bugün

Bir gün görmüştüm bu adamı. Normal birine Selam verirken iki elini correct işareti yapıp iki şakağına da değdirip çekiyordu.

Milli görüş selamı desem değil, alakası yok. Kendi bulduğu selamlama yöntemi sanırsam, rabia gibi, bozkurt gibi.
Saadet partisinin genel başkanı bu fetö olaylarındaki yanlış söylemlerinden dolayı kendini ve partisini yıpratmış ve tabanın güvenini iyice düşürmüştür.
Verdiği gensoru neticesinde mesut yılmaz hükümetinin yıkılışına sebep olduğunu öğrendiğim becerikli siyasetçi ve hukukçudur.
Ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi ve ankara üniversitesi hukuk fakültesi'ni bitirdi. sivas cumhuriyet üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğretim üyeliği ve kurucu dekanlığı ile xx. ve xxi. dönem kahramanmaraş milletvekilliği yaptı. serbest avukatlık yapmaktadır. halen saadet partisinde siyasi hayatına devam etmektedir ve 4 mayıs 2014 tarihli kurultayda saadet partisi genel başkanlığına tekrar seçilmiştir. evli ve 2 çocuk babasıdır.
"bizim dinle diyanetle kaybedecek vaktimiz yok.",diyerek davasına ihanet etmiş olan saadet partisi genel başkanıdır.
Tam bir kamalak. Fetonun kucağında zıplar.
halkın malesef sadece hitabete gençliğe ve konuşma gücüne baktığını gösteren genel başkan. yok başkanım 2 üniversitede bitirsen prof da olsan adam ne okuduğu belli olmayan ama ağzı iyi laf yapan karizmatik kişiyi dinliyor. iyi niyetini görüyoruz ama olmuyor. artık partinin başına fatih erbakan gibi dinamik ve kitleleri peşinden sürükleyebilecek başkası geçmeli. suç sizde değildir ama sizlede yürümemektedir. kongre yapılıp sizi genelbaşkan yardımcısı yapmalıyız ama liderlik otorite karizma malesef olmazsa doğruyu da söyleseniz %2 yi geçmiyor malesef.
eşşek kadar tusaş fabrikasının varlığından habersiz ülke yönetmeye kalkmış kamalak beyinli.

http://www.internethaber....tan-sok-iddia-792579h.htm
Aktrollerin "mustafa saçmalak",diye lakap taktığı siyaset kişisidir.
üstad nuri pakdil ile arasındaki diyalog güldürmüştür:

N. Pakdil: Mustafa, bu seçimlerde oyunu Ak Parti'ye vereceksin değil mi?

M. Kamalak: Efendim ben saadet partisi'nin genel başkanıyım.

n. pakdil: olsun sen yine de ak parti'ye ver mustafa.
temiz uslübü ve efendi yaklaşımıyla tanınan lider. oy vermeyecek olanların bile mutlaka içten içe sempati duyduğu lider.
efendi gericidir.
partiyi yaşlılar lokali yapan oğuzhan asiltürk ve şevket kazan ın oyuncağı.gerçi oda onlar gibi ama neyse.
çakma perinçek.
paralel yapının işbirlikçisi başka bir siyasetçidir.
"Türkiye'de güzel yollar, köprüler yapılıyor, "Ama üzerinden giden arabaların tamamı yabancı. Yolu biz yapıyoruz ama arabayı başkaları bize satıyor. Güzel havaalanları vesaire var ama bütün uçaklar yabancı.

Üretmeyen bir ekonomi milletine refah getiremez." diyen saadet partisi lideri.
her konuşmasını dinlediğimde aklıma şevki yılmaz geliyor. hitap şekli falan benziyor bayağı.
MADENE YAŞAM ODASI YAPMAK iSTEDiN DE PARLAMENTER SiSTEM Mi ENGELLEDi? diyen mantıklı muhalefetiyle dikkat çeken milli görüş lideri.

--spoiler--
Her seçim öncesi gerçekleri saptırmak için yeni oyunlar kurgulandığını belirten Kamalak, “Dün itibariyle diyorlardı ki yeni anayasa diyorlardı. Bu seçimde ise başkanlık sistemi diyorlar. Sanki başkanlık sistemi gelince her şey düzelecek. Değerli kardeşlerim elimizi vicdanımıza koyalım ve hep birlikte soralım. 13 yıldır iktidardalar asgari ücreti iki katına çıkarmak istediler de parlamenter sistem mi engel oldu? işçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam yapmak istediler de parlamenter sistem mi mani oldu? işsiz kardeşim, işsiz gençlerimiz sizin için çalışacağınız fabrikaları kurmak istediler de parlamenter sistem mi mani oldu? Yoksa sizler mi engel oldunuz?

Bir lokma ekmek için madenlerde can veren yiğitlere yaşam odası yapmak istediler de parlamenter sistem mi engelledi? Delikanlım yeter artık ben bunların boş laflarına doydum gerçekten güçlü Türkiye istiyorum diyorsan gel oyunu Saadet'e ver. Bu oyunu bozalım.” dedi.

--spoiler--

http://www.milligazete.co...ALERI/364356#.VWsLN8_tlBc
Sanki başkanlık sistemi gelince Türkiye’nin bütün sorunları mı çözülecek diyen ve bu konuda haklı olan milli ittifak lideri.

--spoiler--
"VADETTiKLERi SiSTEM DESPOTiMZDiR

Daha sonra kürsüye gelen SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak da hükümetin icraatlarını eleştirdi. AKP’nin vatandaşa vadedecek bir şeyi kalmadığı için kavga politikasına sarıldığını, toplumu kutuplaştırdığını anlatan Kamalak, sihirli bir mesele gibi ‘Başkanlık’ konusuna sarıldıklarını dile getirdi. Kalamak, vaat edilen başkanlık sisteminin tam anlamıyla 'despotizm' olduğunu öne sürdü. ‘Sanki başkanlık sistemi gelince Türkiye’nin bütün sorunları çözülecek’ diyen Kamalak, “Hadi oradan be, kimi kandırıyorsun. Senin başkanlık dediğin sistem despotizmdir. Bir parti 550 milletvekilinin tamamını alsa başkanlık sisteminde hükümet kuramayacak. Bütün atamaları başkan yapacak. Atama ve görevden alma yetkisi ona ait. O zaman Meclis ne işe yarayacak?

Misalen; bunlar fındık borsasını Karadeniz’e getirmek istedi de parlamenter sistem de, siz mi engellediniz. işçiye, memura yüzde 50 zam vermek istediler de parlamenter sistem mi engel oldu, işçi, memur mu istemedi ?” ifadelerini kullandı
--spoiler--

http://www.bugun.com.tr/s...okrasiden--haberi/1668555
paralel ile ortaklaşıp Erbakanın kemikleri sızlatan iki ismimden biri diğeri ise köşke çıkartacağım deyip dönek malum kişi.
iktidar temsilcilerinin dini siyasete alet etmesine tepki gösteren milli ittifak lideri.

--spoiler--
"Şirk kokan, sapkın ifadeleri hatırlatan Kamalak, “Ben ürperiyorum, tiksiniyorum. Bizim hacılarımız, hocalarımız, müftülerimiz bu alanda sessiz kalıyor. Acaba ben mi yanlış düşünüyorum diye kendimi sorguluyorum.” dedi.
--spoiler--

http://www.gercekgundem.c...iciden-diyanet-elestirisi
sakarya da hali hazırda bulunan halk arasında dank palet fabrikası diye bilinen 1010'uncu Ordudonatım Ana Tamir Fabrikası da otokar (koç grubu) destekli milli tank olan altay tankı test imalatları devam etmektedir.

kamalak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı.

http://tanktarihi.tr.gg/Altay-Tank.htm
http://www.twitter.com/kamalakmustafa
Saadet partisinin genelbaşkanıdır.
üzüldüm düştüğü duruma, bildiğin oyuncak olmuş, yazık kendini bu duruma sokmaması ve ehli dalalete oyuncak olmaması gerekirdi.