bugün

(bkz: msi gx70 3be)
ilk kez kullanma fırsatına geçen hafta eriştiğim laptop markası.

Daha önceleri hp ( 3 yıl ) , sony vaio ( 4 yıl ) kullandım. hp'yi kullandıktan sonra bi daha hp almam dedim. Sony vaio allahı var 4 yıl boyunca 1 kez bile bir arıza vermedi , i3 işlemci olmasına rağmen istediğim her oyunu açtı vs. vs. Sonrasında yine büyük bi değişiklik olmazsa sony vaio alırım dedim. Laptopu değiştirme zamanı geldi. Aradım taradım. Sony vaio ile 14 inc'e alıştığım için özellikle yine 14 inc aradım. Eee sony vaio ile hafifliğe de alıştım laptop 2.2 kg idi.Bu yüzden aramaya şöyle bir filtreyle devam ettim :

14 inc ekran
Yüksek sistem özellikleri
Hafif
Şık tasarım

Sony vaio'lar i5 işlemcili olmalarına rağmen çok pahalıydılar. Ben de başka markalara göz atayım derken hop msi ge40 dragon eyes modelini gördüm. Ahan da bu ! dedim. Aklımda kalan özellikleri yazayım buraya belki düşünen olur :

-Intel i7 4702MQ işlemci
-Geforce gtx760m 2 gb ekran kartı
-8 gb ram ( max.16 gb)
-128 gb ssd + 1 tb
- pilli ağırlığı 2 kg
- batarya süresi kullanım durumuna göre 5 saat 30 dk. ( şahsen test ettim )
- windows 8 açılış süresi 5 sn
- Yansıtmaz ekran ( eğer sizinde masanız benim masam gibi günün bi bölümünde direk güneş alıyorsa en seveceğiniz özelliği olabilir )

Şu ana kadar gayet memnunum fiyat / performans konusunda benden tam puan aldı. ilk başta buna bu kadar para veriyorum ama ya iyi çıkmazsa falan diye düşünüyodum ama bu düşüncelerimi yırttı attı resmen.

Oyun olarak da şu ana kadar sim city ve fifa 2014 de deneme fırsatım oldu. Her iki oyunda da tüm ayarları maximum yaptım ama bilgisayar bana mısın demedi. Nazar değmez inş.
yaklaşık 25 gün önce aldığım laptop markası.

ilk aldığımda fan sesi ve ısınma konusunda problemim yoktu ancak son 3 gündür oyunlara girince oluşan fan sesi ve oyuna girmesem bile laptopun tam ortasında oluşan ısınma canımı çok sıktı.

bilen varsa aydınlatsın beni lütfen, normal mi bu markada ısınma?
daha önceki masasüstü bilgisayarımda anakartını kullandığım, şimdi ise laptopuna sahip olduğum ve 8 aylık kullanma periyotumda hiçbir sorun çıkartmamış olan bilgisayar markası. kaliteli malzemelerden, kaliteli bir üretim yapmışlar.

fan sesi zaman zaman artabiliyor, bu çoğu zaman oyun oynama, hd film seyretme, tarayıcının sekme sayısının artışı, ssd'li modellerde ise hdd'nin içindeki dosyalardan birisinin açılması sonucu çalışması durumunda ortaya çıkıyor. çoğu laptopta da belirli periyotlarla fan daha sık devirlerle çalışıyor ki soğukluğunu muhafaza edebilsin. bu sebepten ortaya çıkan sesin ciddi bir problem yaratmayacağını düşünüyorum. hele ki hp gibi soba işlevi gören bilgisayarlarla kıyaslandığında, oldukça iyi bir ısı yönetim sistemine sahiptir.
muhteşem laptoplar üreten uzakdoğulu firma. Çok sağlam
Anakartlar yapar ayrıca. oyunları canavar gibi çalıştırır. Öpüyomm.
anakart üretmenin yanısıra çok iyi gaming laptop yapan ve servisinden oldukça memnun kaldığım şirket.

2013 yılında ge70 049 xtr modelli bilgisayarlarını almıştım. bilgisayar ilk geldiğinde fan'ından matkap sesi çıkıyordu ama kargoda bir şey olur korkusuyla gönderememiştim.

daha sonra istanbulda okumamın verdiği şansla ve ssd'nin de sorun çıkarması sebebiyle servise vermek zorunda kaldım. servisin yeri açıkçası çok kötü bir yer. kesin dedim bir sorun çıkacak ters davranacaklar vs. sinirim bozulacak. çünkü servis kenar mahallede bulunan küçük bir dükkan olduğu için hiç böyle bir hizmet göstereceğini belli etmiyor. ancak msi servis beni inanılmaz derecede yanılttı. servise verirken çok kibar biri benimle iletişim kurdu ve bilgisayarımı aldı. 1 hafta sonra bilgisayarımın alabileceğimi söyledi(tarih 30 aralık yılbaşı öncesi) ben 1 hafta dediler ama 2 3 haftayı bulur dediysem de ertesi gün beni arayıp önce işletim sistemi kurup kuramayacakları hakkında benden izin aldılar. daha sonra onlara teslim ettiğim sorunların yazılı olduğu kağıttaki her bir sorun hakkında tek tek beni bilgilendirdiler ve gerekli parçaları değiştirdiklerini söylediler. son test aşamasından geçirip beni tekrar arayacaklarını söylediler. msi gelir gelmez sorun çıkarıp beni çileden çıkarsa da küfrettirse de servisinin 3000 ? lik bilgisayara yakışır bir servis olduğunu söylemeliyim. türkiyede paramla rezil olmadığım için çok mutluyum.(en azından servis açısından)

tek sorun yerleri daha merkezi bir yerde ve daha güzel bir mağaza olsa çok daha güzel olurdu.

Edit: iş bu entry ekşisözlükte baba bak raki aldım isimli çaylak hesabımda da girilmiştir.
çok pahalı be.
16000 tllik bilgisayarın yaklaşık özellikleri dellde 4000 e bulunabilen gamerların parasıyla seğil mi dediği için aldığı monster'dır.
alabilecegim bilgisayardir. indirim bekliyorum.
Dizüstü alacağım firma. Para bekliyorum. Belki 10 sene sonra alırım.

Cidden sağlam ürünleri var.
canavar canavar. Verilen parayı kesinlikle hakeden bir pilgisayar.
Bir adet laptopu 4 yıldır kullanılmakta. Sadece batarya ömrü biraz kısaldı o da normaldir.
oyun ve çizim konusunda oldukça güçlü ve işlevsel dizüstü bilgisayarlar üreten, 1986 yılında new taipei'de kurulmuş tayvanlı elektronik şirketidir.
Anakart platformunda daima asus un gölgesinde kalmış markadır.
ilk defa kullandım beğendim. Makina ısınmıyor kötü yanı parçasının da pahalı olması. Şarj aleti bozulduğunda ver 200 dolar.
Bilgisayar parçaları ve diğer teknoloji ekipmanlarını üreten firma. Aşırı pahalıdır.
Bilgisayar konusunda kalitenin adresidir.