bugün

yılbaşı günü halı sahaların doluluğundan da ben nefret ediyorum. nasıl yapsak ?
özgür iradedir.

Herkes yaptığının mükafatını öbür tarafta bulacaktır.

Âl-i imrân(*) Sûresinin 21 . Ayeti
Allah’ın âyetlerini inkar edenler, Peygamberleri haksız yere öldürenler, insanlardan adaleti emredenleri öldürenler var ya, onları elem dolu bir azap ile müjdele.

Nisâ(*) Sûresinin 14 . Ayeti
Kim de Allah’a ve Peygamberine isyan eder ve onun koyduğu sınırları aşarsa, Allah onu ebedi kalacağı cehennem ateşine sokar. Onun için alçaltıcı bir azap vardır.

Lokman Sûresinin 6 . Ayeti
insanlardan öylesi vardır ki, bilgisizce Allah yolundan saptırmak ve o yolu eğlenceye almak için, eğlencelik asılsız ve faydasız sözleri satın alır. işte onlar için aşağılayıcı bir azap vardır.

Ahzâb(*) Sûresinin 57 . Ayeti
Şüphesiz Allah ve Resülünü incitenlere, Allah dünya ve ahirette lanet etmiş ve onlara aşağılayıcı bir azap hazırlamıştır.

Bu da buradaki dini değerlere saygı duymayan kafirlere,

Sebe’ Sûresinin 5 . Ayeti
Âyetlerimizi geçersiz kılmak için yarışırcasına çaba harcayanlar var ya; işte onlar için elem dolu, çok kötü bir azap vardır.
kalbi temiz! olduğu için hiç sorun olmaması gereken durumdur. kalbi temiz olmayanların oruç tutmak, namaz kılmak gibi ibadetleri yerine getirerek kabahatlerini! absorbe etmeleri gerekir. ama kalbi temiz olanların böyle bir çabasının olması gereksizdir.
Gayet normal durumdur, bira 365 gün içilebilir.
takvim gazetesinin ayıbıdır.
evet abi adam sanki gitmiş bütün herkesin oruç tuttuğu yerde bira içmiş gibi lanse ediliyor. plajda içmiş lan, herkes denize giriyor zaten.
dini olarak hangi dine mensup olduğu* beni ilgilendirmez. ama hangi saygı diyorsunuz ya, evet biraz saygıduyun. en azından otellerde yakmayın insanları.
hayatından asla zevk almayı başaramayacak kendi hayatlarını çekilmez kılan insanları rahatsız etmiş olaydır. bu insanlar kendinden çok başkasını düşünür, kafaları hep dedikoduya çalışır. muharrem ince'ye afiyet olsun.
toplumda olumsuz algı yaratmaya çalışmaktır efendim.kabul edilmelidir ki bu toplumda hristiyan,alevi,sünni,ate vb. bireyler de yaşıyor.senin duymadığın saygıyı onlardan beklemek de şahsın hatasıdır.reklam amaçlı söylemiyorum asla bunu ama oruç tutan birisi olarak bana gayet de normal gelen bir olaydır.hatta afiyet olsundur.
inançsız olduğu için aziz nesin'i yakmaya çalışan halktan beklenesi tepki. size ne amk, isteyen ibadet eder, istemeyen etmez. iki tarafinda birbiri hakkında yorum yapma hakkı sinek siki kadar dahi yoktur.
Chp zihniyetinden ne beklebilebilirdi ki.
Chp zihniyetinden ne beklenirdi ki.
isteyen oruç tutmaz tatilde birasını yudumlar,isteyen anlını secdeden kaldırmaz.
Ayrıca kimin ne içtiği bizi neden ilgilendirsin ki?Ben bu tip paylaşımları art niyetli görüyorum.Hem bira içmesi onun müslüman olmadığını göstermez.Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz.Abdestli namazlı hacı dediğimiz bir takım insanların tecavüz vb. yüzkızartıcı suçları var.Sizce hangisi daha imanlı?Bu sorunun cevabını sadece Allah(c.c.) bilir.
11 ay playboyluk yapıp 1 ay prayboy olunca adam oldun zannedenlerin çamur at izi kalsın işleri.
ister bira içer ister viski içer size ne ?

milletin oruç tutup tutmamasına karışmayın, zorla kendinize kötü söz söyletmeyin.
orucunuzu da mekruh etmeyin.
Ayıptir biraz edep yahu.
cehenneme kombine bilet almıştır.
iyi veya kötü yapıyor allah la insanın arasına karışılmaz, hem ben sana oruç tutma böbreklere zararlı diyor muyum demiyorum. senin başbakanın gibi aç ve fakirleri anlamak için oruç tutup iftarda milyarlık sofralara oturuyor muyum oturmuyorum. ee ulan sana ne adam içkisini de içer her şeyi de yapar.
kimseyi ilgilendirmezci totoşların siktirip gitmesini gerektiren haber.

burası şeriat kuralları ile yönetilen ırak şam istanbul devleti. yok öyle kafirlik.

biz adamı yakarız.
kul hakkı yemesinden iyidir.
herkesin dini yaşamı kendine sözünün aksinin olduğu durum.
adam saygısız saygılı hristiyan müslüman bizi ilgilendirmez.
evet kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. bir insanın namaz kılmasının , dini gereği başını örtmesinin kimseyi ilgilendirmediği gibi. ama ülkemizde saygı görmek istiyorsan, saygı göstereceksin.zamanında baş örtüsüne saygı göstermemiş insanların şu vaziyette saygı görmesi ne kadar doğru tartışılır.
oruç tutmuyordur. isteyen tutar isteyen tutmaz. arkadaş bir ay oruç tutacaksınız tutmayanların burnundan getirmeyin size zahmet.
ayetle açıkça alay edilirken sus pus olan dinci ibnelerin zoruna gidendir.

yarasın ince'ye. götür. ben de bi bira açacağım şimdi kudursun puştlar.
ramazan bekçilerini rahatsız eden olaydır.
muharrem ince ne yapmış? hırsızlık? değil. makara? değil. sadece birayı sıfırlamış. ister ramazanda ister muharrem ayında.
soma katliamından, iktidarın yolsuzluklarından fazla entry girilmesine sebep olmuştur... bu kafayla nah kalkınırız!
sabahtan beri birkaç kez haberin fotosuna baktım. orta şezlongta birinin yattığını yeni fark ettim.
basbakanla oglunun milyonlari sifirlama konusmasini dinleyip kaydediyorsun
-bu ozel hayatin gizliligine mudahale .
muharem inceyi de ailesiyle tatil yaparken masasinda bira icerken cekiyorsun.
-vayy ulan kafire bak ...

zürriyetiniz olsa küfretcem ibneler ...