bugün

Sonra chp niye seçim kaybediyor?

Lan adam gandi'yi devirmedi, bununla erdoğan'ı devirecekler.

Meral akşener gibi geniş bi kitlece desteklenecek bir aday varken ince'yi aday yaparlarsa avuçlarını yalarlar. Buna da en çok erdoğan sevinir.
chp kongresinde seçilememiş, haliyle bu seçimleri de kazanamazmış.

chp kongresi; seçmenlerin değil, seçilmişlerin yer aldığı bir kongredir. chp seçmeninin çoğu kılıçdaroğlu yerine onu istiyordu.

siyasi geleceğini bu seçim belirleyecek. bence şu an en önemli rakibi erdoğan değil, meral akşener. zira olursa bu ikisinden biri ikinci tura kalacak, o zaman göreceğiz.

edit: bira içtiği fotoğrafından bize ne kardeşim, adamın içmesi senin nerene batıyor Allah aşkına?
adam çok ince konuşuyor ve doğru konuşuyor bence chp genel başkanı olmalı.
ben Kılıçdaroğlunun olası bir mağlubiyet de hem koltuğundan olmamak için hem de parti içindeki en büyük rakibini elemek için inceyi aday gösterdiğini düşünüyorum.
olası bir mağlubiyet de Kılıçdaroğlu hala o koltukta oturacaksa CHPliler akp den önce kendi partisine bakmalı hala bu adam neden bu parti başkanı diye düşünmeli .
bağırmaktan başka bilgisi olmayan vasatın altı siyasetçi. net..
Hayırlı olsun doğru tercih kendisi. En azından çıkıp her şeye cevap verip sesini yükseltecek biri. Evet.
En büyük zararı meral akşenere vermiştir. Chp'nin içinde 2 türlü grup bulunur: atatürkçü-görce muhafazakar kesim ile sosyal demokrat-sol tandanslı kesim.

Kılıçdaroğlu ikinci kesimin adayı iken ince hep birinci kesimden destek görmüştür. Meral akşener'in de muhafazakar-demokrat-milliyetçi kesimden oy alacağı gözükmektedir. iki aday da birbirine direk rakiptir ve muharrem ince daha geniş kesimler tarafından takdir görmektedir. Olası sol fraksiyondan bi aday çıksaydı; chp'nin oylardan iyi partiye geçişin haddi hesabı olmayacaktı ve akşener'in ikinci sıra için şansı artacaktı. Şimdi ise chp'den geçiş çok sınırlı olacaktır.
Bu adam en son referandum döneminde memleketi ilçe ilçe il il gezdi ayak basmadık yer bırakmadı belki kılıçdaroğlu'ndan daha fazla emeği vardır hayır oylarının yükselmesinde. Öyle ya da böyle kabul etmek gerekir ki Erdoğan güçlü bir hatiptir kitleleri etkilemeyi gayet iyi beceriyor. Onun karşısına çıkarılabilecek en güçlü hatiplerden biridir muharrem ince. Yaptığı konuşmalar ve siyaset anlayışı hem milliyetçi, hem muhafazakar hem de sol camiada karşılık bulmaktadır. Kanaatim odur ki eğer chp sayın ince'nin dışında herhangi bir aday çıkarırsa büyük hata edecektir. Umarım böyle bi hataya düşmezler.
ince esprilerin yapılacağı bir seçim dönemi başlıyor.

Hayırlı olsun.
türkiyede başbakan, cumhurbaşkanı isimleri adı altında görmeyi özlediğimiz tiplerdendir. başkanlığın kendisine yakışacağını ve hakkıyla yapabileceğini düşündüğüm insandır. *
bira içen cumhurbaşkanına hasret kaldık aq. *
edit: ama kim gelirse gelsin reisin sikip atacağı kesindir aq. boşuna heveslenmeyin.
yıllardır chp genel başkan adayım iken, şimdi cumhurbaşkanı adayımdır. mahalle kabadayısı kılıklı siyasi tayyip erdoğan'ın hakkından gelecek niteliktedir. yolu bahtı açık olsun.
görsel
ben, anlamıyorum siyasetten. hele seçim bir yaklaşsın karar verip oy atarız. bu siyasetçi ve memleketimiz için hayırlı olsun adaylığı.

benim daha fazla bir bilgim ya da görgüm yok ama galeride konuşulanlara göre, muharrem ince'nin aday olması "bir şey"i değiştirirmiş. seçimi kazanamaz ama aldığı rüzgarla yeni genel başkan o olacaktır diyorlar. kılıçdaroğlu delegeleri daha fazla dayanamazmış. tabi bizim çocukların yorumları. hayırlısı neyse memleket için o, olsun.
Tayyibin chpli versiyonu .
24 haziran 2017 seçimleri chp cumhur başkanı adayı. hayırlı olmasını temenni ederim.
ak trollerden "lark" diye bi ses geldi.
müstakbel cumhurbaşkanı.

an itibarı ile konuşuyor.

tarafsız bir cumhurbaşkanı olma vaadi ile rozetini çıkardı.

kılıçdaroğlu ona türkiye cumhuriyeti bayrağı rozeti taktı.

ve ince allah'In izni milletin oyu ile cumhurbaşkanı olacağım dedi.
Adaylığını tebrik ediyoruz ve başarılar diliyoruz.
cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalacak ve sonrasında kaybedecektir.

tayyip erdoğan'ı yenme ihtimali olan tek kişi Meral Akşener idi. Cumhur ittifakından maksimum oy çalacak olan Meral Akşener'in ilk turda elenmesi Tayyip'in ikinci turda kazanmasını garantilemesi manasına gelecektir.

muharrem ince chpliler iyidir hoştur fakat sağcı seçmen nezdinde bir karşılığı yoktur. iyi partinin akp ve mhp'den kazandığı oylar ikinci turda boş veya tayyip lehine giderken, hdplilerin çoğunluğu sandığa gitmeyecek, uzun adam rahat bir zafer kazanacaktır.

muharrem ince kaybedince, en büyük rakibini oyun dışı bırakan kılıçdaroğlu koltuğunu korumuş olacaktır ve bir süre daha rahatça oturmaya devam edecektir. iyi parti ise hızlı başladığı siyasi arenada genel başkanının meclis dışı kalması sebebiyle sönecektir.
recep "eyyyyy" diye bağırdığında, " ne var ulan " diye karşısına çıkıp cevap verecektir.
konuşmasını takip edebilirsiniz.

http://www.yenicaggazetes...e-canli-yayin-191467h.htm
Ülkenin geleceği için hayırlı olsun diyorum. Doğru seçim.
Kemal kılıçdar iyi niyetli bi adam. ince yi kendi koltuğundan olma pahasına aday gösterdi.
Asıl hoşuma giden ise çılgın akp, erbakan seçmenlerinin ağzından ince ye oy atacaklarını duyuyorum. Saat başı siyaset konustugumuz bu insanlar diyor ki maceraya gerek yok. inceden inceden... Chp nin bu seçimi ülkenin tüm kaderini değiştirebilir.
Türkiye'de dengelerin yerine oturması anlamında iyi olmuştur adaylığı. Akp'nin siyasette rakipsiz olduğu son zamanlarda saçma sapan işler yaptı akp. Güç zehirlenmesi birebir yaşanan. Meydada muhalif seslere izin verilmiyor. Sağ görüşlü biri olarak doğru haberlere diken.com.tr den, odatv den ulaşır olduk. Büyük Kamu ihaleleri belli kişilere veriliyor. Jöleliler ahkam kesiyor artık. Yeter yahu. Milyar liralık Vergi affı gelenler bu ülkeye ne kazandırdı memurun işçinin yaptığından başka. Teşvik için verilen paraların tamamını dolara döndürüp hesaplarına yatırdı bu işadamları. Kimse kimseyi kandırmasın. Şu an Vatan millet kelimelerini diline dolayanlar en büyük rantçıdır benim gözümde.
Vala feci coşturuyor şu an. Cumhurbaşkanı olamayacak ama chp genel başkanı olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.
ilk mitingini yarın saat 14.00'da yalova Cumhuriyet meydanında yapıp yalovalılarla helalleşeceğini duyuran şahsiyet.

yardır arslanım.
Cumhuriyet halk partisi yalova milletvekili. 24 haziran 2018 de yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adayılığını açıkladı güzel şeyler oluyor lan, güzel şeyler olacak. Bu hissiyatı uzun süredir bu denli baskın hissetmemiştim hayırlı olsun...