bugün

12 kasım perşembe günü başlayacak dizidir. trt 1'den de aynı tarihte Cihan Ünal'lı Kösem dizisini (IV.Murat) yeniden oynatma hamlesi beklemekteyim.
12 kasım perşembe günü saat 20:00 da star tvde başlayacak olan izlemiyeceğim dizidir.
bende saray direğini oynayacaktım ama bana da vermediler.
Beşinci tanıtımı da çıkmıştır merakla beklediğim dizidir.
http://www.uludagsozluk.com/e/17597527/

muhteşem yüzyıldan sonra hülya ablanın da aksiyonlarını bekliyoruz.
esas heycanlı bölümlerini, arslanlar arslanı türkçü laik padişah genç osman döneminde geçrekleşeceğine inandığım dizidir... bakalım genç osman'ı gerçek karakteriyle yansıtacaklar mı diziye ! genç osman 18 yaşında katledilmesine rağmen osmanlının zihin ve aydınlık olarak en iyi padişahıdır ve en iyi yüreklisidir...
1. ahmed döneminde fazla savaş yok. saray hayatı- kadınların egemenliği hakim. o yüzden bol bol harem sahnelerini milletin gözüne rahat rahat sokabilirsiniz. 46 yıllık saltanatında toplasan 2 yıl sarayda kalmamış bir sülümana bile banamısın demeden o kız benim bu kız senin oynatıp durdular. eli boş gönlü hoş sultan ahmed i düşünemiyorum. gerçi ilk 10 bölüm falan 1. ahmed dönemi gibi çekilcek dizinin çoğunu 4. murad zamanına göre ayarlıyorlar.
Birde perşembe günü vadinin karşısına koymuşlar.
tutunamaz,tabi mal karılar yüklenmezse diziye 13. Bölümde gider...
12 kasım akşamı başlayacakmış.
Yine tarih tartışmaları başlatır. izleyip tarihçi kesilene köseyim.
En az üç sezonu olan tims prodüksiyon dizisi. Gerçi bu memlekette ne diziler harcandı gitti. Bunu da unutmamak lazım.
Osmanlı yı doğru anlatmayacağı kesin.
Sosyal medya üzerinde hülya avşar oynadığı için protestolar düzenleniyor. haklılar mı haklılar. sen hem kalkıp bu topluma hakaret eder gibi hdpkkürt goygoyluğu yapacaksın hem de tarihi bir diziden para kazanacaksın.
ilk bölümü patlayacak olan dizidir. Gerisini kimse izlemez.
dizinin yapımcısı kesin cimbomlu. karakterler arasında bir de aslan vardır. inanmayan galerideki resme baksın.
Beren saat ve hülya avşar oynuyor lan. Bok gibi dizi. Kesinlikle izlemem.
Yine mal karılar ekrana kilitlenir.
böyle salak diziler rayting alır..
Diriliş ertuğrul kalitesinde olmayacak dizi tahminimce.
Osmanlının zorbalığıyla başlamış olan dizi.
Ulan bunlardan biri de "allahın emri peygamberin kavli ile" ile adam gibi istememiş kızı.
Güzel dizi. Bok atmaya çalışmayın.
Mekanlar, kostümler yeter bir kere.

Ayrıca hep merak etmiştim bir padişah bir kızı beğenir de haremine almak isterse ne olurdu acaba diye. Tam olarak zorbalık oluyormuş.

Edit: o kadar paraya böyle bir montaj hiç olmamış be kardeşler. Evet, Aslanlı sahne için diyorum.

Edit2: harem ağasının sağ kulağındaki küpe de eksik edilmemiş.
yine geldi tiplerini siktiklerimin. muhtemelen yüne oğlancı gösterdikleri padişahı yozlaşmış kültür olarak lanse edecekler.

nasılsa paralar cukka. o değilde şu dizi için "osmanlının battığını çerezim ve biram ile zevk ile izleyeceğim" diyen sığırlar çok olacaktır... tez zamanda bitmesi dileği ile.
filhakika pek çok bariz tarihi hata barındıran dizidir.

bir ara verilirse açıklayacağım;
(bkz: muhteşem yüzyıl kösem dizisinde tarihi hatalar)
Hülya avşar ve beren saat. ikisi de siyasetle ilgili yaptıkları açıklamalarla sanatların önüne geçtiler. seçim döneminde hdpkkürt seviciliği yapıp şimdi de osmanlı üzerinden para kazanmak hiç sıcak gelmiyor. sanal medyada zaten çok büyük tepki grupları oluşmuş durumda.
insan ilişkilerinin 21 yy tadında olduğu dizi ,allahsız besmelesiz osmanlı dizisi. dizi tarihin insan ilşklierini kültürünü yansıtamıyor. Burham burham holywood kopyası modern kültür çöpü. faklı birşey anlattığı yok. ertuğrula göre çekimleri daha kaliteli. Saç traşları komple hatalı. Makine yok lan o devirde.
13 yaşında tahta geçen birinci ahmeti 30 yaşındaki adamın oynadığı dizi. Yoksa nasıl tutacak bu dizi? Memeler, kızlar, harem falan hoppala. Bi' diriliş ertuğrul etmez.