bugün

“apolet” mevzusunda üslubunu yumuşatarak ve bugünkü star tv yayınında meramını çok iyi anlatarak mevzuyu kapatmış ve iyi de yapmıştır. zira bugünkü kars ve van mitinginlerinde bu konudan hiç bahsetmedi. bahsetmesin bence de. haklılığını artık herkes biliyor. üslubunu yumuşatması gayet olumlu.
gereçten insanüstü bir tempoyla mükemmel bir seçim kampanyası yürütüyor. şu adamı yarım saat dinleyen bir akp seçmeninin kafasındaki tüm ampüller patlar. Eğer aynı ritm ve temposunda giderse %30’un çok üzerinde oy alacaktır.
şeytan k.k. harcadı bu safı.
solcular seviyor,
gerçek muhafazakarlar seviyor,
atatürkçüler seviyor
milliyetçiler seviyor,
kürtler seviyor,
aleviler seviyor,
sünniler seviyor,
ateistler seviyor,

adam, 15 yılda parçalanan toplumu
15 günde tekrar birleştirdi. Birileri çıldırmakta çok haklı!!!
25 Haziran sabahı Kılıçdaroğlu'nun siyasetten sileceği çok konuşan boş konuşan sözde siyasetçi.
değil üstünüzü başınızı, malum yerinizi de yırtsanız muharrem ince promtersiz geliyor.
kütür kütür.
gümbür gümbür geliyor.

not: artık siyaset meydanı boş değil. bir gariban muharrem var.
muharrem ince : insanlara “Dinin nedir? Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun?” gibi Allah’ın soracağı soruları sormayacağız. insanlara “Aç mısın?Bir şeye ihtiyacınız var mıdır?” gibi kulun soracağı soruları soracağız.
"Bektaşi" olabileceğini tahmin ediyordum. Dün okuduğu şiiri de bu yöndeymiş. Tabi bunlar hiç önemli değil. Dilerim bu güzel insanı Cumhurbaşkanı olarak görürüz.

--spoiler--
Bektaşi tekkesinde deyiş okudum,
Okudukça sana dokundum.
--spoiler--

''Muharrem ince Gel bakalım Burayaa'' gibi aşağılayıcı bir cümleyi sırf aday oldu diye sine çeken omurgasızdır..
24 haxirandan sonra kimse hatırlamaz bu herifi. Siyaset çöplüğündeki yerini alır.
Konuşmaları çok güzel, samimi geliyor ama CHP nin gafları, pervasızlıkları öyle düzeltilebicek türden değil. yanlış partinin adayı oldun...

Üzgünüm muharrem ince.
o gelecek seçimleri, ben gelecek nesilleri düşünüyorum diyen cumhurbaşkanı adayı.
Siyaset, eğitim, sivil toplum, sermaye, media, herkes başarıya odaklanmış durumda. Başarısız olma korkusu kariyeristleri, bürokratları korkutuyor. Başarısızlık onlar için sanki, en büyük günahtır ve cezası çok ağırdır. Siyasetin dili, ucuz politikacılar sayesinde, genel olarak, pek saygın değil. Çok kırıcı, agresif, demogojik. Laf kalabalığı içinde hikmet kayboluyor. Kalabalıkları güldürmek, öfkelendirmek, heyecanlandırmak, ağlatmak, slogan attırmak zor değil. En zor olan düşündürmektir. Onlara vaad etmeniz gerekiyor “başarı” için. Şeytan bize sürekli bunu öğütlüyor. “Hikmet”i önemsemeyen politikacılar sanki işportacı cazgırlara benziyor çoğu zaman.. “Fareli köyün kavalcısı” gibiler.. insanlara duymak istedikleri şeyi söylüyorsunuz ve hayal tacirliği yapıyorsunuz. inandığınız şeyleri değil. Bazı politikacılar kamuoyu şirketlerinin belirlediği toplumun beklentileri ve endişelerine yönelik, reklam metni yazarlarının hazırladığı yarım saatlik bir konuşma, popüler bir şarkıcı, çeyrek ekmek arası döner ve bir kutu ayran %7 oy yapabiliyor. Bir reklam ajansı için siyasi bir afiş, bir deterjan reklamı ya da Jean, çiklet reklamından, Pizza reklamından daha farklı değil. Çalkala, köpürt ve hüple.

Nasıl olsa “gayeye giden her şey meşrudur”!?. Sonuçta gerçek düşünceni kimseye söylemeyeceksin, insanlara duymak istedikleri şeyi, nazlanarak söyleyeceksin.. Onların şapkasını giyecek, o şehrin takımının atkısını boynuna dolayacaksın. Onların oyununu oynayıp, onların şarkısını söyleyeceksin. Renk vermeyeceksin, hep güleceksin. Güven vereceksin, zafiyet ve tereddüt göstermeyeceksin, ağlamayacaksın, “ben ben” diyeceksin, rakibini suçlayacak, aşağılayacaksın. Acımayacaksın. Kitleleri rakamlara boğacaksın. Çok, daha çok, büyük, daha büyük.. Dün hamaset, yarın hayal ülkesi!

Kaynak: a. Dilipak
Hitabeti iyi olan Chpli
Erdogani 2.Tura kadar zorlayabilir
Malesef kazanamayacaktir. Cunku aziz nesin hakliydi.
muhafazakar kesimin de gönlünü almalı. çünkü çoğu ak partili artık ak partiye vermek istemiyor ancak 28 şubat'tan dolayı da chp ye mesafeliler, ya yine başa gelirlerse kendisinden olmayanlara karşı bir tavır alırlar mı diye, öncelikle her kesime bir güven vermeli yoksa başkan olması mümkün değil.
eskici(!) bağırır, antikacı bağırmaz.
malı değerli olan şov yapmaz.

yönetimi şova dönenlerin demokrasinin “ince” kılıcını yemesi dileğiyle.
Mustakbel cumhurbaskani icin acin cankaya koskunu, geliyor.
7/24 içmiş sarhoş gibi hali olan siyasetçi. bunlara ülke değil sigara paketi emanet edilmez. evet...
aydında oynadığı zeybekle ince ince geliyorum demiştir.

https://www.youtube.com/w...OMuk&feature=youtu.be
görsel
cumhurbaşkanı adayı.

kendisi her türlü söylemi ve tavrıyla fırka geleneğini, yüzü sola dönük halkçı geleneği, ecevit’in ve erdal inönü’nün geleneğini hissettiriyor.

akp’nin mitinglerinin sayıca azalışı ortada, muharrem ince ise popüleritesine popülerlik katıyor günden güne, yolu açık olsun, ikinci turda seçimi kazanacağına inanıyorum.
Çok başarılı bir kampanya yürüten adam. 2014 yılındaki demirtaş'ın kampanyasından da başarılı.

Eğitim fakülteli olduğu için eleştiriliyor; rakibi imam hatip mezunu ama. Eğer diplomaya oy verilecekse rte secimi 6. Tamamlar. Net.

Büyük bir heyecan yarattı. Mitingleri cok kalabalik ve ateşli. Ama şunu söyleyim, defalardir gözlemliyorum, kalabaliklar chp'nin kendi secmeni. Yani chp secmeni icinde bir birlesme olusturdu fakat bununla sinirli kalip hayal kirikligi yaratabilir.

Rte ikinci turda mutlak favori cıkar karşısına. Chp sosyal demokrat ve sönuk bir tip cıkartip aksenerin ikinci tura cikmasini saglamaliydi.
görsel
kendisini bir resim ile anlatmak gerekirse; 2014 seçimlerinde bir sandalyenin üstünde 48 saat geçirerek vatandaşın oylarına sahip çıktığı ana bakın derim.

görsel
Maarrem koş bana bakkaldan bi paket malboro al.

24 Haziranda tarihe karışacak Bir siyasetçi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar