bugün

Sezona son derece başarılı bir giriş yapan ve gelecek adına umut vaadeden dizi. Öncelikle oyuncu seçimleri özellikle başrol seçimleri nokta atış olmuş. Önce ki sezon yaşanan hayal kırıklıkları ortadayken yapımcılar bu konuda hata yapma lüksüne sahip değillerdi.

Konu ve açıklamak için seçtikleri yol olması gerektiği gibi, her ne kadar geçen sezona göre daha az konu ve karakter sahibi olsalarda güçlü karakterlerin izlenebilirliği düşünüldüğünde murad ön planda ve tabii kösem sultan ile yeterli düzeyi tutturdukları rahatlıkla söylenebilir.

Kendi adıma iki iyi bölümle giriş yapıldı umuyorum dizi temposunu koruyabilir.
dün akşam ilk bölümü yayınlandı. daha önce beren saat ve hülya avşarı pohpohlama amacıyla çekilmiş bir sezondan sonra gayet başaılı buldum. sıkılmadan izletti.
asla iliğine kadar emilen bir dizi serisi değildir.

sonuçta tarihi bir dönemi anlatıyor. hayır ortada hürrem adında sanal bir karakter varken, sonra kösem adında sanal bir karakter icat edilip, aynı sanal olaylar tekrarlanıyor değil ki... kösem döneminde yaşanan olaylar değil bitmek, daha ortasına bile gelmiş değil.
yine iliğine kadar emilen bir dizi serisidir.
Bişeyinde bokunu çıkarmayın dedirtir.
Sırf nurgül yeşilçay'ın göğüsleri için izlenebilecek dizi.
Nurgül yeşilçam kim ya?
Fox da basliyorsa bastan kaybetmiş dizidir.
Düzelt kardesim nurgül yeşilÇay..
her zamanki gibi reyting rekorları kıracak dizidir.

fakat ben asıl sultan ibrahim dönemini bekliyorum. vardar ali paşa vakası ekranlara aynen yansıtılırsa seyreyleyin kıyameti... osmanlı torunu olduğunu söyleyen çok kişide ani fikir değişiklikleri görülebilir.
Yakında Fox tv de başlatacak dizi veya dizinin ikinci sezonu. Beren saat yerine Nurgül Yeşilçay Kösem sultan rolünü oynayacak.