akıllarına hiç gelmiyor.
türkiye'nin ilk cumhurbaşkanıdır. lakin her şeyden önce kocaman yürekli, büyük bir insandır. dindar kesim değil dinci kesim kendisinden nefret eder. onu din karşıtı, putperest, islami değerleri yok etmeye çalışan bir deccal olarak görürler. ( bir zamanlar matbaayı deccal'in aracı olarak gördükleri gibi ) lakin o bir çok kesim tarafından bilinmese de dini değerlere saygılı, dinini seven, dindar bir insandır. islam hakkında askerlik alanında olduğu kadar elbette bilgisi yoktur fakat islam'ın kalesi olan istanbul'u işgalden kurtarmaya ön ayak olmuştur.

yalnız türkiye'de onun peşinden gidenler hep yanlış yolu izlemişler, onu kullanarak yavşaklık etmişler, onu adeta bir maske olarak kullanarak bir yerlere gelmeye çalışmışlardır. işte ipin ucunun inceldiği nokta da burasıdır. onun peşinden gittiğini iddia ederek her türlü yavşaklığı yapanların suçları onun üzerine yıkılmaya çalışılmış ve doğrudan bazı suçlar onun üzerine yıkılmıştır.
bugün türkiye'yi olimpiyatlarda temsil eden, henüz 17-18 yaşındaki genç kızları görünce tekrar tekrar yad edilmesi gereken büyük lider.

açtığı yolda bugün bir çok sporda nice genç kızlar yetişiyor. bu gurur hepimizin.
bir 7154 entry daha girilse anlatmaya yetmeyecek adamdır.
askeri dehaya sahip bir lider ve bir ülkeyi yönetebilmek için gerekli siyasi bilgiye sahip bir yöneticiydi.
atatürk sevgisini bana sürekli aşılayan bir ailede büyüdüğüm için mi bilmiyorum hedef olarak onun belirlediği yolu seçtim kendime, zaman geçiyor, hala izinden giden insanlar yok değil, ama 3 kuruşluk adamlar bir ülke için en önemli olan şeyi, laikliği alay konusu olarak benimsemiş, burada içinde laiklik ve mustafa kemal atatürk geçen tartışmalar başlatmaya bayılıyor. neden utanıyorum bilmiyorum ama böyle konuların tartışıldığını, insanların bişey bilmeden konuştuklarını gördüğümde onların yerine de utanıyorum, atatürkü insanların kafasında böyle bir yere koyan sistemi yoketmek istiyorum, yediği kaba tükürüyorlar, vatanını borçlu olduğu adama bok atıyorlar, onun kötü yanlarını abarttıkça abartırken iyi taraflarını kimse konuşma gereği duymuyor. 50 kuruşun bile hesabını yapan bakkala gösterdiği saygıyı göremeyen bu adam, sadece bilimin ışığından ayrılmayın, bu vatan size feda olsun, siz okuyun, büyük adam olun, kadınlarınızı ezdirmeyin, dünya düzenine ayak uydurun dediği halde bilgisayarının yanında spermli peçetesi, kokan ağzı, kirli tırnaklı boş beyinsiz gerizekalı onu burada kötüleyerek büyük bir iş yaptığını zannediyor. çok sinirleniyorum sözlük.
ilk çizimlerinden biri. görsel
Seviyoruz kendilerini *
boş bir kağıda, bir internet sayfasına yazılacak hiçbir şeyin zekasını ve liderlik ruhunu övmeye yetmeyeceği ulu önder.
1881-1938 yılları arasında yaşamış türk politikacıdır.
ilk cumhurbaşkanıdır. siyasetten iyi anlardı.
padişah ya da kral olmamasının sebebi o gücü elde etmek istemeyişi olmayan, demokrasiye inancı olmayan millî mücadelemizin lideridir.

1. dünya savaşı ve sonrasına bakarsak habsburg, romanof, hohenzollern, kaçar ve osmanlı hanedanlarının tasfiye edildiğini; birçok cumhuriyetin kurulduğunu görürüz ki bu da dünya kamuoyunda, monarşiler ve hanedanlıklar aleyhindeki tutuma işarettir.
iran ve ırak'ta cumhuriyet olarak adlandıramayacağımız rejimler olmakla birlikte, bunların birer "kukla" iktidar olduğunun da altının çizilmesi gerekir.

bununla beraberatatürk'ün sultan ya da halife olması atatürk'ün gücüne güç katmazdı. atatürk gücünün zirvesinde idi. şevket süreyya aydemir'in deyimi ile "tek adam" idi. izmir suikasti sonrasındaki yargılamalara ilişkin "ali fuat cebesoy'a" söylediği "paşaları senin hatrın için affettim" cümlesi de atatürk'ün sahip olduğu gücü gözler önüne sermektedir.
dersim'de koca bir şehri "öldürün" emriyle katliama kalkışan bir liderdi.

cumhuriyet kurulmadan evvel başı kapalı hanımı, islami yaklaşımı varken gücü eline aldıktan sonra numara yaptığı ayan beyan ortaya çıkan liderdi.

rize / hamidiye' de sırf şapka takmıyorlar diye kendi savaş gemilerimizle rize sahillerini bombalatan liderdi.

ülkeye zarar vereceğini bile bile "ismet inönü" gibi birisini memleketin başına bela eden bir liderdi...
dersim'de yeni kurulmuş körpe cumhuriyet'e karşı isyan çıkartan, osmanlı zamanından beri vergi kaçırmaktan başka bir yararı olmayan toprak ağalarını yurdundan ettiği için,

cumhuriyet kurulmadan önce de, kurulduktan sonra da başı kapalı anaların başörtüsüne dokunmayan ** ama birilerinin dini kullanıp insanları çıkarları doğrultusunda yönetme imkanını elinden aldığı için,

yapılan devrimlere ve "din elden gidiyor yetişin" çığırtkanlıklarıyla kuvay-i milliye'ye karşı adam toplayıp mehmetçiğin kanını yere döken hiç kimsenin gözyaşına bakmadığı için,

ve oturduğu ülkenin topraklarının güvenceye alındığı lozan antlaşması'nın ismet inönü'süz asla kazanılamayacağını bilmeyen lağım farelerine dün de, bugün de ve muhtemelen yarın da ağır bir tekme attığı, atacağı için sevilmeyen liderdi...