bugün

"Bu akşam ölürüm" adlı şarkıyı vaktiyle söylemiş; ama popüler olamamış kişidir. 1996 yazında Burhaniye Artur kumsalında bir avuç gitar çalan kızdan dinlediğimde şaşırdığım, ne güzel şarkı dediğim; ama popüler olduktan sonra nefret etmeye başladığım şarkının yorumcusudur. Hep saygı duymuşumdur aslında. En sonunda Toroslara kaçacağım diyince son noktayı koymuşumdur. Bana da standardı sağla ben de Toroslar'da yaşayayım. "insan dünyada hayal ettiği müddetçe yaşar." Ne güzel söylemiş Yahya Kemal.
sağlam adam , samimi insandır. garibandır, mazlumdur. bir konserinde bir gün boyunca birlikte bulunmuştum murat'la.

sanatçı kaprisinden uzak (hatta ne olduğunu bilmeyen) , içten , çirkin bir adam işte. sokakta her murat diyene yönelerek herkesle sohbet etmesi , kimseyi incitmemeye çalışması ilgimi çekmişti.

bir de kardeşi vardı. o da albüm yapacaktı, sanırım olmadı.

safranbolu, çevrikköprüde yediğimiz yemeğin ( özellikle kömüş yoğurdunun) lezzeti hala unutulmadı!
Haberaktüel de yazardır. Hakkında ileri geri konuşmaktansa yazılarını okumak onun hakkında en doğru fikri verir bence. En sevdiğim sanatçıdır aynı zamanda.
samimi olduğuna inandığım, oturup saatlerce sohbet edilesi insan.

ayrıca youtube'daki sam amcalar klibi mutlaka izlenmeli.

http://www.youtube.com/watch?v=h-o-2pTp4to
kıllandırma servisi tarafından sibel kekilli ile benzerlikleri açıklanmış rockçı.

1.ikisinin de soyadı kekilli,

2.murat kekillinin albümlerinden birinin adı yedi-altı
sibel kekillinin kaç filmi var?yedi bilemedin altı
meeleyerek şarkı söylemesine rağmen dinlediğim,hatta dinlemekten zevk aldığım adanalı rockçı,hemşerimdir aynı zamanda.en son iki yıl önce seyhan nehrinin kıyısında bi kafede batak oynarken görmüştüm kendisini.
şarkılarından birinde: oy ruhundan öpem seni diyerek, vakti zamanında bana çok samimi gelmiş, barış manço vari vücut hareketleri olan sevimli ve samimi bir arkadaşımızdı. işi ticarete döküp paranın bi tarafına koymaktansa efendi gibi çekip gitmiştir. inşallah para kazanıyodur geçinecek kadar dediğim hemşehrim. ayrıca adana dan çıkan çirkin krallardan sadece bitanesidir.
adana'nın murat göğebakan, feridun düzağaç, haluk levent gibi anadolu rock piyasasına kazandırdığı isimlerden birisidir. taksim istiklal caddesi başta olmak üzere onu istanbulun bir çok semtinde yürürken görebilirsiniz. pek bi tv programlarına katılmadığı, piyasaya pas vermediği halde hemen hemen tüm konserleri tıka basa dolu alanlarda yapılır. haberaktuel.com sitesinde yazarlık yapıyor. http://www.haberaktuel.co...-KEKILLI-yazisi-1177.html
gayet içten ve samimi şarkılar yapmaya çalışan ve bir çoğunda da insanı hayrete düşürecek derecede başarılı olan(her ne kadar bazı şarkı sözleri özentisiz olsa da) anadolu rock temsilcisi. kanımca haluk levent, barış akarsu gibi kişilerden pek evladır. gözlemlere takılan bir diğer ayrıntı ise barış manço abisinden esinlendiği aşikar olan şarkı söylerken yaptığı el hareketleridir.
son zamanlarda beyoğlunda fazlaca gözüme takılan anadolu-rockçı.* adana'dan donmüş sanırsam. hatırladığım kadarı ile kendi köyünden olan gençlik aşkı ile evlenmiş "bundan sonra albüm çalışmaları dışında köyümde yaşayacağım; " demişti. sanırsam ya beyoğlunda bir yerlerde sahne alıyor ya da albüm yapmaya gelmiştir.
yeni albümü çok yakında çıkacak olan adanalı uzun saçlı adam.
uzun saçlı kafasını sallayarak ''yaşa dediii, yaşa dedii inadına diye'' bağıran şarkıcı diycem ama güzel bir parçaydı.
ahir zaman albümünde okuduğu ayetin yanlış olduğu ortaya çıkan ama değiştirip değiştirmediğini bilmediğim şarkıcı. e harflerini her çukurova insanı gibi farklı gırtlaktan çıkarır.
albüm çıkardığında orjinal olarak alınması gerektiğine inandığım albümler çıkaran sanatçı ayrıca doğal, dürüst, içten ve samimi olmasıyla bilinir ve tanınır.
bir zamanlar albüm yapmak için kendini 5 ay toroslara kapamıştı. ama severim bu adamı piyasadaki en efendi, mesleğini yapan adamlardan biri. zaten diğerleriyle aynı yere bağlasan bu adam duramaz arkadaş.
vakt - i zamanında murat göğebakan'la birlikte mesafeler isimli bir müzik grubu kurmuş ve bu grupla adanayı sallamış sanatçı.
(bkz: alır seni boşarım)
insanlığını falan bilmem de, geçen gece tv'ye takılırken kral'da bi klibini gördüm, böyle beyaz stratocaster çalan bi gitarist falan vardı, abi o ne berbat bi $arkıdır ya... ne yapmaya çalı$ıyor, sentez mentez derken anadolu rock ayağına garabet mi yumurtluyor, yazık ediyor sanırım. yapmasın öyle $eyler. bence güzel $eyler de yapar istese. hmm... kitlesi falan da farklı gerçi adamın, olayı molayı egzantirik... bana bi $ey ifade etmedi, söyleyeyim dedim.
bağımlılık yapabilme özelliği vardır. biranın yanında da çok iyi gitmektedir. depresif gecelerin değişilmez adamıdır.
bu akşam ölürüm adlı şarkısıyla çıkış yapan bir sanatçıdır.
şarkının özellikle gözlerinden kısmını pek 'hoş' söylemesiyle dalga konusu olmuştur.
istiklal caddesinde elinde birasıyla görebileceğiniz şahıs.
murat gögebakan * ile ayni dönem piyasa yapmış şu aralar ortalikta görünmeyen sanatçı insanidir.
yakindir öbür taraftan birisiyle konuştum deyip ortaya çıkmasi,**
sol frame'de adını görünce öldüğünü sandığım şarkıcı ..
şarkıcı.

bu aralar paso istiklal'de görülen, iyice çökmüş adam.
kaset yapmasa da arada bir iki şarkı soksa piyasaya o da yeter adamı. özletti kendisini.