bugün

InsAllah terimle beraber 10-15 yıl görev yapar.
kendisinin seçilmesi fatih terim için çok önemliydi. sportif tarafı tamamen terim’e bırakacağını söylemişti cengiz başkan. aynı soru özbek’e yöneltildiğinde ben kulübün başkanıyım, elbet bazı alanlarda öyle olacaktır gibi saçma bir cümle kurmuştu.

özbek’in oğluyla youtube’dan futbolcu beğenip, transfer ettiğini sanırım bilmeyen yoktur. bu seçimi cengiz değil, cengiz’in terim’le uzun süre çalışacağız ve tüm sportif gücü kendisine bırakacağız açıklaması kazandırdı.

uzun soluklu bir terim süreci için tüm engeller kalktı. ayrıca cengiz’in uefa ile yaptığı görüşmenin ne kadar samimi ve akılcı olduğu almadığımız cezadan da belli.

kısacası cengiz olması gerektiği gibi başkanlık makamını tam doldurabilecek, vasıflı, saygıdeğer bir kişilik. başkanlık sınırının dışarısına çıkıp cavanda gibi bir transfere neden olmayacağı da gün gibi ortada.

seneye tam terim kontrollü bir kadro, kenetlenmiş bir yönetim, kenetlenmiş bir taraftar ile avrupa’da yeni başarı şaşırtıcı değil.

bence galatasaray taraftarı hazır olsun, seneye çok eğleneceğiz.

taraftara gelirsek; bu ülkede bir eşi benzeri daha yok. genel kurul üyelerinin bu demokratik tavrı tamamen taraftar yönlendirmesi ile şekillendi. galatasaray diğer takımlarda olduğu gibi kişilerin, siyasilerin oyuncağı değil, direk taraftarın etki ettiği ve sahibi olduğu bir kulüptür.

bu bugün bilmem kaçıncı kez tekrar resmiyete kavuştu.
Galatasaray kadrosunu orta saha bazında toparlamış olsa da halen forvet alamamıştır, ki Galatasaray’a en az 2 forvet lazımken 38 saat kala ortada isim bile yoktur, ağır saçmalanıyor şu an, hele defans işini ocağa bırakacaz demesi tam hayal kırıklığı oldu.
An itibari ile yüksek kalite bir defans ve forvet ihtiyacı olan ancak transfer döneminin kapanmasına 36 saat falan kala halen bir aksiyona girememiş başkan.
TRT’de kuraları yorumladığı sırada Beşiktaş’ın 3. gol haberini alan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz:

“Harika tebrik ediyorum Beşiktaşımızı. Eğer bu ülke yoksa Galatasaray da yok Beşiktaş da yok Fenerbahçe de yok. Unutmasın insanlar Fanatizmin kör bataklığına saplanmasınlar.”
Hıncal eleştiriyorsa bir adamı; o adam iyidir. Doğruyu bulmanın en kesin yolu şudur; Hıncal ne diyorsa tam tersini doğru kabul edeceksin. Doğru; Hıncalın dediğinin tam tersidir.
beyefendiliğine söz olmayan başkan. takdir ediyoruz.
ama koskoca futbol takımını santraforsuz bırakarak ilk hatasını yapmıştır. gomis' in boşluğunu dolduramaması kocaman bir hatadır. vagner love' ı getirerek de kaçamazsın hatadan, daha da hatalı olursun.
hangi takımda başkanlık yaptığının farkında değil sanırım. eğer galatasaray 3 ayda 1 sakatlanan forvete kaldıysa yerini bu işi bilen birine bıraksın. galatasaray başkanı 2 forvet alacağız dediyse alır.
görsel
bu saatten sonra görevde kalacaksa terim sayesinde kalacaktır.

yatsın kalksın dua etsin şu takım ligde tökezlemeden ilerlesin, şampiyonlar liginde de gruptan çıksın.

işi allah'a falan değil bildiğin terim'e kaldı çünkü.
kulüp batmış adam ne yapsın.
Takımı santrafor konusunda tek adamla bırakarak hayati bir hata yapmış Başkan.
Hele şampiyonlar liginden elenirsek istifanı istemeyene yazıklar olsun.
Başkanım oldu mu şimdi bu? Böyle işin amına koyayım ben.
görsel
Eren derdiyok gibi sıkça sakatlanan bir forvete güvenip türkiye ligi, şampiyonlar ligi ve türkiye kupasında ilerleyecek galatasaray ın başkanı.
Deli cesareti var belli ki.
fanatik bir fenerbahçeli olarak söylüyorum: ezeli rakibimiz galatasaray'ın beyefendi başkanı.

adam elinden geleni yapıyor daha ne yapsın. gerçekten düzgün insan, böyle başkanlar lazım.
Bu adam saydırmayı hedefleyenler gerçekten zavallıdır. Ulan biraz bekleyin amk. Kimse dört dörtlük değil. Olacak bazı hataları.

Ayrıca tek forvete kaldığımızı düşünen saçma sapan bir güruh var. Ulan eren derdiyok var, henry onyekuru forvette oynayabiliyor, sinan gümüşün son vuruşları süper. E daha ne istiyosunuz amk? illa sadece forvet oynayan adam mı gelsin tatmin olmanız için. Bu galatasaray ilk yarıyı basarılı da gecirir gruptan da cıkar arkadaş. Görüşelim ocakta.
bugün dursun 2 olduğunu göstermiştir. ibra, hulk ayarında birilerini her dönem galatasaraya getirmek mecburidir diye başkan olmadan önce gs tvye yaptığı açıklamalar hala kulağımdadır. https://youtu.be/FaA06XuvGRQ linki de mevcuttur.
galatasaray camiasının mutlu olma hakkını elinden almış beceriksiz.

nagatomo terim kontak kurmasa gelemeyecekti, ndiaye ile akbaba da inatla 'galatasaray gitmek istiyorum' diye diretmeselerdi transfer olamayacaklardı.

bu takım denayer varken bile 'stoper lazım' diye bağırıyordu. denayer gitti yeri dolmadı, gomis'i sattın yerini dolduramadın.

çık şimdi 'şampiyon takımın takviyeye ihtiyacı yok' masalını anlatmaya devam et.

sen ve iş bilmez ekibin koca sezonu çöpe attınız. gurur duyun yarattığınız tabloyla şimdi.
Lan bir yenilgi aldık diye ne ağladınız ne salak heriflersiniz ya. Sanırsın kendi sahamızda boluya yenildik trabzon deplasmanında yenildik. Ne bu öldük bittik lafları geri zekalı mısınız.
galatasaray taraftarları maalesef kulüp değil futbol takımı taraftarı olduğu için ancak futbol takımı kötü gittiğinde eleştirilen başkandır.

halbuki erkek basketbol takımımızın başına geçip takımı küme düşmekten kurtaran ve şu şartlarda en iyi tercih sayılabilecek oktay mahmuti transfer yasakları kaldırılıp takım kuramayınca konuştu ve takımdan gönderildi. halbuki kendisine verilen sözler yerine getirilseydi ücretinde indirime de gidebilirdi. şimdi belki bir de onunla çalışmadığımız halde ücretini öderken ondan daha kalitesiz bir koçla çalışacağız. üstelik bu koçu bize öneren de fenerbahçeli cumhurbaşkanı danışmanı ve tbf başkanı hidayet türkoğlu. haydi mahmuti'yi gönderdin, bari en azından o standartta birini bul. bjk bile gitti duşko ivanovic'i getirtti. durun daha bitmedi. eylül ayındayız ve transfer yasakları hala kalkmış değil.

kadın basketbol takımında marina maljkovic gitmek istedi diyerek gönderildi. kadın açıklama yaptı ben kalmak istiyordum gönderdiler diye. hani başarılı başarısız tartışılır ama kadın daha bir ay önce eurocup'ı getirmişti. sonra cengiz yönetimi ne mi yaptı? aylarca yalan haber yaptırdı, sonra u19 antrenörünü başa getirdi, transfer filan pek yok zaten. muhtemelen takımda transfer yasağı da vardır.

voleybola hiç girmiyorum bile.

sponsorlarımızla geliyoruz demişlerdi, forma tedarikçisini bile zor buldular geçtiğimiz hafta. üstelik bu sezon bu takımların en düşük bütçeyle oynayacakları sezon. böyle bir yılda takım kurmaktan aciz bir yönetim.

şube yöneticileri basketboldan anlamıyor.

genel menajer ve başarısızlık muskası ömer yalçınkaya bir galatasaray liseli işsiz olduğu için maaş alıp görevinde kalmaya devam ediyor.

tanım: tek başarısı dursun özbek olmamak olan bir başkandır.
galatasaray taraftarının ağzına bal çalmak için rakibine iftira atan başkan. böyle konuşuluyor, söyleniyor, duyduk tarzı fotomaç, fotogol, fotospor gibi söylemlerle başkanlık yapılmaz. bunun benzerini şenol güneş yapmaktadır, şöyle deniyor, böyle söyleniyor, şunu duyduk tarzında konuşup rakiplerine iftira atar, sonra olayın öyle olmadığı ortaya çıksa da gıkını çıkarmaz, rakiplerine iftira attığıyla kalır. aha mustafa cengiz de tam olarak böyledir, kendi götünü sağlama almak için, kendi taraftarına şirin gözükmek için hikayeler uyduruyor gibime geldi benim.

iftira dediğim şu söylemidir; "aynı rakibin nagatomo için 4,5 milyon euro önerdiği söyleniyor".

kardeşim söyleniyor nedir yahu? söyleniyor lafını bir başkan kullanabilir mi? kim söylüyor onu da açıkla o zaman, şu söylemle fenerbahçe'yi zan altında bırakmıyor musun? kaldı ki fenerbahçe'nin bu sezon transfer politikası ortada, kaleciyi hariç tutarsak bonservis ödeyerek aldığı en yaşlı futbolcu 24 yaşında, kiralık bile 30 yaşında tek oyuncu almışken, 1 hafta sonra 32 yaşına girecek olan nagatomo'yu 4 buçuk milyon euro bedelle alır mıydı fenerbahçe? azcık mantık yürüterek objektif düşünün bu konuyu.

dediğim gibi, kendi taraftarının gazabından korktuğu için fenerbahçe'ye sığınmaması gereken başkandır. hem kendi taraftarına karşı verdiği sözleri tutmaz, hem de rakibine saldırarak hedef şaşırtmaya çalışır. yemezler mustafa efendi, köylü kurnazlığını git başka yerde yap.

kendisi hiç sevilmeyen dursun özbek'in kurduğu kadronun, getirdiği hocanın ekmeğini yemiştir. başkasının ekmeğini yeme konusunda başarılıdır ancak yöneticilik ve adamlık konusunda sınıfta kalmıştır.
mustafa cengiz başlığında bile şenol hoca ya laf sokmak için yarışıyorsunuz.
şenol hoca 2011 den beri uğradığı haksızlık için ağzını açsa utançtan takımınız sahaya çıkamaz, sahaya.. neyse bunlar mustafa cengiz in başlığında yazılacak şeyler değil. ama fenerliler vericeksiniz o 2011 kupasını eninde ya da sonunda buna hazırlanın...
başkanı olduğu camianın taraftarları da sürekli fotogol, fotospor, fotomaç tarzı gazeteler okuyor olacaklar ki, söyleniyor, duyduk, konuşuluyor laflarına hemen inanıyorlar.

he canım he, fenerbahçe 32 yaşındaki adam için 4 buçuk milyon euro önerdi ama inter 2 buçuğa galatasaray'a verdi.

tabi oğlum manyak mısın?
Antepliymiş. Zaten bir gevşeklik sezmiştim bu adamda. Evet
Şu ana kadar totelde çok iyi iş çıkarmış Galatasaray başkanı.
Hakem sorusuna ise biz sezon başında hakem kararı yüzünden kupa kaybettik, ötesi yok. Dedi.

Ağlak takımlara duyrulur.